ZVLÁŠTNY KOMPLEX PRÍZNAKOV, MRAVČENIE A BOLESTI HLAVY

Príspevok v téme: ZVLÁŠTNY KOMPLEX PRÍZNAKOV, MRAVČENIE A BOLESTI HLAVY
Thyrande

Ahojte, mám 32 rokov (mám sedavú prácu pri PC) a pokúsim sa opísať svoj komplexnejší problém a budem rád, ak sa vyjadríte niekto taký, čo zažil alebo zažíva niečo podobné, lebo ja už fakt neviem čo s tým. Mám problém so sústavným napätím v hlave, je to taká tenzia, akokeby mám na hlave dáku tesnú masku. Okrem toho v nej cítim mravčenie, chlad a niekedy zároveň aj pálenie. To pálenie je niečo podobné ako keď vás páli záha, ale cítite to v hlave. Tieto pocity sa vyskytujú v celej tvári, niekedy také návaly mám do líc, akokeby sa niečim naplnali alebo tak tuhli..ďalej, mravčenie v brade, takisto aj v blízkosti úst, resp. niekedy keď rozprávam, tak okolo úst cítim akokeby také jemné tŕpnutie a tak nepríjemne sa mi rozpráva a tieto pocity mravčenia mám často aj v rukách. Okrem tenznej bolesti hlavy, mávam niekedy aj veľmi ostrú bolesť v pravej hornej časti hlavy navrchu. Takisto pociťujem divné pocity v zuboch / sánke, akokeby mi ju zvieralo do seba a zároveň vtedy často cítim aj tlak a zvieranie v oblasti spánkov a v tom momente mám pocit, akokeby mi niekto vybral z hlavy mozog, lebo zle sa mi rozmýšla, tvoria myšlienky a rozpráva. K tomuto všetkému sa ešte pridáva otravné hučanie a šumenie v ušiach, je to uplne prvá vec čo ráno ,,počujem", je to veľmi nepríjemné. Okrem toho ešte na zadnej strane hlavy cítim také zvláštne pocity. Prirovnal by som to k tomu akokeby vám niekto nalepil malé časti lepiacej pásky na kožu a začal ich odliepať a to niekedy cítim na viacerých miestach. Ešte som chcel spomenúť, že takisto mávam aj zimomriavky po tele, prímárne ruky a stehná, čiže príde do nich taký nával ,,zimy" a postavia sa mi chlpky a mám husiu kožu. Okrem týchto problémov s hlavou sa mi zhoršil aj zrak, nosim aj okuliare, dioptrie okolo 1,5 (aj kvôli astigmatizmu). Problém je ale ten, že stale vidím rozmazene, konkrétne do diaľky a hlavne kontrastné svetlé veci na tmavšom pozadí, napr biele titulky, hviezdy na oblohe v noci, svietiace lampy. Vidím ich tak, že z nich hore vystupuje ich tieň, vidím ich teda akokeby takmer 2 krát. Okuliare mi boli nastavené, podľa presných optiometrických meraní a doktorka mi povedala, že už to nevie inak skorigovať, skúšali sme všetky varianty dioptrii a nič nepomohlo na to, že vidím tie tiene. Okrem toho ma oči aj niekedy svrbia a dokonca aj zvonku spodné viečka, že sa musím na nich ich poškrábať, lebo je to otravné. Skúšal som brať aj rôzne aj drahšie kvapky, nič nemohlo. K týmto celkovým problémom, som chcel ešte dodať, že keď sa mi toto všetko deje viacmenej naraz, tak sa cítim tak akokeby ,,kyslo”, opuchnuto a tažko. Všimol som si, že ked si začnem masirovať tvár a hlavu, tak intenzita toho näpatia a mravčenie sa nejakým spôsobom mení, ale neodchádza. Toľko teda k anamnéze a teraz k tomu čo zatiaľ reálne zistli, kedže toto už riešim veľmi veľmi dlho. Pred pár rokmi som bral antidepresíva (už som bez nich asi tretí rok teraz). Bola mi zistená úzkostno-depresívna porucha (nie som si úplne istý, či to už prešlo, ale určite mi je oveľa lepšie v tejto veci ako vtedy keď mi ju zistili) a v minulosti som mával migrény s aurou, tie mi už prešli a už ich nemávam. Minulý rok v lete 2020 mi zistili, že mám zvýšené reakcie periférnych nervov a neurogénnu tetániu (nemám tetanické záchvaty, iba príznaky čo som opísal vyššie), začal som brať teda pravidelne magnesium (rôzne typy, magnerot, magnosolv, chélatové magnezium) od toho dňa až doteraz aj s rôznymi pridávnymi prírodnymi prípravkami. Neurológ mi predpísal aj BISTON (antiepileptikum), ale ten som zatiaľ nezačal brať, váham s tým, nemám s tým skúsenosť a zbytočným liekom by som sa chcel vyhnúť. Magnézium už beriem teda polroka, myslel som si a dúfal, že tetánia bola hlavná príčina a teda, že magnézium tieto divné príznaky trocha odstráni, ale vôbec, niekedy je to dokonca horšie. Okrem tohto mám ešte herniu 3 diskov (nesprávne povedané vysunuté platničky) v driekovej časti (L3/4, L4/5, L5/S1), nemyslím si, že ale toto nejako vpláva na to, čo všetko som opísal vyššie. Bol som 2 krát na CT a aj MR hlavy a nezistli absolútne nič, všetko je v poriadku. Môže byť problem krčná chrbtica, nejaká potravinová intelorencia, alergia, občasné fajčenie/alkohol (pijem len pivo/vino)? Mám pocit, že všetko čo robím proti týmto stavom nemá absolutne žiadny zmysel. Budem rád za akékoľvek komentáre od vás, ďakujem :)

kuks

Každá choroba je vlastne nejaká nerovnováha v organizme. To sa potom prejaví ako bolesť , kožne problémy.... Je to reč nášho tela. Takto nám dáva najavo že niečo nie je v poriadku. Ak chceme vyriešiť skutočnú príčinu, tak potrebujeme telo zbaviť vnútornej záťaže v podobe EBV vírusu, ťažkých kovov, parazitov, toxínov... Jednoducho na
to aby bol človek zdraví sa potrebuje komplexne očistiť( nie jeden organ) a zmeniť životosprávu. (Systém zdravia) Kluden ak by ste mali zaujem vedieť viac rád vám informácie odovzdám. Môžete mi napísať niekde kde sa bude lepšie komunikovať napr. na mail email: kukos700@gmail.com

kajka294

zdenika hej tak aj ty si ho davas? :)
crocinka no podla mna ano, lebo clovek ked je vycerpany, odniekal to telo potrebuje prijimat a ziskavat energiu, lebo to vsetko vplyva na psychiku, aby si sa potom nezlozila. no za pocitacom ked sedim stale, tak ma casto bolievala hlava, migreny som mavala tlaky v ociach a podobne.

crocinka

kajka294 tak oddychovanie mi velmi nejde sa priznam :) a to by, myslis ze aj mne pomohol? ked pises ze viac sedis za pocitacom, to ma vlastne aky vplyv?

zdenika

Kajka294 presne s tebou súhlasím, mne aj doktor povedal, keď mi ho tiež predpisoval, že jednoducho treba poľaviť viac aj psychicky, lebo ako ľudia sme v jednom kolotoči. Crocinka a aj si niečo skúšala čo by ti náhodou mohlo pomôcť alebo ako? :)

kajka294

crocinka treba asi aj viac oddychovat a nedavat si toho tolko na plecia, lebo telo sa zacne branit :) s cim mam ja skusenost a co mne pomaha je magnosolv :) na rozne take stavy aj ked som bola viac za pocitacom, namahala si hlavu aj zrak a vsetko s tym spojene.

Mintenker

AkoTak97 , najhorsie je ze mam bolesti hlavy na spankoch, uz som bol aj na masazi , nepomohlo .. automaticky ked beriem ad uz je vsetko psychikou.. mam sice stres teraz dost ale nic psychickw mi niejw iba fyzicke telesne priznaky mam .. tlk na hrudi , tlk v usiach a hlve a tak.. mal som to uz , a neviem vo mi pomohlo ci ad alebo masaze a napravanie vhrbtice alebo co ale aj na internom som mal vsetko okej vzdy tak hadam aj teraz by bolo vswtko okej -nevhve sa mi znova po lektoch behat

Mintenker

AkoTak97 , najhorsie je ze mam bolesti hlavy na spankoch, uz som bol aj na masazi , nepomohlo .. automaticky ked beriem ad uz je vsetko psychikou.. mam sice stres teraz dost ale nic psychickw mi niejw iba fyzicke telesne priznaky mam .. tlk na hrudi , tlk v usiach a hlve a tak.. mal som to uz , a neviem vo mi pomohlo ci ad alebo masaze a napravanie vhrbtice alebo co ale aj na internom som mal vsetko okej vzdy tak hadam aj teraz by bolo vswtko okej -nevhve sa mi znova po lektoch behat

AkoTak97

Mintenker.. to mávam aj ja hlavne to červenanie v tvári. Myslím že to je všetko o psychike, lebo nemávam to každý deň. To červenanie môže byť asi aj alergia na chlad. Hlavne keď je vietor vonku ako posledné dni tak to mávam dosť často.

Mintenker

Nazdar, uz ti je lepsie? Co pomohlo? Ja som mediac ma
Boli hlva na dpankoch, uz aj zalahuju usi obcas , nervozny som h toho len sk hldam na nete priznaky a je to este horie.. na neurologi vraj to je z krčnej a dali mi guajacuran(cize mi nedali nic).. kazdy den mam nieco z tohoto alebompridem domov a zacne mi horet tvar ked pridem z chladu do tepla a dom cerveny.. pomohlo
Ti nievo?

crocinka

pripnem sa sem, reku ci by ste mi mohli poradit :) mam taky aktivnejsi zivot, okrem teda prace za pocitacom aj dost cvicim a niekedy mam pocit ze je to cele uz tak na hrane, ze telo nevladze, s cim mate skusenost, ako by som to mohla riesit, a nejako sa znova nakopnut aby som mala viac energie?