ZVLÁŠTNY KOMPLEX PRÍZNAKOV, MRAVČENIE A BOLESTI HLAVY

Príspevok v téme: ZVLÁŠTNY KOMPLEX PRÍZNAKOV, MRAVČENIE A BOLESTI HLAVY
Thyrande

Ahojte, mám 32 rokov (mám sedavú prácu pri PC) a pokúsim sa opísať svoj komplexnejší problém a budem rád, ak sa vyjadríte niekto taký, čo zažil alebo zažíva niečo podobné, lebo ja už fakt neviem čo s tým. Mám problém so sústavným napätím v hlave, je to taká tenzia, akokeby mám na hlave dáku tesnú masku. Okrem toho v nej cítim mravčenie, chlad a niekedy zároveň aj pálenie. To pálenie je niečo podobné ako keď vás páli záha, ale cítite to v hlave. Tieto pocity sa vyskytujú v celej tvári, niekedy také návaly mám do líc, akokeby sa niečim naplnali alebo tak tuhli..ďalej, mravčenie v brade, takisto aj v blízkosti úst, resp. niekedy keď rozprávam, tak okolo úst cítim akokeby také jemné tŕpnutie a tak nepríjemne sa mi rozpráva a tieto pocity mravčenia mám často aj v rukách. Okrem tenznej bolesti hlavy, mávam niekedy aj veľmi ostrú bolesť v pravej hornej časti hlavy navrchu. Takisto pociťujem divné pocity v zuboch / sánke, akokeby mi ju zvieralo do seba a zároveň vtedy často cítim aj tlak a zvieranie v oblasti spánkov a v tom momente mám pocit, akokeby mi niekto vybral z hlavy mozog, lebo zle sa mi rozmýšla, tvoria myšlienky a rozpráva. K tomuto všetkému sa ešte pridáva otravné hučanie a šumenie v ušiach, je to uplne prvá vec čo ráno ,,počujem", je to veľmi nepríjemné. Okrem toho ešte na zadnej strane hlavy cítim také zvláštne pocity. Prirovnal by som to k tomu akokeby vám niekto nalepil malé časti lepiacej pásky na kožu a začal ich odliepať a to niekedy cítim na viacerých miestach. Ešte som chcel spomenúť, že takisto mávam aj zimomriavky po tele, prímárne ruky a stehná, čiže príde do nich taký nával ,,zimy" a postavia sa mi chlpky a mám husiu kožu. Okrem týchto problémov s hlavou sa mi zhoršil aj zrak, nosim aj okuliare, dioptrie okolo 1,5 (aj kvôli astigmatizmu). Problém je ale ten, že stale vidím rozmazene, konkrétne do diaľky a hlavne kontrastné svetlé veci na tmavšom pozadí, napr biele titulky, hviezdy na oblohe v noci, svietiace lampy. Vidím ich tak, že z nich hore vystupuje ich tieň, vidím ich teda akokeby takmer 2 krát. Okuliare mi boli nastavené, podľa presných optiometrických meraní a doktorka mi povedala, že už to nevie inak skorigovať, skúšali sme všetky varianty dioptrii a nič nepomohlo na to, že vidím tie tiene. Okrem toho ma oči aj niekedy svrbia a dokonca aj zvonku spodné viečka, že sa musím na nich ich poškrábať, lebo je to otravné. Skúšal som brať aj rôzne aj drahšie kvapky, nič nemohlo. K týmto celkovým problémom, som chcel ešte dodať, že keď sa mi toto všetko deje viacmenej naraz, tak sa cítim tak akokeby ,,kyslo”, opuchnuto a tažko. Všimol som si, že ked si začnem masirovať tvár a hlavu, tak intenzita toho näpatia a mravčenie sa nejakým spôsobom mení, ale neodchádza. Toľko teda k anamnéze a teraz k tomu čo zatiaľ reálne zistli, kedže toto už riešim veľmi veľmi dlho. Pred pár rokmi som bral antidepresíva (už som bez nich asi tretí rok teraz). Bola mi zistená úzkostno-depresívna porucha (nie som si úplne istý, či to už prešlo, ale určite mi je oveľa lepšie v tejto veci ako vtedy keď mi ju zistili) a v minulosti som mával migrény s aurou, tie mi už prešli a už ich nemávam. Minulý rok v lete 2020 mi zistili, že mám zvýšené reakcie periférnych nervov a neurogénnu tetániu (nemám tetanické záchvaty, iba príznaky čo som opísal vyššie), začal som brať teda pravidelne magnesium (rôzne typy, magnerot, magnosolv, chélatové magnezium) od toho dňa až doteraz aj s rôznymi pridávnymi prírodnymi prípravkami. Neurológ mi predpísal aj BISTON (antiepileptikum), ale ten som zatiaľ nezačal brať, váham s tým, nemám s tým skúsenosť a zbytočným liekom by som sa chcel vyhnúť. Magnézium už beriem teda polroka, myslel som si a dúfal, že tetánia bola hlavná príčina a teda, že magnézium tieto divné príznaky trocha odstráni, ale vôbec, niekedy je to dokonca horšie. Okrem tohto mám ešte herniu 3 diskov (nesprávne povedané vysunuté platničky) v driekovej časti (L3/4, L4/5, L5/S1), nemyslím si, že ale toto nejako vpláva na to, čo všetko som opísal vyššie. Bol som 2 krát na CT a aj MR hlavy a nezistli absolútne nič, všetko je v poriadku. Môže byť problem krčná chrbtica, nejaká potravinová intelorencia, alergia, občasné fajčenie/alkohol (pijem len pivo/vino)? Mám pocit, že všetko čo robím proti týmto stavom nemá absolutne žiadny zmysel. Budem rád za akékoľvek komentáre od vás, ďakujem :)

Thyrande

@Mintenker: Ďakujem moc za odpoveď ! Vieš mi prosím ťa dať na seba kontakt? Napr email. Chcel by som sa ťa popýtať pár vecí.

Mintenker

Zdravim ta, mal som to iste co popisujes a aj mi zistili tetaniu aj tovie co este.. ale problem bol psychika , od nej zas trpela krcna a hrudna pretow gam sa ukladaju nervy stres a uzkosti az to prerastlo do toho ze mi bolo na odpadnutie x krat za den , tlak na spankoch , zalhnutenusi (jeden lekar mi dal liekx na tlak ze mam vysoky) a dalsi po antidepresivach mi ich vysadil ze to je iba zo stresu ked vyskoci a ja s tlkom proble nemam.. zacal som zmenou stravy, achudol som a citim sa lepsie, tep atd klesol na normalne hodnoty a tiez som si bol istý ze je chyba fyzicka telesna a nie psychicka... nemusis zazivat muky aby to mohlo byt psychicke... skus ist tymto smerom mne to tevalo 4 roky kym som sa dal dokopy ako tak.. prajem
Ti len to najlepsie

Omen

Mnohé symptómy, ktoré si tu popísal, sú prítomné pri alergii/intolerancii, tetánii, ale aj pri problémoch s C a Th chrbticou.

Odporúčam nájsť si dobrého ortopéda/ neurológa a začať s vyšetrením chrbtice. Ak tam budeš mať nález, potom ti povie, ktoré problémy ti daný úsek chrbtice spôsobuje. Ak bude všetko o.k., potom chrbticu môžeš vylúčiť. V každom prípade pokračuješ v pátraní ďalej, kým nenájdeš odpovede.

Na alergie a intolerancie ti odporúčam súkromnú alternatívnu ambulanciu, kde to budeš mať zistené na počkanie.

Vynechaj pivo a víno, začni sa sledovať a zapisovať si potraviny a tekutiny, po ktorých máš nezvyčajné reakcie - svrbenie, pálenie, červené fľaky, opuchy... Možno aj sám niečo objavíš, niečo, čo ti spôsobuje problémy.

Každý liek, ba aj suplement môže vyvolávať nežiadúce účinky, či alergickú reakciu. Aké máš hodnoty magnézia a vápnika sa dá zistiť z krvi, ale aj v tej ambulancii plus či ti neškodia. Okrem tých dvoch minerálov sa na tetánii podieľa aj nedostatok vit. D!
Tetánia má aj tieto príznaky: mihanie pred očami, pocit prázdnoty v hlave, znížená koncentrácia...

Thyrande

@Omen: A ako by si postupoval v mojom prípade ty? už nejaký čas cvičím na krčnú chbrticu, snažím sa menej piť/fajčiť, ale nič sa nelepší...čo presne môže zhoršovať magnézium napr? O tetánii už mám toho dosť naštudované a všade uvádzajú len magnezium a vápnik brať.

Omen

"Môže byť problem krčná chrbtica, nejaká potravinová intelorencia, alergia, občasné fajčenie/alkohol (pijem len pivo/vino)?"

Áno, všetko to, čo si tu uviedol. Plus mravčenie v rukách ti môže spôsobovať hrudná chrbtica aj/alebo neurogénna tetánia. Tá sa prejavuje o.i. aj parestéziou perí, jazyka, prstov, spazmom tváre. Niektoré problémy dokonca magnézium, ktoré môže tvoje problémy zhoršovať.

veronkasiskova

Dobrý deň,
človek postupom času svoje telo znečisťuje tým, čo konzumuje, pije, ale aj užívanie liekov, a to všetko sa v tele usádza, tvoria sa toxíny, ťažké kovy, ebv vírus, čo spôsobuje zdravotné problémy.
Mám pre Vás možné riešenie.
Ak máte záujem, napíšte, vieme sa spojiť aj na fb / telefonicky, kde Vám poviem o tom viac. :)

scorpionlady

Pekný deň, z toho čo ste písali, mi napadá, č náhodou nemáte chronický zápal na bunkovej úrovni. O týchto informáciách som sa aj dozvedela aj ja len pred nedávnom.
Odporúčam Vám zistiť, akú máte rovnováhu omega 6 a omega 3 mastných kyselín (ideálny pomer je 3:1 alebo sa aspoň k tomuto pomeru priblížiť, väčšina ľudí ma žiaľ pomer 15:1 alebo aj horší). Ak je ten nepomer veľký, svedčí to o chronickom zápale na bunkovej úrovni. U lekára sa takéto testy nerobia. Aspoň o nich neviem. Spolupracujem však s jednou firmou, ktorá ten test má. Test je anonymný, robí sa doma a odosiela sa do laboratória v Nórsku. Výsledky sú cca za 3 týždne.

Keď zistíte, aký máte aktuálny stav, tak viete podľa toho konať. Či je potrebné niečo zmeniť, užívať nejaký doplnok, zmeniť stravovanie atď. Rovnováha omega 6 a 3 sa dá navrátiť buď jedením dosť veľkého množstva morských rýb alebo aj užívaním prípravku Balance Oil, čo je špeciálna zmes rybieho oleja, polefynolov z olív a vitamínu D3. Treba ho však užívať min. 4-6 mesiacov. V závislosti od toho, ako zlá je počiatočná situácia. Píšem to preto, aby bolo jasné, že 1 fľaška Vám chronický zápal nedá do poriadku. Poznám však často až zázračné prípady, vždy je však potrebný nejaký čas, aby sa stav buniek dal do rovnováhy.

Na rozdiel od klasických omega 3 čo sú dostupné v lekárni, tento Balance Oil sa dávkuje presne podľa hmotnosti užívateľa, môžu ho deti od 6 mesiacov, vďaka obsahu polyfenolov sa dokáže zabudovať do buniek a tým pádom je oveľa účinnejší. Klasické omega 3 neobsahujú polyfenoly a ich účinnosť je veľmi malá.

Podľa viacerých príznakov, ktoré opisujete - aj tie oči, hlava a pod. máte nedostatok omega 3 mastných kyselín. Ten test, ktorý som Vám spomínala, ukáže aj aktuálnu hladinu omega 3 (má byť nad 8%). Taktiež sa dozviete akú máte priepustnosť bunkovej membrány, to znamená, či sa živiny vedia do bunky dostať tak ako je to potrebné a naopak či sa odpadové látky z bunky vedia dostať von. Ak je bunková membrána (obal bunky) zle priepustný, tak je to tiež problém, ktorý je vhodné riešiť, predovšetkým dostatočným množstvom omega 3 mastných kyselín, ktoré musíme do tela dať stravou alebo nejakým doplnkom.
Keď by ste chceli vedieť viac informácií, tak mi kľudne napíšte. Nie som lekár, ani terapeut, posúvam len informácie, ktoré môžu pomôcť, keďže skúseností máme veľmi veľa.