Život sám - dá sa s tým zmieriť?

Príspevok v téme: Život sám - dá sa s tým zmieriť?
1994ka

Ahojte,

v najbližšich miesiacoch sa plánujem sťahovať do bytu, v ktorom budem bývať sám. Sčasti sa na to teším, ale vynára sa vo mne zároveň aj strach. Hlavne vzhľadom na moje "nadprirodzené schopnosti v balení žien". Nejako som sa už zmieril s tým, že som v ich očiach loser a proste to s nimi neviem. Ale týmto to naberá nový rozmer, trocha sa bojím každodenného života v osamotenom byte - hlavne v tomto období, keď ísť von = ísť do obchodu, max na prechádzku. Má s tým niekto skúsenosti? Dá sa na to zvyknúť?

ModraObloha

Ahoj, ja bývam takmer 2 roky sám, som Introvert, ale nie úplný, mam obdobia keď som aj rád v spoločnosti. Zvyknúť sa dá to je jasné, ale zaleží hlavne na type osobnosti, niekto proste potrebuje byť s ľudmi viac niekto menej. Niekto potrebuje mat okolo seba veľa ľudí a niekto pár.. ja som druhý prípad. Počas zimy takmer nikde nechodím, počas jari, leta a kus aj jesene zvyknem chodiť na bicykel do prírody, aspoň na pár hodín zmiznúť z mesta z bytu, vyvetrať si hlavu, nadýchať sa. Ak máš nejaké ciele tak pracuj na cieloch, na sebe. Sú dni kedy sa cítim kus osamelý ale sú dni kedy mi naopak samota nevadí. Netreba sa z toto zrútiť.. treba sa naučiť byť sam so sebou... užiť si ticho, ale na druhej strane je vždy fajn keď máš niekoho s kým vybehnúť alebo pokecať raz za čas.. možno stačí aj rodina.. ak si ročník 94 tak si mladý ešte.. proste sa zlepšuj v niečom, ak nechceš byť sam a teda ti samota nevyhovuje tak treba si niekoho nájsť, netreba to akceptovať ako konečný stav, to čo píšeš sú nezmysli, len si sám znižuješ svoju hodnotu... Neviem ti to sám moc popísať, ja keby som úplne zdravý tak makám na sebe , pretože mam vidinu čo chcem robiť potom, čiže aj ak by som bol sám bolo by to moje rozhodnutie a ak nie tak by som hľadal ľudí, v situaciach ktoré mi pomahaju s mojím cielom. Napríklad ak by si mal ciel že chceš mať lepšiu fyzičku tak proste prirodzene popri tom že chodíš niekde cvičiť / behavať ... (doplň si svoje) by si tam stretol nových ľudí.. Ak sú tvoje koníčky / ciele individuálne tak si najdi niekoho s podobným cielom a zaroven sa podporujte .. alebo proste môžeš mať ciel nájsť si nových ľudí.. hocičo, ja keď mam chvíľky keď sa cítim fit tak mam chuť hneď robiť 10 vecí... :D No bohužial môj nedobrovolný cieľ je byť zdravý :D ale som za to rád, pretože vďaka tomu som vyrástol ako človek, naučil sa nové veci a podobne.. vlastne na základe tohoto sa odíjajú aj moje budúce ciele...