Život sám - dá sa s tým zmieriť?

Príspevok v téme: Život sám - dá sa s tým zmieriť?
1994ka

Ahojte,

v najbližšich miesiacoch sa plánujem sťahovať do bytu, v ktorom budem bývať sám. Sčasti sa na to teším, ale vynára sa vo mne zároveň aj strach. Hlavne vzhľadom na moje "nadprirodzené schopnosti v balení žien". Nejako som sa už zmieril s tým, že som v ich očiach loser a proste to s nimi neviem. Ale týmto to naberá nový rozmer, trocha sa bojím každodenného života v osamotenom byte - hlavne v tomto období, keď ísť von = ísť do obchodu, max na prechádzku. Má s tým niekto skúsenosti? Dá sa na to zvyknúť?

Patrikq

Mne sa paci ako odsudzujete chalanov ktori sa nepacia zenam ze su looseri, plackovia a zakomplexovanci. Tak som si naschval spravil taky pokus na zoznamkach. Dal som si svoju fotku a pisal veci ze som skaredy a atd . Ano neodpisala ziadna , chapem pise im looser, placko, zakomplexovanec. Takze som si vytvoril druhy ucet dal fotku kamosa co vypada dobre napisal totznym zenam navlas rovanku spravu a zrazu ? Uz som nebol zakomplexovanec , placko a neviem co a odpisalo 95% zien a bolo by absolutne jednoduche s nimi dalej komunikovat . Takze sa spamatajte a nedavajte tieto chudacke rady ked ste nezazili to co takito looseri, plackovia , zakomplexovanci. A aj dotycna zena podomnou som si isty ze keby napisá jej pekny muz bez sebavedomia odpisuje a je cela hotova.

La

Z môjho pohľadu je nesmierne odpudivý zakomplexovaný chlap.

Zakomplexovanej osobe je lepšie sa vyhnúť, lebo byť s niekým takým je náročné - tie ľutovania, krivdy, závistlivosť a manipulácie s pocitmi viny. Aby sa s tým dalo niečo robiť, tak si tá osoba musí reálne uvedomiť svoj problém a mať odhodlanie na sebe pracovať.

Ideš si bývať sám do bytu a ešte sa ľutuješ. Koľko ľudí by bolo radšej na tvojom mieste, aby mali súkromie. S čím sa máš akože zmieriť? Koľko máš rokov, že sa tak ľutuješ? To ideš sám bývať navždy? - Mimochodom, nie si na svete jediný čo je slobodný, až taký výnimočný nie si. Je však pravda, že keď nezmeníš svoj lúzerský prístup, tak slobodný aj ostaneš. Samozrejme ak sa na teba nenalepí nejaká čo bude viac zakomplexovaná ako ty.

Ja ti tu nebudem vypisovať veci typu, nauč sa byť sám so sebou a pod. Myslím, že tieto veci sú ti už dávno známe, lebo nie si tu na fóre 3 dni. Mám pocit, že ty nepotrebuješ radu, ale len sa potrebuješ vyžalovať a poľutovať. Ak si o sebe myslíš, že si lúzer, tak nim aj budeš... ľutujem. Zmeň myslenie a možno sa zmenia aj iné veci v tvojom živote.

ModraObloha

Súhlasím s Almarinosom, ten čas pre seba čo budeš mať je úžasná vec, dôležité ale je aby si ho využil pozitívne, investoval do seba, pretože veľa ľudí keď je osamote tak zvyknú skôr myslieť negatívne, preto mimo to že budeš mať kopu času treba ten čas využiť v pozitívnom zmysle, namiesto toho že celý deň budeš dávať pozornosť tvojím negatívnym myšlienkam ktoré naďalej znižujú tvoje sebavedomie alebo ta utvrdzujú v tvojom stave, tak dáš priestor pozitívnym myšlienkam, pozoruj svoju myseľ, je to tvoj nástroj ako srdce, ako končatiny, ako zrak či sluch... len to takto nevnímame automaticky si myslíme že všetko čo ti myseľ vyprodukuje si ty a to není pravda, myseľ len plní svoju funkciu, tvoje práve ja rozhoduje čomu veríš, ty máš ten filter ktorý k sebe pripúšta rôzne myšlienky, takže vyčisti filter a začni filtrovať negatívne myšlienky a nehaj prísť tie dobré pozitívne, zo začiatku treba na tom vedome pracovať, no časom to budeš sam vyhľadávať a myšlienky ti bude produkovať automaticky tvoja myseľ, zo začiatku treba tie myšlienky trošku "postrčiť" a navodzovať si ích sám.. je to otázka neuroplasticity... keď sa poriadne zabehneš v pozitívnom myslení tak sa to bude stavať viac tebou tvojou osobnosťou.. najväčšia prekážka je zo začiatku premôcť sa napriek tomu že sa necítiš dobre a napriek tomu že nechceš veriť že to funguje tak to sprav.. rob to vedome každý deň, navodzuj si dobre pocity so seba samého, nemyslím nejak posilňovať ego, ale skôr namiesto toho že si povieš že si looser tak si tu myšlienku všimneš, povieš si kľudne aj nahlas že to není pravda a namiesto toho si povieš že sa máš rád, (doplň si niečo čo je pre teba pozitívne) a začneš tomu veriť. Maj sa rád, máš na to právo, aj keď ta celý svet nebude mať rád, tak to nič nemení na tom že jedine ty máš tu silu naozaj sa cítiť tak ako ty chceš...nedávaj ostatným tuto silu. Tak isto nemáš žiadnu silu ovplyvniť čo si o tebe myslia ostatní , nemajú oni silu zmeniť to ako sa cítiš , zmení sa to len v tedy ak uveríš ích myšlienkam. Všetko je to práca s mysľou, a uvedomovanie si toho, čím viacej sa máš rad (v dobrom slova zmysle) tým menej ma niekto zdanlivý vplyv na to ako sa cítiš. ( ten vplyv nemá nikdy ale keď sa cítiš zle, máš nízke sebavedomie atď tak skôr tomu uveríš) Takže aby som ti to nejak zhrnul, máš teraz kopu času sám pre seba, čo je pre teba výhoda lebo ta iný ľudia nebudú musieť sundávať práve keď si zranený a náchylnejší na kritiku a zároveň ale sa nesmieš kritizovať ty sám ale vedome vytvárať pozitívnu zmenu (myšlienky, sebaláska , radosť..) Máme tu Jar... všetko kvitne , vtáčiky spievajú, začína teplo, príroda sa prebúdza.. ideálny čas na pozitívnu zmenu :)

Almarinos

Ahoj.
Nepíšeš, ako si sa cítil a s kým si žil keď si nebýval sám.
Ja tiez byvam sam a mozem potvrdit, ze byvanie sam mi dalo 1 velku prilezitost- mam cas v pokoji analyzovat svoje myslienky. Mam cas na seba. Aj ty ho mas. A pytas sa ako sa pohnut dalej. Chces radu, kedze nevies co dalej. Dostal si tu dobre rady. Ale ja hovorim, ze najlepsia rada je, ked na to prides ty sam. Cize aj ti co ti tu radia hladali a nieco nasli (napr. ModraObloha) a ty mas moznost zase hladat sam. Na vsetko nebude mat nikto odpovede. Ale mas (aj ostatni mame) moznost ich hladat.
V podstate ta ale chapem, lebo podla opisu mame asi skoro taku istu povahu. Ide o to vyrovnat sa s tym, alebo sa snazit o to. A dostat sa nejako ku korenu tomu, preco ti vadi to, co ti vadi. A ako to zmenit.
Na dane temy sa daju najst aj dobre clanky na internete.
Mam ale pocit z teba, ze od kazdeho cloveka potrebujes suhlas. Je tak?

ModraObloha

Patrikq - povedzme si na rovinu, to o čom píšeš ty je utopia pre tichých chalanov, ak sa pokúsili o niečo tak maximálne tak pár X a ak by si aj mal pravdu tak po tých 50x by určite mali aj nejakú dobru spätnú odozvu a vedeli by zapracovat na nedostatkoch na základe toho ako v tých 50 pokusoch dopadli ... ak si myslíš že niekoho 50x odmietnu baby len tak chladnou hlavou bez ničoho viac tak problém treba hladať inde. V opačnom prípade to treba brať ako skúsenosť ktorá ta posúva, pomocou ktorej sa zlepšuješ... ja sám som tichý chalan ale nemienim sa ľutovať alebo stažovať že som márny vo vztahoch :D povedzme to takto, mam dosť priestoru na zlepšenie sa v tejto oblasti, vôbec to neberem tragicky. Dalšia chyba je často že chalan precenuje svoje možnosti, každy by chcel krásne baby, no bohužiaľ niektorým (nikoho konkrétne tu nemyslím) chýba sebareflexia a potom sa čudujú keď si odmietaný keď absolutne si niesu "seberovný" čo sa týka vzhladu a budme uprimný, je to povrchná vlastnosť ale ludia ju vnimajú a na zaklade toho sa aj rozhodujú.. niekto viac niekto menej ale rozdiel si všimne každý.

K autorovi, čím skôr si uvedomíš že to tvoje myslenie ti nepomôže v ničom tým lepšie, čo ti pomôže dookola sa utvrdzovať že si looser ? Zmeni sa tým niečo? Potrebuješ sa lutovať? Prečo prímaš tvoj stav ako keby si už nemal nikdy nič zmeniť ?? Preboha ved si mladý chalan, len o 2 roky starší odomna. Maš všade dvere otvorené maš tolko možnosti na zlepšenie a ty namiesto toho píšeš ako keby si mal 80 rokov a žiadnu šancu na zmenu.. prečo ta dysfunkcia ? Ved sa maj kus rád... kto ak nie ty ? Prečo myslíš že by niekto s tebou chcel tráviť čas keď jedine čo ponúkneš je kopa neštastia? Ako môžeš druhých robiť štastných keď nie si ani ty sam... Začni od seba. "nikto na svete voci mne nema rešpekt" A ? K čomu ti je rešpekt ? Pokial ti bude zaležať (velmi) na tom kto ta ako vníma a či maju rešpekt k tebe (opravnený či nie) čo ta potom ved je to zbytočnosť.... "Od ostatnych dostanem max tak vysmech a netusim jak sa mam branit" Tým že sa brániš ako keby veríš tomu čo ti hovoria.. je fajn povedať si svoje ale nejak ospravedlnovať svoje správanie alebo davať význam tomu že sa ti budu smiať alebo podobne veci je strata tvojej energie a času... Ber to takto... konečne ideš byť sám... to je to najlepšie kde môžeš momentálne byť.... pretože v stave akom si treba najprv zapracovať na sebe a tento krát budeš mat všetok čas len pre seba, ak máš pocit že to nedávaš tak chod k psychologičke a vyrozprávaj sa od toho tu sú... nehladaj v druhých ludí nejakú formu spovede alebo možnosť uniku od tvojích problemov.. to nikto nema bohužial rád, neviem ako ti poradiť viac, proste je velmi velmi velmi dôležité aby si začal pracovať sam na sebe a mal sa viac rád.. pomaly a postupne, ta zmena nepríde za dna na den, ale pride malými krokmi ktorými meníš sam seba. Možeš začať tým že namiesto toho že si budeš hovoriť že si looser, a podobne si budeš proste hovoriť že si silný človek a došiel si tak daleko vdaka tomu aký si. Každe ráno si môžeš povedať nejake pekne slová sam k sebe, aj ked tomu neveríš povedz si to.. máš pravo sa mať, skôr povinnosť... je to tvoje telo, tvoj život.. !! Skús afirmácie... opakuj si nejake pekne veci, začni sa cítit lepšie, začni menit myslenie, namiesto toho že vnímaš svoje nedostatky začni vnímať svoje pozitíva a ver že sú... v skratke, jasne nejde sa otočit o 180 stupnov a z včerajšieho smutneho a depresivneho chalana s nizkym sebavedomím nebude veselý , štastný a sebavedomý chalan, ale za pol roka už možeš byť na dobrej ceste k tým 180 stupnom. Na zaklade vlastnej skusenosti ti píšem že je to možné a že potom si uvedomíš ako dysfunkčne si myslel... potom bude pre teba čim dalej tým viac prirodzenejšie mat sa viac rád :) Čo ak ti vesmír dáva jedinečnu šancu podrásť ako osobnosť ako človek? Aby si sa stal niekym kým si velmi dlho chcel a vlastne toto je tá správna cesta ktorú ti vesmír ukazuje? Bez tmy není svetlo... Možno za 5 rokov si povieš že je to ta najlepšia vec čo sa ti v živote stala, pretože to sformovalo noveho štastneho človeka ktorý vie čo v živote chce a ide za tým.

Patrikq

Parazitik a ty si myslis ze taki muzi tichi sa budu stale prihovarat aj ked ich uz niekto 50x odmietol? Ked ta odniekal vyhodia 50x asi moc nemas chut a sebavedomie ist tam 51x ci ano?

parazitik

1994ka, mylis sa. Ja som podla chlapov "krajsia" a vobec ale vobec sa mi nikdy nepacili ti nalesteni a ukecani alfasamci. Praveze ja som vzdy chcela niekoho normalneho, zlateho, a pokojne aj tichsieho. Ale vies co? Taki sa ma boja a nikdy ma neoslovili. Takze to je ich chyba. Ja ako zena urcite nebudem za nikym doliezat. Preto ak sa ti nejaka paci, tak nic nestratis tym, ze ju oslovis alebo pozves niekde. Maximalne povie nie, ale aspon si to skusil a trenujes si tu komunikaciu s opacnym pohlavim. A nikdy nevies, ci nenatrafis na taku, ktora bude rada za teba taky aky si. Sam sa limitujes svojim negativnym mind-setom.