Dvere a zárubne na mieru / Rada

Príspevok v téme: Dvere a zárubne na mieru / Rada
Varus

Zdravím. Robil niekto v poslednej dobre rekonštrukciu starých dverí v byte alebo dome ? Pretože rozmýšľam, že by sa v byte vymenili všetky dvere, nakoľko ešte máme staré kovové zárubne a dvere.

Dnes sme však boli v meste pozrieť ceny a jedny dvere zo zárubňou by vyšli na cenu 300€, plus robota jedných dverí 60€. Príde mi to jednoducho príliš veľa na jedny 1-krídlové dvere, ktoré by obsahovali sklo iba z veľmi malej časti. 2-krídlové dvere by vyšli na cca 600€, plus robota.

Myslíte, že je to prestrelená cena alebo je to úplne normálna cena s ktorou by sme sa stretli aj v iných obchodoch ? Ďakujem za názory.

anetta1000

No ja som si pozrela na nete, čo majú ponuku, ale nejak sa v tom moc nevyznám. Tam je proste veľa vecí na výber, kadejaké kovania a výplne a povrchy, materiály a neviem čo ešte. Dá sa to ísť priamo niekam pozrieť? Že by som sa popýtala na to predajcu? V mojom prípade by to bolo asi lepšie riešenie.

ivcaP

Valinka tusim, ze sa normalne volaju skladacie, ale nie som si 100 percent zase ista. Aby som ta o tom nesla presviedcat alebo nieco. Ale ano, maju aj taketo v ponuke. A podla mna je toto ukazkovy priklad toho, ze sa oplati kupit dvere u dobreho vyrobcu a predajcu a nie niekde v retazci. Lebo pri tychto treba prihliadat na viacero faktorov nez pri takych klasickych otvaracich si myslim.

suklo1125

odporucil by som vam tohto vyrobcu, co tu spominate. mame tiez od nich doma dvere take tie izbove normalne klasicke otvaracie a mozem povedat, ze je to znacny rozdiel oproti tym lacnym tenkym dveram, co predavaju v marketoch.

valinka

Oni majú v ponuke aj také tie skladacie dvere? Neviem, aký je normálne používaný oficiálny názov, ale hádam sa pochopíme, čo myslím. Že keď je normálne zavreté, tak sú ako dvere, ale neotvárajú sa, ale sa tak poskladajú ako harmonika. Potrebovala by som niečo do kuchyne, lebo mužovi vadí, keď sa varí a tie vône sú po celom dome. Tak reku aspoň takto to nejak vyriešiť by bolo fajn.

ivcaP

Eskii tiez som to mala takto ako ty na zaciatku, ked sme sa prestahovali a proste sme mali uz svoje. Ze ked sa da niekde usetrit, tak to treba vyuzit. Ale rychlo som vysla z tohto omylu. Ozaj sa niekedy vyplati aj priplatit a ako keby zainvestovat do niecoho.

ivcaP

Zampana kupovali sme take normalne klasice otvaracie, ale bezfalcove. Tie podla mna vyzeraju omnoho lepsie ako take obycajne. A jedny sme zasuvacie kupili, ale nie take, ako ty myslis. Ale na takej liste su upevnene na stene a posuvaju sa, ked sa otvaraju zatvaraju, nie ze sa tak skladaju, ako ty si hovorila. Ale maju tam aj take, to som si vsimla.

zampana

ivca ake dvere ste kupovali? akoze myslim ten konkretny model alebo ako sa to vola pri dverach neviem, model, typ alebo ako. lebo by som chcela take zasuchovacie, co sa tak skladaju, vies, ked sa zatvaraju. reku ci nahodou nemas s takymito skusenost.

eskii

... ivcaP... ono toto mi neprekaza, ze by som mala priplatit, ked viem, ze to stoji za to... na nieco sa setrit neoplati... to som sa uz naucila za tie roky co sa kazdu chvilu nieco preraba a kupuje nove... spociatku som hovorila, ze vsak nech sa vyberie lacnejsia varianta, ze sa moze usetrit... ale nie je to vo vela pripadoch ta najstastnejsia volba...

ivcaP

Podla mna sa vyplatia. Je pravda, ze su o nieco drahsie ako z tychto kadejakych marketov. Tam ja nerada ale nakupujem. Radsej idem takto k niekomu, kto sa specializuje na konkretne produkty a nema v ponuke vsetko. Chapete, ako to myslim. Davali sme si take obycajne klasicke otvaracie dvere. V ponuke maju ale kadeco inaksie aj. Treba si pozriet, co ta oslovi.

malanynka

my sme si od nich davali robit dvere tri roky dozadu a mozem povedat, ze mne sa moc pozdavaju. mne sa pacilo, kolko bolo moznosti na vyber, ze ako sa to dalo nakombinovat vsetko. ci uz vzhlad, vypln, klucky, no proste toto vsetko.