partner je hystericky, zurivy, prchky pri hadkach, co dalej

Príspevok v téme: partner je hystericky, zurivy, prchky pri hadkach, co dalej
Kazka

Priatel je prchky, sme spolu dva roky, nebyvame spolu,ale mame zialbohu vztah na dialku. Ja za nim dochadzam, je cudzinec. Bola to obrovska laska na prvy pohlad, z jeho aj mojej strany, nadherne reci, krasne slova, proste idealny chlap, vyzorovo aninehovorim, stelesneny moj idol.
A musim uznat, ze od zaciatku som vedela, ze je velmi prchky a nervoznejsi typ cloveka, hned ho vsetko popudi. Milujeme sa naozaj skutoone, planujeme svadbu v blizkej dobe,ked skonci covid, ale zili sme spolu toto leto asi tri mesiace tam unho, proste on zacal pri hadkach na mna skaredo vrieskat, / nie oplzlo/, ale vrieska, potom bucha do kadecoho, do steny, ampu zhodil o zem, potom strcil do mna, nie tak ze mi ublizil, nikdy mi neublizil fyzicky, no posotil ma proste, uz to sa mi nepacilo, ale tak odpustila som mu. Ospravedlnoval sa.
Tvrdil mi, ze som neskutocne tvrdohlava a idem s i stale svoje, a ze nikdy nechcem popustit zo svojho. A ze to on nezvlada. Ze nikdy nezaradim spiatocku, ze dokazem donho hustit vela. A ze to on neznasa, ked zdviham hlas na neho.
Potom,ked nechcem s nim zostat v jednej miestnosti lebo nemam u zco povedat po hádke, a chcem ist radsej do svojej izby po schodoch tak zaziapal na mna ze som drza ked odchadzam ze on sa chce rozpravat, tak ma na schodisku dobehol a dotiahol ma zase do jeho izby za ruku ze nech sa porozpravame. Neublizil mi, ale bol oto pre mna akoby som bola decko. Je uplne hystericky. Chce sa stale rozprávať po hadke, ale ja proste sa niekedy nechcem rozpravat kym nevychladnem
Tieto incidenty sa nastastie stali iba trikrát možno,ale aj tak ma to rani. Viem, ze ma problemy s ovladanim a hysteriou ale ze az takto...Predtym na mna nevrieskal, teraz naposledy uz aj ziapal.On sa strasne dokaze vytocit hned.

Naposledy ked som odchadzala od neho zo zahranicia tak sme sa pohádali riadne. Hadali sme sa strasne asi hodinu a on bol uz vytoceny, tak ja som hodila o zem pohar s vodou lebo som bola zuriva proste na jeho maniere a reci , ze on mi ukaze , ze on ma nauci, ako sa mam spravat a pod, ta ked som to rozliala, priskocil ku mne a myslela som si, ze ma bude bit.
So zurivostou v hlase na mna ziapal ze si to mam upratat, a ja ze si to neupracem !! nech uprace on...tak sa nastval chytil mi tvar do jeho dlani a povedal ze ak sa budes takto spravat aj nadalej tak zabudni ze to skonci iba pri tomto a naznacil rukou facku ( neudrel ma), ale bude to ovela horsie medzi nami Ja som uprimne bola v šoku :( A ja som strasne zacala revat uplne hystericky zachvat placu som mala. Do toho ked vychladol na mna vystekol, ze co stale revem ako dieta, ze sa nic nestalo, a nech prestanem a ja som dalej revala via c aviac a som mu cez slzy hovorila, ze ty ma chces bit ?A on ze bol som v amoku, nevedel som,co rozpravam, tak si ma vytocila. On akoby ani nevedel,co mi povedal, ze sa mi prakticky "vyhrozil "bitkou ako malemu decku.

. Neublizil mi fyzicky. ale bolo to strasne gesto co urobil :

nikdy sa ma nedotkol ani palcom a neskryvil mi vlas na hlave...ale uznavam, ze je prchky clovek velmi, hned sa vypeni a vytoci, potom som starsne plakala, a bola som v šoku z neho, nemohla som sa hodinu ukludnit, necakala som to odneho, bol v takoms tave ze ma naozaj bude biť...:( inak je to sladky, laskavy, mily , romanticky chlap, ktory ma naozaj lubi,co citim kazdy den, lasku mi dokazuje, Len tie hadky mame niekedy naozaj velmi krute ako ta posledna, ja neviem,co mam robit.

..povedala som mu potom, ze nechcem takyto vztah a taketo suboje medzi nami a ze keb yma raz udrel, tak ho okamzite udam na policii a nezostavam s nim. A on mi povedal, ze ci si myslim, ze by ma bil a
ja ze a co su tieto hysterie a amoky? a on ze ok, tak zavolaj policiu, ze som ta chcel bit, spiseme zapisnicu a uvidime., neublizil som ti,ale ked si myslis, tak vyskusame, zavolaj a dal mi mobil. A ja som mu povedala, ze nie, ze nechcem volat policiu lebo mi neublizil,ale povedala som mu, ze som sa ho zlakla, ze ma bude bit a plakala som dalej. Povedal, ze to nemienil a ze som zle pochopilaň
Bol v amoku tak ma chcel bit. Neviem,co mam teraz robit. Prosim proadte mi :( naozaj ho lubim a chcem sa vydavat. Ale ten obraz jeho tvare a zurivost v hlase si navzdy zapamatam, to co mam stale kolo nehona spickach chodit ?? aby sa nahodne nevytočil?
potom o par dni uznal, ze ma asi seriozny problem s ovladanim sa a ze by mal navstivit terapeuta a ze ma naozaj niekedy agresivnejšie prejavy, ze to chce velmi zmenit.A ze mu mam s tym pomahat, ale ja neviem ako.
Zlakla som sa, ked mi povedal to o tej bitke :( a ze on tym nemienil bitkou, a co malo to znamenat ze .."bude to horsie, ak neprestanes "? jasne, ze to znamenalo " bitku"...Chcem mu nejako pomoct, ale neviem ako. sama sa v tom stracam. Chcem mat s nim krasny normalny a pohodovy vztah ale on sa hned vytoci. To naozaj uz nesmiem nic robit a povedat ci ako? Mate prosim vas aj vy nejake skusenosti s takym typom chlapca ?Dakujem

majdy

Takýchto typov ľudí mám ja vo svojom okolí požehnane. Nebudem konkretizovať, ale jeden človek z môjho okolia má podobnú povahu. Pri psychickom nátlaku alebo hádke chytí veľké nervy. V tomto momentne je dôležité urobiť len jedno, ukľudniť sa. Nevyskočiť hneď do toho druhého, pretože pokiaľ začnete aj vy "prikladať do ohňa", dotyčný sa naštve ešte viac a verte, že nikomu z vás to nepomôže. Treba zachovať chladnú hlavu a povedať si, že problém vyriešite potom, keď sa obaja ukľudníte.

Chce to určitú dávku skutočnej náklonnosti, aby ste sa spoločne reálne naučili vychádzať a myslím, že to pôjde. Len treba chcieť a predovšetkým brať veľa vecí s veľkým nadhľadom.

Kazka

prosím vás, už nikto nič nevie poradiť ? či je tento chlap normálny vôbec, ked sa chcem vydavať za neho?taketo hystericke sceny....neviem,co robit, prosim vas poradte niečo, som na to sama, doma to nesmiem poevdat, nerozumeli by mi, kamoskam to nemozem povedat tie by si mi mysleli, ze mi sibe, povedala som to iba psycholgoicke ,ale ani ta nevedela pomoct, povedala ze je dominantny a ze ja sa mam rozhodnut, cochcem v zivote

Kazka

Ahhh
ja nepoznam, iba z pocutia jeho rodicov, a mavali smesi cez skype, jeho mama je zlata zena, otec je tiez dobry, vyzera fajn, nevyzeraju ze by sa bijavali doma. Ma fajn sudrznu rodinu, poznam osobne brata aj sestru, a su to zlati ludia :)Lubime sa a vzdy si kopec darcekov davame, oni mi povedali aj, ako ma ich brat( moj snunebec)miluje. Na dieta mame cas, este nad tym moc nechcem premyslat, pokial nedam dokopy jeho hystericku povahu s agresivnymi sklonmi, tak dieta nebude, to som mu uz aj povedala narovno.
Mame vela spolocneho praveze, je to krasny chlap, robil fotomodela a je naozaj mily kedsa rozpravame, vzdy spravi tak ako ja chcem, co si prajem, co mi na ociach vidi,torobi, ruzicky nosi a pod. vecere vari a pod.
no co povedat, som smutna ako to je niekedy medzi nami. Bola to laska ako tram na prvy pohlad, nikdy som nebola tak zamilovana a to uz mam co to vztahov za sebou. Naozaj ma ten chalan ocaril, aj ked nieje z mojej kultury. Ale napriek tomu pozerame sa na svet rovnakymi ocami, je to normalny chlapec, vzdelany, inteligentny( preto ma prekvapuje ake amoky a hysterie mava),Zialbohu je to kod nejaky z jeho detstva, uz chapem, ze mozno okolie na dedine mal take alebo co, vraj jeho stryko bijaval tetu take nieco mi vravel kedysi, ze sa rozviedla s nim a tak.
On tvrdi, ze od stryka to je otrasne, a ze potom sa ide modlit, ze aka velka pokryteckost Ze to by moj nedokazal ublizit zene a dietatu.
No nevyzera to tak ked ho amok chyti. strasne vie mi tak do ziveho zatat slovami, take skarede slova a pritom mi ani nenadava,ale pouziva take frazy, akoze " daj mi pokoj, nehovor na mna, chod do izby, lutujem, ze sme vobec spolu, neznasam co robis ", uplny amok, co samozrejme nemysli vazne, lebo potom ma slzy v ociach a ked ho hnev o par hodin prejde tak je strasne zroneny z toho,co mi povedal. A povedal, ze je sprosty, ze to robi mne, takej uzasnej zene.Ako dieta maval poruchy sustredenosti, a hyperaktivitu , kde bol aj agresivny k spoluziakom a pod:(
S tym sa mi priznal.
Potom,ked bol na vyske, tak mal depresie tazke, ( nikde s tym nebol), a ze nespaval az tak, ze rok mal pauzu zo skoly.Nestudoval potom siel do zahranicia a nejako to dorobil :(
Lebo sa s nim rozisla byvala, preto bol v depkach, nejedol, anorexiu takmer mal a pod.
Ja zial, mam tiez "pohnuty " osud v zivote, nevychadzam s rodicmi, bola mi diagnostikovana adaptivna porucha psychiatrom a hysteria. brala som antidepresiva pred rokmi tiez na vysokej skole, mavala som zachvaty placu, nespavala som a pod.Pre mojho ex to aj bolo,lebo ma psychicky a sexualne tyral Ale ja uz som sa vyliecila, ja uz tieto veci nemám v hlave, nehysterčim, ja som uz OK dva tri roky som OK, neberiem ziadne lieky. Snazim sa. A to, ze ja ked ma vypeni, som zuriva je normalne podla mna,a j to ze plastovy pohar hodim o zem s vodou.Aj ked viem, ze by som nemala,ale on by nemal tiez nastojcit na rozhovore, ked som ja v amoku, ja sa musim anjprv ukludnit, ist na vzduch a tak, a ked som pocas hadky, v amoku chcela v noci vybehnut von na ulicu ,nech sa ukludnim a prejdem, tak mi zahatal cestu ze z domu sa nepohnem v takom stave ze sa musime porozprava a nepustil ma proste von. A povedal, ze ak preskrocim prach z domu, tak nech sa viac nevraciam. ( vraj ma tym chcel upozornit na to, ze on toto nebude tolerovat,aby som ja vypadla v noci von do tmavej zlice,lebosa o mna bal)
Ja som sa zverila psychologicke, ku kt, este stale chodievam a povedala, ze partner si tym nieco kompenzuje z detstva, dominantne spravanie a agresivne prejavy pocas hadok su u muzov normalne, a ze je len namne, ci to budem akceptovat.
praveze my nemame vacsie problemy, mne sa to zdaju malichernosti, on robi z komara somara uplne, totalne zvelicuje, hysterici,ako nepricetny, ako keby mal naozaj nejaku poruchu alebo co :( pre prkotiny sa hadame, napr. tato najstrasnejsia hadka,kde ma chcel " bit", tak bola preto,lebo som mu povedala, ze mi nepomohol s upratanim bytu , ze vsetko robim iba ja vzdy, ze ma to nebavi uuz a ze som unavena a ze by mal upratat aj on.

snejty

Pises ze rodicov nepoznas a vzapäti opises ich vlastnosti?
Rozne kultury, rozne vierovyznanie, rozne povahy. Poloz si otazku co mate spolocne.

ahjajjaj

Chceš sa vydávať a mať dieťa? Priviesť ho do takejto domácnosti, kde sa ziape, a hádžu sa o zem poháre, alebo sa trieska do dverí? Chceš mať psychicky narušené dieťa, s ktorým budeš behať po detských psychiatroch?
Ani Ty nie si vyrovnaný človek, a ani on. Nehodíte sa k sebe. Dve prchké povahy. Ešte si tak konkrétne premysli, na čom ste sa to vlastne hádali. Ide o rozdielne názory, alebo čo konkrétne?
Ale vlastne je to jedno.

Kazka

no je prchky, a ma naznaky nasilnejsie, agresivnejsie, nechapem , ja jeho rodicov zatial nepoznam, on je z bosny...
mama je krestanka, otec moslim, moj nevie co je, tak napoly, asi.
ale jeho mama mi ju ukazoval a tak, a je normalna, dobra zena, vzdy ticho doma, a otec je normalny tiez, nemaju nejake vaznejsie problemy,este skor mama je ta,co utoci na otca,ale otec na mamu nie , on je skor kludnejsia povaha. ale viem, ze sa aj oni hadavaju.

snejty

Citala som len do polovicky ?
Krik by sa dal pripisat cholerickej povahe. To by si mozno vedela akceptovat. Fyzicke utoky ci naznaky fyzickych utokov by vsak uz mali byt pre Teba varovanim. Pozoruj aky vztah maju medzi sebou jeho rodicia a to ako sa on sprava k rodicom. Opatrnost je na mieste. Ak je este nahodou aj ineho vieroviznania, tak hladaj inde.

Kazka

On vždy príde prvý po hádke a seirozne sa ospravedlní, a ma slzy na krajicku, ze ho to hrozne mrzí, ja nidky nepridem prva, ja mu stale vravim, ze sa mitake spravanie nepaci, nehovorim, ze kazda nasa hadka skonci takto hrozne,ale naozaj, vzdy on pride, objima a povie mi, ze ho to strasne mrzi co mi povedal,alebo co spravil, ze nechcel mat voci mne nijake agresivnejšie prejavy,ale ze sa stava, ze do niecogho udrie,ked je nahnevay, ze sa tak vie vypenit,ale samozrejme hanbi sa za to a je mu to luto, vidim to uprimne na nom...neviem,co dalej poradte, sme maldi iba 27 rocni oabja