ZVLÁŠTNY KOMPLEX PRÍZNAKOV, MRAVČENIE A BOLESTI HLAVY

Príspevok v téme: ZVLÁŠTNY KOMPLEX PRÍZNAKOV, MRAVČENIE A BOLESTI HLAVY
Thyrande

Ahojte, mám 32 rokov (mám sedavú prácu pri PC) a pokúsim sa opísať svoj komplexnejší problém a budem rád, ak sa vyjadríte niekto taký, čo zažil alebo zažíva niečo podobné, lebo ja už fakt neviem čo s tým. Mám problém so sústavným napätím v hlave, je to taká tenzia, akokeby mám na hlave dáku tesnú masku. Okrem toho v nej cítim mravčenie, chlad a niekedy zároveň aj pálenie. To pálenie je niečo podobné ako keď vás páli záha, ale cítite to v hlave. Tieto pocity sa vyskytujú v celej tvári, niekedy také návaly mám do líc, akokeby sa niečim naplnali alebo tak tuhli..ďalej, mravčenie v brade, takisto aj v blízkosti úst, resp. niekedy keď rozprávam, tak okolo úst cítim akokeby také jemné tŕpnutie a tak nepríjemne sa mi rozpráva a tieto pocity mravčenia mám často aj v rukách. Okrem tenznej bolesti hlavy, mávam niekedy aj veľmi ostrú bolesť v pravej hornej časti hlavy navrchu. Takisto pociťujem divné pocity v zuboch / sánke, akokeby mi ju zvieralo do seba a zároveň vtedy často cítim aj tlak a zvieranie v oblasti spánkov a v tom momente mám pocit, akokeby mi niekto vybral z hlavy mozog, lebo zle sa mi rozmýšla, tvoria myšlienky a rozpráva. K tomuto všetkému sa ešte pridáva otravné hučanie a šumenie v ušiach, je to uplne prvá vec čo ráno ,,počujem", je to veľmi nepríjemné. Okrem toho ešte na zadnej strane hlavy cítim také zvláštne pocity. Prirovnal by som to k tomu akokeby vám niekto nalepil malé časti lepiacej pásky na kožu a začal ich odliepať a to niekedy cítim na viacerých miestach. Ešte som chcel spomenúť, že takisto mávam aj zimomriavky po tele, prímárne ruky a stehná, čiže príde do nich taký nával ,,zimy" a postavia sa mi chlpky a mám husiu kožu. Okrem týchto problémov s hlavou sa mi zhoršil aj zrak, nosim aj okuliare, dioptrie okolo 1,5 (aj kvôli astigmatizmu). Problém je ale ten, že stale vidím rozmazene, konkrétne do diaľky a hlavne kontrastné svetlé veci na tmavšom pozadí, napr biele titulky, hviezdy na oblohe v noci, svietiace lampy. Vidím ich tak, že z nich hore vystupuje ich tieň, vidím ich teda akokeby takmer 2 krát. Okuliare mi boli nastavené, podľa presných optiometrických meraní a doktorka mi povedala, že už to nevie inak skorigovať, skúšali sme všetky varianty dioptrii a nič nepomohlo na to, že vidím tie tiene. Okrem toho ma oči aj niekedy svrbia a dokonca aj zvonku spodné viečka, že sa musím na nich ich poškrábať, lebo je to otravné. Skúšal som brať aj rôzne aj drahšie kvapky, nič nemohlo. K týmto celkovým problémom, som chcel ešte dodať, že keď sa mi toto všetko deje viacmenej naraz, tak sa cítim tak akokeby ,,kyslo”, opuchnuto a tažko. Všimol som si, že ked si začnem masirovať tvár a hlavu, tak intenzita toho näpatia a mravčenie sa nejakým spôsobom mení, ale neodchádza. Toľko teda k anamnéze a teraz k tomu čo zatiaľ reálne zistli, kedže toto už riešim veľmi veľmi dlho. Pred pár rokmi som bral antidepresíva (už som bez nich asi tretí rok teraz). Bola mi zistená úzkostno-depresívna porucha (nie som si úplne istý, či to už prešlo, ale určite mi je oveľa lepšie v tejto veci ako vtedy keď mi ju zistili) a v minulosti som mával migrény s aurou, tie mi už prešli a už ich nemávam. Minulý rok v lete 2020 mi zistili, že mám zvýšené reakcie periférnych nervov a neurogénnu tetániu (nemám tetanické záchvaty, iba príznaky čo som opísal vyššie), začal som brať teda pravidelne magnesium (rôzne typy, magnerot, magnosolv, chélatové magnezium) od toho dňa až doteraz aj s rôznymi pridávnymi prírodnymi prípravkami. Neurológ mi predpísal aj BISTON (antiepileptikum), ale ten som zatiaľ nezačal brať, váham s tým, nemám s tým skúsenosť a zbytočným liekom by som sa chcel vyhnúť. Magnézium už beriem teda polroka, myslel som si a dúfal, že tetánia bola hlavná príčina a teda, že magnézium tieto divné príznaky trocha odstráni, ale vôbec, niekedy je to dokonca horšie. Okrem tohto mám ešte herniu 3 diskov (nesprávne povedané vysunuté platničky) v driekovej časti (L3/4, L4/5, L5/S1), nemyslím si, že ale toto nejako vpláva na to, čo všetko som opísal vyššie. Bol som 2 krát na CT a aj MR hlavy a nezistli absolútne nič, všetko je v poriadku. Môže byť problem krčná chrbtica, nejaká potravinová intelorencia, alergia, občasné fajčenie/alkohol (pijem len pivo/vino)? Mám pocit, že všetko čo robím proti týmto stavom nemá absolutne žiadny zmysel. Budem rád za akékoľvek komentáre od vás, ďakujem :)

zdenika

Hej presne smoula aj ja to tak mávam, ale všímam si, že u mňa sa to prejavuje, keď sedím dlhodobo za počítačom. Neviem či tak viac namáham zrak a hlavu, že sa mi potom toto stane. Je to zvláštne.

kajka294

to je co? ako hovorim, clovek by to asi ani neuhadol, keby si rozmyslala, ze co ti chyba :) no tak ked tak, ho mozes vyskusat a sama uvidis. ale presne, netreba tvrdohlavo stat za svojim.

Aurina

Súhlasím kajka294, človek sa niekedy fakt nestačí čudovať, čo nás všetko ovplyvňuje, alebo ako to napísať :) Ale som rada, že aj mne odporučili toto užívať a cítim sa lepšie. Niekedy netreba tvrdohlavo stáť len za svojím názorom ale počúvať aj doktora :)

brunetka28

Smoula by si sa asi čudovala, čo všetko môže ovplyvniť v človeku to, keď mu niečo chýba :) Preto je dobré užívať rôzne doplnky, lieky, vitamíny a dostávať do tela to, čo sa ťažko prijíma zo stravy :)

smoula

kajka294 tak pred ludmi, to ti uz asi nic nepomoze vtedy, asi je skor dobre len nebyt sam v takej situacii. to vazne, ze chybajuci horcik taketo nieco ovplyvnuje?

martinmlm

"Okrem tohto mám ešte herniu 3 diskov (nesprávne povedané vysunuté platničky) v driekovej časti (L3/4, L4/5, L5/S1), nemyslím si, že ale toto nejako vpláva na to, čo všetko som opísal vyššie"...

....... konkrétny stavec je tiež spojený s konkrétnym orgánom. Keď konkrétnymi pocitmi, stresmi, stravou oslabíš orgán, oslabíš aj určitú časť chrbtice, ktorá pri záťaži( pohybe či nedostatočnom pohybe-sedení)potom povolí......

martinmlm

"Pred pár rokmi som bral antidepresíva (už som bez nich asi tretí rok teraz). Bola mi zistená úzkostno-depresívna porucha (nie som si úplne istý, či to už prešlo, ale určite mi je oveľa lepšie v tejto veci ako vtedy keď mi ju zistili) a v minulosti som mával migrény s aurou, tie mi už prešli a už ich nemávam"....

...každý jeden orgán má tiež aj spojitosť s citmi. Myslím tým prepojenie TELO-MYSEĽ. Tvoje pocity, zážitky, stresy, strach, smútok, radosť ovplyvňujú orgány. ...a naopak, keď sa neprimerane stravuješ, poškodzuješ si vnútro a odráža sa to aj na tvojom duševnom stave.....

martinmlm

.....pod hlavné vnút. orgány patria aj určité časti tela. Kvalita orgánu vplýva na ich funkčnosť: obličky-aj ucho, pečeň-aj oči.....

martinmlm

"Takisto pociťujem divné pocity v zuboch"....každý jeden zub máš spojený energetickou dráhou s konkrétnym vnútorným orgánom....ak preťažuješ niektorý orgán, môžeš mať potom problém aj s ním spojeným zubom.........

martinmlm

"Mám problém so sústavným napätím v hlave, je to taká tenzia, akokeby mám na hlave dáku tesnú masku. Okrem toho v nej cítim mravčenie, chlad a niekedy zároveň aj pálenie. To pálenie je niečo podobné ako keď vás páli záha, ale cítite to v hlave. Tieto pocity sa vyskytujú v celej tvári, niekedy také návaly mám do líc, akokeby sa niečim naplnali alebo tak tuhli..ďalej, mravčenie v brade, takisto aj v blízkosti úst, resp. niekedy keď rozprávam, tak okolo úst cítim akokeby také jemné tŕpnutie a tak nepríjemne sa mi rozpráva a tieto pocity mravčenia mám často aj v rukách." .....

.......po celom tele máš okrem ciev, nervov aj energetické dráhy, nazyvané aj "meridiány". Dráhu meridiánu určitého orgánu si vieš zistiť z kníh, na internete, alebo od človeka ktorý sa tomu venuje....Mravčenie, zimomriavky, teplo, pocit vetra je prejav energie zvanej aj "či...tchi...eter" S tou energiou sa pracuje pri joge, tajči, falung atd....