Manzel ma depresie

Príspevok v téme: Manzel ma depresie
smutnavava

Uz mesiac je to u nas ako u Addamsovcov. Ziadny smiech, nic. Mame male 1,5 rocne dieta a manzel ma mesiac depresie. Je na pn, kvoli depresiam, stavom uzkosti. Niekedy ani neje. Je mu na omdletie. Termin u psychologicky ma az v januari. Ja uz neviem co mam robit. Ked vidim, ako cele dni len lezi, hra sa na mobile, alebo sedi za pc, a este si knihy cita mne samej je tazko. Do toho sa staram o dieta, varim, staram sa o celu domacnost, ale aj na mna uz manzelova depresia dolaha, a niekedy uz nevladzem sa ani hrat s malym. Ja nechapem. Manzel ma zdrave dieta, doma klud, co by ini dali za to. A miesto toho aby si uzival dietatko je zavrety v izbe druhej. Mame naozaj dobre dieta, celu noc spinka, cez den ani neplace, take vesele dietatko, a muz v depresiach. Zacinam sa obvinovat, ze kde som chybu urobila, ze ma depresie. Ku mne je mily, aj ide s nami kazdy den na prechadzku hodinovu, a vecer ked maly zaspi tak so mnou pozera kazdy den filmy, a rozpravame sa. Ale rano vstane a znovu depresie, neje, zle mu je. Az okolo obedu zacne jest. Co mam robit, ako mu pomoct?

Omen

@ Fonte,
máš pravdu, ty píšeš "konkrétne" a ja som písala "všeobecne" a mala som na to dôvody. Nechcela som ťa upozorňovať na kardinálnu chybu - spojil si dve odlišné diagnózy dokopy. Niekedy to obídem, ale to neznamená, že to NEVIDÍM. Splním ti želanie a pridávam zopár KONKRÉTNYCH poznámok, pre nedostatok času. : )

Píšeš: "Ja som bol v špitáli s rodinou, kde malo dievča histamínovú intoleranciu takú, že po väčšine jedla mala ťažké zápaly chodidiel a kĺbov, aj depresiu a všetko možné a primáš povedal, že on na to neverí, tiž mala laktázu nula celá nula a dali jej stravu, kde dostala rajčinovú omáčku a potom tvarohové cestoviny, tak ušla odtiaľ."

HISTAMÍNOVÁ intolerancia NEMÁ NIČ spoločné s laktózou. Je to stav podobný ako alergia, ale alergia to NIE je. Histamín namiesto toho, aby sa odbúraval, tak sa hromadí v tele a príčinou toho je nedostatok enzýmu DAO, ktorého úlohou je jeho odbúravanie z prijatej potravy. Prejavuje sa príznakmi v tráviacom, srdcovo-cievnom, dýchacom a kožnom systéme, bolesťou hlavy, poklesom krvného tlaku, prejavy sa vyskytujú aj na slizniciach. Diagnóza sa potvrdzuje vyšetrením DAO a lekár predpíše okrem DIÉTY aj lieky.

Ak "mala laktázu nula celá nula", potom sa jedná o LAKTÓZOVÚ intoleranciu. Je to neschopnosť tráviaceho systému spracovať mliečny cukor laktózu pre nedostatok enzýmu laktázy štiepiaceho laktózu. Prejavy sú: plynatosť so zvukovými efektmi pohybu čriev, kŕče a bolesť v brušnej dutine, hnačka. Po potvrdení diagnózy sú to opäť lieky a DIÉTA.

To, "že po väčšine jedla mala ťažké zápaly chodidiel a kĺbov, aj depresiu" NEMÁ nič spoločné s týmito dg. Nevieš aké ďalšie diagnózy mala buď diagnostikované alebo ešte nie (poukazuje to na autoimunitné reumatické ochorenie) a koniec koncov jej mohli podávať také lieky, ktoré tie "zápaly a depku" vyvolali.

Čo sa stravy týka, na trhu sú už roky BEZLAKTÓZOVÉ výrobky, tie sa používajú aj v nemocniciach a ak to diétnej sestre nadiktovala, potom bol jej odchod zbytočný. Tvaroh a aj niektoré ďalšie mliečne výrobky sú celkom dobre tolerované a mimochodom mohla užiť liek.

Atypické reakcie v tomto prípade sú napr. TK neklesá, ale prudko vyskočí, namiesto hnačky sú zápchy...

@ Meridián,
nemám, neviem, nejaká dobrá duša mi to zrušila a tu som ťa nenašla: forum.zdravie.sk. : )

fonte

Meridian, mne je jasné, ako to funguje.
Vedomie sa dá zvyšiť informovanosťou, len to asi treba nejako dávkovať, ale ako píšeš, každý prijme inú dávku a to je zle.
Problém ale je, že tej porážke nikto neujde, či osol, či neosol a zrazu nastal čas, keď ľudia riešia to, čo by inak neriešili a budú sa ešte otvárať oči.

meridian

Že svet je z vonku ovplyvňovaný pre prospech malej skupiny ľudí a vyššie hierarchii aj neludí …
Malo byť napísané ….
Ale to sa nedá vykladať každému ,lebo to by si mohol hneď napísať že veď MK-ultra a je vybavené …a netreba sa snažiť Chemtrails morgelony grafen 5G tak nechoď ani k lekárovi …nevravim že to pîseš ani že to nieje alebo je pravda …môj názor je že kazdý pochopí a prijme len do výšky svojho vedomia ako som spomenul pred nedávnom a to prirovnanie to max vystihuje načo vravieť osloví o sobote keď ide piatok na porážku ….

meridian

fonte veď ja rozumiem tomu že lieky su potrebné v určitej fáze okuliare a to ostatné bolo spomenuté ze vieme o tom ze nič nieje bezchybne….
A ku vonkajším vplyvom samozrejme tiež .. svet jevtak nadstavený ze je všetko ovplyvňované pre prospech malej skupine ľudí a vyššie možno aj nelíši :)

fonte

Meridian, ja chápem, dosť dobre.
Ak chceš ísť na vyšší level, tak potrebuješ znalosti a poznanie a tie pramenia z toho, ako veci fungujú, nie napísať, že je to obviňovanie.
Je treba sa najmä vzhľadom na posledné roky vyhnúť určitým veciam, ináč tá cesta bude konečná, nie že zlá.
Nieje všetko len čisto o nás, aj keď s tým, že niečo priťahujeme súhlasím, len treba brať vonkajšie vplyvy do úvahy, ktoré môžu byť fatálne a čím ďalej tým viac majú rozhodujúcu úlohu na tej ceste.
S tým, že niekto bol u lekára a napísal mu lieky na depresiu a spôsobujú depresiu, tak to je taká jednoduché ospravedlňovanie až trápne by som povedal, vzhľadom na to, ako funguje celý ten kolos a koľko zlého sa môže prihodiť, by som vedel rozprávať hlavne posledné 2 roky denne čo počúvam, ľudia nie sú hlúpi a dali si dve a dve dokopy. Bagatelizovať to a spájať s okuliarmi je úplne mimo.
Aj keď aj to zas prinieslo poznanie a demaskovali sa veci, aj keď za strašnú cenu.
Tak je to všade. Hnilé skrz-naskrz.

iviccia

to ano, len ako to spravis, ak ten clovek sam nechce. neviem, ci nejaky psycholog len tak pride k tebe domov, ale ak manzel nebude chchiet ist, tak neviem, ako ho tam dotiahne

anetkaanett

lekari, ok samostatna kategoria podaktori, no k celej pointe, clovek, ktory trpi uz takymito tazkymi depresiami sa z nich proste sam nedostane. nie je to v jeho silach, takze ho treba len presvedcit, aby to nechal na dobreho psychologa