Úzkosti a depresie

Príspevok v téme: Úzkosti a depresie
john_johny

Ahojte som John ,viete mi niečo odporučiť s kým by som sa mohol v pohode a dlhodobo rozprávať kamarátiť kto by sa zaujímal o mňa a o to čo prežívam ale prosím nie ipčko už naozaj poznám ipčko a nieje to bohviečo stále tam trepu to isté do okola že sú tu so mnou... prosím niekto buď písať alebo poradiť...

lesyavolosno

Antidepresíva bez predpisu - tonzes.com Účinek se dostavil už po několika málo dnech - lepší nálada, chuť do života, klidnější spánek a usínání. Určitě pomůže v těžším období na blbou náladu a mírné deprese. Mne pomohlo toto.

Omen

Skrent,

je toho viac a z rôznych oblastí: Trestný zákon, Zákon o matrikách, Zákon o občianskych preukazoch, Zákon o rodnom čísle, zákon 580/2004 Z.z., zákon 576/2004 Z.z., vykonávacie vyhlášky a pokyny z MV SR , MZ SR vždy v aktuálnom znení.

@ "A že psychická porucha?!..."

TRANSSEXUALIZMUS je diagnóza F 64.0 podľa Medzinárodnej klasifikácie chorôb je zaradený medzi PSYCHICKÉ PORUCHY A PORUCHY SPRÁVANIA!!!

ahjajjaj

ahoj Johny,

myslím si, že život treba brať taký aký je. Pozrieš do zrkadla, vidíš dievča, tak si dievča. Nechať sa oslovovať ako chalan je klamom, a klameš tým sama seba.
Po zákroku aj tak nebudeš plnohodnotný chlap. Na Tvojom mieste by som sa týmto problémom nezapodievala a sústredila sa na iné záležitosti. Napr. učenie a viac sa zapodievať predmetmi, ktoré ma bavia, športom a pod. Vo veku 15 rokov je sexualita skôr umelým ako skutočným problémom.
K téme by som sa vrátila v prípade potreby po dosiahnutí plnoletosti a riešila by som to vtedy. Úzkosti a depresie by si nemala mať z toho, čo bude, veď teraz ešte nemôžeš vedieť, aká Tvoja budúcnosť bude. Na základe toho by mohol mať úzkosti a depresie každý človek: napr. čo ak sa zaľúbi a ten druhý mu jeho city neopätuje? Čo ak sa bude chcieť vydať a rodičia s tým nebudú súhlasiť? Čo keď si nikdy nikoho nenájde? Čo keď nebude môcť mať deti? Čo ak ju znásilnia? Čo ak ho zrazí auto a ochrnie?
Pri čistení okien, čo ak vypadne z okna a rozbije si tvár do takej miere, že ostane škaredý?
Problémom by sa mal človek venovať, až keď nastanú. Ty momentálne nemusíš rodičom nič hovoriť, ak myslíš tak, ako myslíš, rieš to vtedy, keď to bude aktuálne. Môžeš ísť prípadne ku gynekológovi a požiadať ho o odber moču a krvi na zistenie hladiny hormónov. Pri úzkosti a depresii sú odlišné aj hormóny v mozgu, takže Tvoje ťažkosti môžu mať aj vyslovene organický charakter.

john_johny

Budem rád keď mi napíšeš do mailu ale nemusíš ak nechceš je to na tebe A skolského psychológa som už skúšal on tomu nerozumie ale možno skúsim linku dôvery...

pupavka18

A keby si skúsil linku dôvery?

To sú vážne veci, čo uvádzaš,

školský psychológ by sa mal spojiť s rodičmi, všetko by malo prebiehať na úrovni, v kľude,
Aj rodičia potrebujú podľa mňa psychológa,

Ja ti môžem napísať aj do mailu, len ja môžem pár x v týždni max 2x3x, ale ja ti nemôžem nahrádzať rodičov, ja sama mám dcéru v inv.dôchodku, čo potrebuje pomoc, podnikáme, ale pár x v týždni jasne ok,

LINKY DÔVERY sú na toto presne, nájdi na nete: DETSKÁ LINKA DÔVERY , Ipčko som aj ja skúšala niekedy dávnejšie, presne ako píšeš, o ničom,len dookola to isté, žiadna pomoc, ako keby to isté každému písali, divné mi to prišlo, ako robot keby to písal...

john_johny

Ja viem že na silné depresie treba lieky lenže moji rodičia nechcú nič počuť ohľadom tejto témy vždy keď o tom začnem hovoriť tak povedia že s tým mám prestať ale tak našťastie im je jedno ako sa obliekam ešteže môžem nosiť mužské oblečenie...ale aj tak to asi nezvládam síce fakt sa nechcem zabiť ale mávam myšlienky na samovraždu snažím sa nevšímať si tie zlé myšlienky ale občas si zvyknem ubližovať rezaním do rúk ale nerobievam to často... Budem sa snažiť to ešte tri roky do dospelosti zvládnuť aby som potom mohol podstúpiť tranziciu keďže naozaj už veľmi túžim podstúpiť tranziciu a dať sa aj úplne preoperovat na muža fakt môj najväčší sen je aby som mohol žiť tak ako sa cítim...

Mercury

Neviem čo by som ti poradil ohľadom tých rodicov ,ak máš veľmi silné úzkosti a depresie bolo by ti dobre brat na to nejake antidepresíva ,ak to naozaj nezvládala skús to povedať rodičom na rovinu a stoj si za tým ak si nevieš dať rady že chces aby ťa objednali k lekárovi a nenechaj sa odbiť ,budes sa musieť nejako prebiť ,presne snaž sa robiť to tak ako to ty cítiš aj s obielkanim a podobne , a potom čo ďalej plánuješ ,chces sa dať všetko preoperovat a tak ? To ale bude stáť veľa peňazí asi

john_johny

Ďakujem vám používatelia MERCURY a PUPAVKA18 aspoň niekto to trochu chápe ako sa cítim... A áno doma to je náročné rodičia sa so mnou o tom nechcú rozprávať preto bez súhlasu rodičov sa asi nedá objednať k psychiatrovi, už od mala sa cítim ako chlapec však som to tu už písal...
A nikto v rodine ani v okolí mi nerozumie jedine kamaráti v mojom veku lenže ja potrebujem niekoho dospelého kto by sa o tom so mnou porozprával... spomínal som tu už svoj gmail ak by nejaký rozumný človek by chcel osobne mi napísať tak john123zoe@gmail.com :-)