partner je hystericky, zurivy, prchky pri hadkach, co dalej

Príspevok v téme: partner je hystericky, zurivy, prchky pri hadkach, co dalej
Kazka

Priatel je prchky, sme spolu dva roky, nebyvame spolu,ale mame zialbohu vztah na dialku. Ja za nim dochadzam, je cudzinec. Bola to obrovska laska na prvy pohlad, z jeho aj mojej strany, nadherne reci, krasne slova, proste idealny chlap, vyzorovo aninehovorim, stelesneny moj idol.
A musim uznat, ze od zaciatku som vedela, ze je velmi prchky a nervoznejsi typ cloveka, hned ho vsetko popudi. Milujeme sa naozaj skutoone, planujeme svadbu v blizkej dobe,ked skonci covid, ale zili sme spolu toto leto asi tri mesiace tam unho, proste on zacal pri hadkach na mna skaredo vrieskat, / nie oplzlo/, ale vrieska, potom bucha do kadecoho, do steny, ampu zhodil o zem, potom strcil do mna, nie tak ze mi ublizil, nikdy mi neublizil fyzicky, no posotil ma proste, uz to sa mi nepacilo, ale tak odpustila som mu. Ospravedlnoval sa.
Tvrdil mi, ze som neskutocne tvrdohlava a idem s i stale svoje, a ze nikdy nechcem popustit zo svojho. A ze to on nezvlada. Ze nikdy nezaradim spiatocku, ze dokazem donho hustit vela. A ze to on neznasa, ked zdviham hlas na neho.
Potom,ked nechcem s nim zostat v jednej miestnosti lebo nemam u zco povedat po hádke, a chcem ist radsej do svojej izby po schodoch tak zaziapal na mna ze som drza ked odchadzam ze on sa chce rozpravat, tak ma na schodisku dobehol a dotiahol ma zase do jeho izby za ruku ze nech sa porozpravame. Neublizil mi, ale bol oto pre mna akoby som bola decko. Je uplne hystericky. Chce sa stale rozprávať po hadke, ale ja proste sa niekedy nechcem rozpravat kym nevychladnem
Tieto incidenty sa nastastie stali iba trikrát možno,ale aj tak ma to rani. Viem, ze ma problemy s ovladanim a hysteriou ale ze az takto...Predtym na mna nevrieskal, teraz naposledy uz aj ziapal.On sa strasne dokaze vytocit hned.

Naposledy ked som odchadzala od neho zo zahranicia tak sme sa pohádali riadne. Hadali sme sa strasne asi hodinu a on bol uz vytoceny, tak ja som hodila o zem pohar s vodou lebo som bola zuriva proste na jeho maniere a reci , ze on mi ukaze , ze on ma nauci, ako sa mam spravat a pod, ta ked som to rozliala, priskocil ku mne a myslela som si, ze ma bude bit.
So zurivostou v hlase na mna ziapal ze si to mam upratat, a ja ze si to neupracem !! nech uprace on...tak sa nastval chytil mi tvar do jeho dlani a povedal ze ak sa budes takto spravat aj nadalej tak zabudni ze to skonci iba pri tomto a naznacil rukou facku ( neudrel ma), ale bude to ovela horsie medzi nami Ja som uprimne bola v šoku :( A ja som strasne zacala revat uplne hystericky zachvat placu som mala. Do toho ked vychladol na mna vystekol, ze co stale revem ako dieta, ze sa nic nestalo, a nech prestanem a ja som dalej revala via c aviac a som mu cez slzy hovorila, ze ty ma chces bit ?A on ze bol som v amoku, nevedel som,co rozpravam, tak si ma vytocila. On akoby ani nevedel,co mi povedal, ze sa mi prakticky "vyhrozil "bitkou ako malemu decku.

. Neublizil mi fyzicky. ale bolo to strasne gesto co urobil :

nikdy sa ma nedotkol ani palcom a neskryvil mi vlas na hlave...ale uznavam, ze je prchky clovek velmi, hned sa vypeni a vytoci, potom som starsne plakala, a bola som v šoku z neho, nemohla som sa hodinu ukludnit, necakala som to odneho, bol v takoms tave ze ma naozaj bude biť...:( inak je to sladky, laskavy, mily , romanticky chlap, ktory ma naozaj lubi,co citim kazdy den, lasku mi dokazuje, Len tie hadky mame niekedy naozaj velmi krute ako ta posledna, ja neviem,co mam robit.

..povedala som mu potom, ze nechcem takyto vztah a taketo suboje medzi nami a ze keb yma raz udrel, tak ho okamzite udam na policii a nezostavam s nim. A on mi povedal, ze ci si myslim, ze by ma bil a
ja ze a co su tieto hysterie a amoky? a on ze ok, tak zavolaj policiu, ze som ta chcel bit, spiseme zapisnicu a uvidime., neublizil som ti,ale ked si myslis, tak vyskusame, zavolaj a dal mi mobil. A ja som mu povedala, ze nie, ze nechcem volat policiu lebo mi neublizil,ale povedala som mu, ze som sa ho zlakla, ze ma bude bit a plakala som dalej. Povedal, ze to nemienil a ze som zle pochopilaň
Bol v amoku tak ma chcel bit. Neviem,co mam teraz robit. Prosim proadte mi :( naozaj ho lubim a chcem sa vydavat. Ale ten obraz jeho tvare a zurivost v hlase si navzdy zapamatam, to co mam stale kolo nehona spickach chodit ?? aby sa nahodne nevytočil?
potom o par dni uznal, ze ma asi seriozny problem s ovladanim sa a ze by mal navstivit terapeuta a ze ma naozaj niekedy agresivnejšie prejavy, ze to chce velmi zmenit.A ze mu mam s tym pomahat, ale ja neviem ako.
Zlakla som sa, ked mi povedal to o tej bitke :( a ze on tym nemienil bitkou, a co malo to znamenat ze .."bude to horsie, ak neprestanes "? jasne, ze to znamenalo " bitku"...Chcem mu nejako pomoct, ale neviem ako. sama sa v tom stracam. Chcem mat s nim krasny normalny a pohodovy vztah ale on sa hned vytoci. To naozaj uz nesmiem nic robit a povedat ci ako? Mate prosim vas aj vy nejake skusenosti s takym typom chlapca ?Dakujem

janofero

Kazka a čo chceš počuť?
Sama píšeš, že to bola láska na prvý pohľad. Rozumej si vlhla, keď na teba kukol. A všetko ostatné bolo v gatiach.
Kto má v gatiach, nemá v hlave. Ak ti povieme, že vyser sa na to, tak to neurobíš, pretože máš v gatiach. Ak ti povieme, že láska a blala tak si povieš, že to nie je riešenie. Buď bude navštevovať psychológa nejako sa to pokúsi zvrátiť, ale to je veľmi dlhý beh na dlhé trate a blalala. Možnože ti prezradím tajomstvo, ale povaha sa až tak nemení moja zlatá. Píšeš, že ti neublížil, ale to je z tvojej strany ospravedlnenie, pretože aj keby ťa raz zmlátil tak budeš hovoriť, že si ho vyprovokovala a blalal.
Takéto témy sú iba na rozprávanie. Ty dokopy nechceš nič počuť, iba sa vyrozprávať. Ale však čo, pre strašne veľa žien je to takto lepšie.

Kazka

dnes akurat ked sme s partnerom volali, povedal mi, ako velmo sa chce zmenit, ako ja jedina mu mozem pomoct v tom, ze chce agresivitu a hnev totalne odstranit zo svojho zivota uplne..ale k psychologovi ist nechce, ale zase co s tym psycholog urobi ? nie je vsemohuci a je to jeho osobnostna crt ze je nervak a cholerik a agresivny, nie nejaka vada myslim teda aspon...taky je..proste..vraj co mu na to este pomaha ako tak je ked ma post, pitny den a tak, ked neje, tak logicky, ze sa viacc ovlada a podobne.Alezase nemoze stale nejest takze nechapem fakt.

Kazka

ale my už niesme vo faze dvorenia, my sme spolu velmi dlho. Mna stve ze je taky cholerik, nevedno, co od neho mozem cakat, ked uz teraz som sa ho bala pri jeho cholerickych zachvatoch zurivosti.najhrosie ze fakt netusim,ci je scopny ma zmlatit, ci nie, vyzera ze nie, ale ktovie, ked mu prepne...a zit takto no neviem :(

ahjajjaj

Keď sa teraz nevie ovládať, keď Ti ešte len dvorí, či takpovediac "keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú", keď ani teraz nevie zakaždým "pekne spievať" - tak to nezvládne ani potom a postupom času - starnutie, problémy v práci, zdravotné problémy atď. to bude ešte horšie.

ovomaltine

vase prve 3 mesiace spolocneho byvania boli peklo a ty planujes svadbu,
uz som pocula o tych, co tu ziju, aki su nasilnicki ich muzi a ze ich aj biju, zatvaraju doma. moznoze viac sa o tom docitas v evitovkach.

Kazka

a ja som sa aj zlakla ho, plakala som, pocas tychto amokov, bojim sa ho, ze ho nieco napadne, prepne mu a ma zmlati,alebo mi ublizi, alebo nieco horsie. Neviem,co od neho mozem cakat. ked sa nastve. Neviem, som zufala da sa povedat. Inak sa ho nebojim ani nic, ale mam respekt, ked sa nastve.Neviem,co ma caka ked sa rozzuri zase, malo nechybalo naposledy a bol by ma bil, keby som "cekla" viac,bol zmyslov zbaveny. Pritom ja som neni velmi hystericka. Snazim sa vzdy nejako ovladat, sice som rozliala vodu na zem, ale snazim sa ho ukludnovat, akolen viem, ale co je moja uloha v zivote iba ho ukludnovat?
Vyuzila som aj inu taktiku, som ho chcela objat a chytit za ruku,ked mal amok a bol zurivy a hystericky, ked hodil o zem mobil, tak som pristupila k nemu a povedala som mu laska, objim ma, to bude dobre, nerozculuj sa, dovol mi objat ta, pokoj pokoj nic sa nedeje, a on ma surovo odstrcil so slovami nechaj ma, daj mi pokoj.
Pricom som velmi dobre vedela, ze prave to chce, aby som ho objala :( Potom to aj sam priznal, len v tych nervoch to nedokazal .Pricom ale nase hádky,sú fakt nie vazne, uplne o nicom, nie su to az take dolezite veci. Nechcem si predstavit, co bude robit, ked bude naozaj vazny problem.

Kazka

No neviem ľudkovia, čo mám s nám robiť.
Toto čo robí niekedy, ako zúrivosti má, a agresívne prejavy voči mne, ma nútia zamyslať sa nad tým, ako to bude po svadbe, čo má už rovno bude otlkať? Keď teraz tesne pred svadbou sa správa pri hádkach agresívne?
ten krik ešte možno nejako znesiem, kedže má amok, ale tie fyzicke ataky, ako posotenie, nech si sadnem na gauč, alebo zamknutie dveri, nech nikam nejdeme von, nech zostaneme doma a zatarasenie mi cesty, prípadne zúrivé vyhrážanie sa mi bitkou, že však ja uvidím, že to nezostane len pri slovách nabudúce, tak to ma neviem, ale úprimne, ma to šokovalo, strašne som plakala. A vôbec neviem, čo mám s ním robiť. On si svoju agresivitu uvedomuje, zúrivosť tiež nemá rád. ale proste stále musí byť po jeho a ja sa mám prispôsobiť.
Neviem, naozaj, či je normálne, ako sa chová, možno to videl z domu , ale aj tak mu to nedava pravo takto sa chovať, alebo som chcela byt po hádke raz sama aby za mnou zase nechodil a nerozpraval mi vkuse dokola, tak som sa zamkla do nasej izby, chcela mat klud a nevidiet ho, aby som sa zase nerozzurila, a on sa mi vovalil tam , zacal trieskat na dvere pastou nech okamzite otvorim, ze co sa zamykam pred nim! Ze to nenavidi, ze sa musime rozrpavat, tak som si myslela, ze tie dvere rozbije, tak som mu otvorila, a povedala som mu, ze sa nechcem bavit a on bol normalny ale ze co sa zamykam,ze to nemam robit, preco sa zamykam? No preco asi, nechcem sa bavit donekonecna. Ja neviem, ja sa aj snazim zachovat rozvahu a pokoj pri tych hadkach, ked zacne penit, a som ticho, ale co som ja tiez neaky hromozvod, ze on moze vsetko a ja nic?Sa mi nepáči, ako sa choval,hysteria a amok cisty, nabuduce pocas amoku schyti noz a porani ma alebo ma zmlati alebo co? u takych nervakov cloek nikdy nemoze vediet...keby to zostalo iba pri kriku bolo by to fajn,ale neni to tak..Uz ked zacal s tymi drobynmi fyzickymi atakmi, to uz by asi malo byt pre mna varovne, ze sa to zhorsi po svadbe :(

silvusiq

Neviem, neviem ale ešte by som s tou svadbou počkala. To nie je moc dobré, keď je taký výbušný a keď už teraz po tebe kričí, vrieska, tak si neviem predstaviť čo to bude po svadbe.

ovomaltine

naco riesis hned vydaj, tak s nim este chvilu bud a uvidis sama. vydaj nic nevyriesi, len zhorsi, bude ta mat istu a ktovieco si bude k tebe dovolovat. /keby som bola ja na tvojom mieste, tak by som brala nohy na plecia./