Nechcem ubližovať

Príspevok v téme: Nechcem ubližovať
fmfiain1234

Dobrý deň,
potreboval by som poradiť. Znova na mňa prichádzajú myšlienky, že ubližujem druhým ľuďom. Kedysi stačilo sa ospravedlniť, ale teraz je to horšie. Napadá ma, že ak sa zabijem, nikomu tím neublížim. Možno, že aj pomôžem. Možno, že ak sa s toho vyrozprávam, tak mi to pomôže.

Ďakujem za odpoveď a ochotu, že v tom nie som sám.

snejty

Ja hovorim skor vseobecne - ako to zvykne chodit. Ked uz si zacal konkretne, tak dane miesto urcite nezostalo neobsadene. Takze mozno mal niekto lepsi kontakt, mozno bol lepsi, mozno ...

Preco sa sustredis na tento ciel? Co ta na tom laka?

fmfiain1234

Dobrý deň snejty,
v tomto prípade boli známosti na mojej strane, lebo môj školiteľ na diplomovú prácu, bol a je vedúcim celej katedry Aplikovanej informatiky.
Je to človek, ktorý ma viedol počas celej diplomovej práce a nakoniec aj rozhodoval (ako školiteľ aj ako vedúci katedry) či ukončím diplomovú prácu a tým pádom aj celé štúdium s diplomom alebo bez diplomu.
Tento človek bol aj vedúci skúšajúcej komisie k doktorandským skúškam.
Doteraz mám s týmto človekom dobrý vzťah a teda ak on povedal nie, tak to urobil pre moje dobro. Asi som v tých časoch na to nemal a na doktorandskom štúdiu by som sa iba trápil a možno aj nedokončil.
Nevadí, raz na to mať budem.

snejty

Uvediem ti to na priklade primaciek na doktorandske studium, kedze tato tema ti je blizka.
Uchadzac sa moze na primaci pohovor skvele pripravit, avsak vyberu niekoho ineho, pretoze ma napr. kontakty na ministerstve a pod. Tieto pohovory su zväcsa formalne a casto je dopredu jasne, koho vyberu.

fmfiain1234

Dobrý deň,
práve som sa vrátil zo záhrady. Som šťastný, ale unavený. Teraz sa budem venovať "duševnej činnosti".

Ďakujem, že čítate moje myšlienkové pochody. :)

fmfiain1234

Dobrý deň Omen,
ako si písala: Duševná práca je náročná na psychiku, preto je vhodná "tá lopata", teda fyzická práca/aktivita, aby si človek vyčistil hlavu.

Dnes po obede, som zašiel do vinohradu, ktorý mám v záhrade. Pol hodinu až štyridsať minút som kopal ten vinohrad vidlami a výsledok je taký, že sa cítim lepšie ako pred tým.

Asi máš pravdu s tým vetraním hlavy.

snejty

Ucitelka mozno len chcela poukazat na to, aby ste sa navzajom neporovnavali s dlzkou ucenia. Nemyslim, ze chcela povedat, ze snaha staci. Nas uspech zalezi aj od dalsich veci - napr.vonkajsich faktorov

fmfiain1234

Dobrý deň Omen,
pristavila si sa pri: "To či niekde uspejem je čisto v mojich rukách. Ak sa dostatočne pripravím, tak musím uspieť. To je vec, ktorej rozumiem."
Moja triedna učiteľka na strednej škole mi v prvom ročníku povedala:
Ak Vám na prípravu nestačia dve hodiny, tak pripravujte štyri hodiny.
Ak Vám nestačia štyri hodiny, tak sa pripravujte osem hodín. Ale Vy to spravíte.