Nechcem ubližovať

Príspevok v téme: Nechcem ubližovať
fmfiain1234

Dobrý deň,
potreboval by som poradiť. Znova na mňa prichádzajú myšlienky, že ubližujem druhým ľuďom. Kedysi stačilo sa ospravedlniť, ale teraz je to horšie. Napadá ma, že ak sa zabijem, nikomu tím neublížim. Možno, že aj pomôžem. Možno, že ak sa s toho vyrozprávam, tak mi to pomôže.

Ďakujem za odpoveď a ochotu, že v tom nie som sám.

fmfiain1234

Dobrý deň Omen,
sú veci, ktorým rozumiem a sú veci, ktorým nerozumiem.
Napríklad: To či niekde uspejem je čisto v mojich rukách. Ak sa dostatočne pripravím, tak musím uspieť. To je vec, ktorej rozumiem.
Ale sú veci pod rúškom tajomstva, ktorým nerozumiem. A tam patrí aj kresťanstvo. Je veľmi veľa ľudí, ktorý tomu rozumejú. Napríklad, keď futbalista dá gól a potom sa prežehná.
Ako som napísal, toto je vec, ktorej nerozumiem.
Snáď si raz uvedomím veci, ktoré si uvedomiť potrebujem.

Ďakujem za odpoveď a ochotu.

Omen

Fmfiain,
potom si môžeš zájsť do kostola, ak ho máte otvorený kedykoľvek a tam čerpať silu, môžeš zájsť na spoveď, zdôveriť sa cirkevnému hodnostárovi, požiadať ho o radu, vyhľadať si modlitbu - deviatnik na nete, pomôže aj to už spomenuté: ipcko.sk.

Si na dobrej ceste, prvý krok si už spravil - priznal si si, že máš problém a aj si ho pomenoval. Chce to urobiť aj tie ďalšie, ale NESMIEŠ to vzdať!!! Vždy, keď padneš, musíš sa postaviť. Zapamätaj si, že pády sa nepočítajú, počíta sa len to, že DOKÁŽEŠ znova vstať a popasovať sa so životom.
Ak sa zabiješ, ublížiš predovšetkým sám sebe. To chceš? Chceš v budúcom znovuzrodení znova a opäť zažívať tieto stavy alebo sa s nimi popasuješ raz a navždy v tomto živote?

Dnes musím končiť, ešte sa ti ozvem.
Zatiaľ ti posielam citát Františka z Assisi, skús nad ním popremýšľať a prípadne si ho osvojiť:
"Bože, daj mi pokojnú myseľ, aby som prijal veci, ktoré zmeniť nemôžem. Daj mi silu, aby som zmenil veci, ktoré zmeniť môžem. A daj mi múdrosť, aby som dokázal rozlíšiť jedno od druhého."

fmfiain1234

Dobrý deň Omen,
moje psychické stavy nemajú s cirkvou nič spoločné. Ja som sa už narodil s hlúpou hlavou.
Ja otcovi hovorím, že pre mňa je lepšia lopata ako počítač, a to aj napriek tomu, že mám Mgr. z Aplikovanej informatiky.

Ďakujem za odpoveď a ochotu.

fmfiain1234

Dobrý deň Omen,
som kresťan, ale pasívny. Do kostola chodím, iba keď som s niekým. Najčastejšie so svojim otcom.

Ďakujem za odpoveď a ochotu.

fmfiain1234

Dobrý deň snejty,
človek sa tráp, až dokiaľ si neuvedomí realitu, pretože realita je krásna.

Ďakujem za odpoveď a ochotu, že v tom nie som sám.