Dvere a zárubne na mieru / Rada

Príspevok v téme: Dvere a zárubne na mieru / Rada
Varus

Zdravím. Robil niekto v poslednej dobre rekonštrukciu starých dverí v byte alebo dome ? Pretože rozmýšľam, že by sa v byte vymenili všetky dvere, nakoľko ešte máme staré kovové zárubne a dvere.

Dnes sme však boli v meste pozrieť ceny a jedny dvere zo zárubňou by vyšli na cenu 300€, plus robota jedných dverí 60€. Príde mi to jednoducho príliš veľa na jedny 1-krídlové dvere, ktoré by obsahovali sklo iba z veľmi malej časti. 2-krídlové dvere by vyšli na cca 600€, plus robota.

Myslíte, že je to prestrelená cena alebo je to úplne normálna cena s ktorou by sme sa stretli aj v iných obchodoch ? Ďakujem za názory.

suklo1125

moc by som ti neradil kupovat vchodove dvere v markete. to nebude isto taka kvalita, ako ked taketo dvere robia priamo spolocnosti, co sa tomu venuju. skus pozriet tie Sapeli, tam si vies vybrat, ake by si chcela. nie je to tak, ze len musis brat, co je v ponuke. oni robia na mieru a podla poziadaviek zakaznika. to je dost velka vyhoda oproti beznym marketom.

amalias

Suklo1125 takze normalne aj take bezpecnostne ako aj ine firmy robia? Tak to je super, to maju potom taky vseobecny zaber ohladne tych dveri, ze nie len teda tie take klasicke interierove robia.

suklo1125

maju aj vchodove dvere v ponuke. vies si aj vybrat, ze ci chces protihlukove alebo napriklad aj protipoziarne, bezpecnostne a tak dalej. vyskusaj pozriet na webe, tam to maju vsetko rozpisane aj znazornene.

amalias

Eskii a tam maju aj take ako vchodove dvere? Alebo cisto len take do interieru? Lebo nam by sa celkom zisli nove, len neviem kde sa to tak vyplati. Boli sme zatial pozerat v MM. Akoze tam mali pekne, to musim uznat, ale nevyzerali nejak kvalitne podla mna. Aj ked je pravda, ze moc sa tomu nerozumiem zase.

eskii

... takto to bolo presne aj u nas, len teda my sme kupovali Sapeli dvere... ale tiez vsetko sami pomerali a potom aj namontovali...

Varus

No my sme si nakoniec dali spraviť dvere a zárubne do celého bytu vo firme Apex. Pred pár dňami nám bol pracovník všetky dvere porobiť. Zvládol to úplne sám, naozaj veľmi šikovný pán. Pred tým ako nám dali vyrobiť dvere do výrobni, ku nám prišiel jeden mladý chalan zamerať všetky zárubne aj dvere. Všetko prebehlo ako malo a s prácou sme spokojní.

anetta1000

Tak to je super, že poskytujú aj takéto služby ako je zameranie. Lebo veľmi si neviem predstaviť, čo by som ja nadiktovala za miery, kebyže to mám sama pomerať a podľa toho by mi mali dvere robiť. To sa už asi všetko u predajcu dohaduje, či ako? Aj bez priameho kontaktu sa to dá? Že rovno to zameranie by sa len dohodlo?

valinka

Eskii ale nie nie, to je podľa mňa u nich dobré, že ti pošlú aj na to zameranie niekoho. Lebo si myslím, že nie každý si to vie vymerať tak ako treba. Niekedy treba pridať nejaké centimetre a niekedy zase ubrať, tak je lepšie, keď to vymeria niekto, kto skutočne vie, že ktoré miery sú treba.

eskii

... ivcaP... mozem potvrdit, takto to bolo aj pri tych dverach, co sme sa bavili.... boli sme pozerat normalne v mm a este v jednej podobnej predajni a potom u tohto predajcu... tak to uz aj ja ako v tomto uplny amater som videla ten rozdiel... takze sme aj u predajcu spravili objednavku... ma prekvapilo, ze oni chodia aj na zameranie... som si myslela, ze sa to len objedna, vyzdvihneme a sami si to namontujeme...