Úzkosti a depresie

Príspevok v téme: Úzkosti a depresie
john_johny

Ahojte som John ,viete mi niečo odporučiť s kým by som sa mohol v pohode a dlhodobo rozprávať kamarátiť kto by sa zaujímal o mňa a o to čo prežívam ale prosím nie ipčko už naozaj poznám ipčko a nieje to bohviečo stále tam trepu to isté do okola že sú tu so mnou... prosím niekto buď písať alebo poradiť...

Mercury

Nemusia sa to dozvedieť ,nebudeš mať ani záznam v karte ,u psychiatra nepotrebuješ ani kartu ani papier od obvodného . Proste len zavolaj čo najskôr ,objednanie ale trvá dlho možno aj mesiac :(

john_johny

Ďakujem možno skúsim vyhľadať v okolí psychiatra/psychiatričku len sa obávam že čo bude potom keď sa to dozvedia rodičia že či z toho nebude problém...a neviem či to dáva zmysel a či by naozaj s toho nebol problém, fakt už mám pocit že to neprijatie od rodiny a okolia sa nedá zvládať... občas premýšľam nad samovraždou aj keď nemám v pláne sa zabiť ale mám pocit že môj život nemá zmysel...

pupavka18

Skús pozrieť:

Seznam.cz, tam daj do vyhľadávača ale po česky:

poradna pro trans lidi

Vyhodí ti rôzne, a to rôzne preštuduj, prip.sa spoj cez instagram

Mercury

To mi je naozaj ľúto ,neviem ti ja na túto tému povedať nič ale chápem tvoje trápenie ,môžem ti len poradiť jednu vec čo ma napadla ,vyhľadaj si v okolí svojho bydliska psychiatra/psychiatričku , zavolaj tam , povedz svoj problém a možno ťa objednajú , keďže psychiater funguje trochu inak ako obyčajný doktor ,u nich nepotrebuješ ani kartu ako u obvodného lekára a budú k tebe pristupovať určite inak ,nejde o to aby si bral lieky ale určite ti budú vedieť ako postupovať ďalej

john_johny

Na FB som to tiež skúšal písal som s pár transrodovymi ľuďmi ale nikto z nich neprežíva to čo ja väčšina ľudí už prechádza tranziciou alebo už prešli tranziciou, nenašiel som na FB v žiadnej lgbt skupine ľudí ktorý riešia neprijatie od rodiny a okolia...

Mercury

To ma mrzi, verím ti . A čo keby si skúsil na fb alebo niekoho kto to vníma tiež tak isto ,niekoho transrodoveho vyhľadať a opýtať sa ich ,možno si tiež prešli tým čim aj ty a vedeli by ti skôr povedať ako to riešili

john_johny

Tak to skúsim aj tu približne opísať čo prežívam tak reálne som dievča lenže sa cítim ako chlapec čiže som transrodovy človek a nikto v okolí ani v rodine mi nerozumie a nechápe ma že mávam dosť silné úzkosti a depresie že niekedy mám pocit že život nemá zmysel... A nemám nikoho v okolí kto by sa so mnou chcel o tom porozprávať...:-(

john_johny

Problém je v tom že mám len 15r preto neviem na koho sa obrátiť kto by mi rozumel... A čo sa týka napríklad školského psychológa tak ten mi tiež nerozumie:-(