partner je hystericky, zurivy, prchky pri hadkach, co dalej

Príspevok v téme: partner je hystericky, zurivy, prchky pri hadkach, co dalej
Kazka

Priatel je prchky, sme spolu dva roky, nebyvame spolu,ale mame zialbohu vztah na dialku. Ja za nim dochadzam, je cudzinec. Bola to obrovska laska na prvy pohlad, z jeho aj mojej strany, nadherne reci, krasne slova, proste idealny chlap, vyzorovo aninehovorim, stelesneny moj idol.
A musim uznat, ze od zaciatku som vedela, ze je velmi prchky a nervoznejsi typ cloveka, hned ho vsetko popudi. Milujeme sa naozaj skutoone, planujeme svadbu v blizkej dobe,ked skonci covid, ale zili sme spolu toto leto asi tri mesiace tam unho, proste on zacal pri hadkach na mna skaredo vrieskat, / nie oplzlo/, ale vrieska, potom bucha do kadecoho, do steny, ampu zhodil o zem, potom strcil do mna, nie tak ze mi ublizil, nikdy mi neublizil fyzicky, no posotil ma proste, uz to sa mi nepacilo, ale tak odpustila som mu. Ospravedlnoval sa.
Tvrdil mi, ze som neskutocne tvrdohlava a idem s i stale svoje, a ze nikdy nechcem popustit zo svojho. A ze to on nezvlada. Ze nikdy nezaradim spiatocku, ze dokazem donho hustit vela. A ze to on neznasa, ked zdviham hlas na neho.
Potom,ked nechcem s nim zostat v jednej miestnosti lebo nemam u zco povedat po hádke, a chcem ist radsej do svojej izby po schodoch tak zaziapal na mna ze som drza ked odchadzam ze on sa chce rozpravat, tak ma na schodisku dobehol a dotiahol ma zase do jeho izby za ruku ze nech sa porozpravame. Neublizil mi, ale bol oto pre mna akoby som bola decko. Je uplne hystericky. Chce sa stale rozprávať po hadke, ale ja proste sa niekedy nechcem rozpravat kym nevychladnem
Tieto incidenty sa nastastie stali iba trikrát možno,ale aj tak ma to rani. Viem, ze ma problemy s ovladanim a hysteriou ale ze az takto...Predtym na mna nevrieskal, teraz naposledy uz aj ziapal.On sa strasne dokaze vytocit hned.

Naposledy ked som odchadzala od neho zo zahranicia tak sme sa pohádali riadne. Hadali sme sa strasne asi hodinu a on bol uz vytoceny, tak ja som hodila o zem pohar s vodou lebo som bola zuriva proste na jeho maniere a reci , ze on mi ukaze , ze on ma nauci, ako sa mam spravat a pod, ta ked som to rozliala, priskocil ku mne a myslela som si, ze ma bude bit.
So zurivostou v hlase na mna ziapal ze si to mam upratat, a ja ze si to neupracem !! nech uprace on...tak sa nastval chytil mi tvar do jeho dlani a povedal ze ak sa budes takto spravat aj nadalej tak zabudni ze to skonci iba pri tomto a naznacil rukou facku ( neudrel ma), ale bude to ovela horsie medzi nami Ja som uprimne bola v šoku :( A ja som strasne zacala revat uplne hystericky zachvat placu som mala. Do toho ked vychladol na mna vystekol, ze co stale revem ako dieta, ze sa nic nestalo, a nech prestanem a ja som dalej revala via c aviac a som mu cez slzy hovorila, ze ty ma chces bit ?A on ze bol som v amoku, nevedel som,co rozpravam, tak si ma vytocila. On akoby ani nevedel,co mi povedal, ze sa mi prakticky "vyhrozil "bitkou ako malemu decku.

. Neublizil mi fyzicky. ale bolo to strasne gesto co urobil :

nikdy sa ma nedotkol ani palcom a neskryvil mi vlas na hlave...ale uznavam, ze je prchky clovek velmi, hned sa vypeni a vytoci, potom som starsne plakala, a bola som v šoku z neho, nemohla som sa hodinu ukludnit, necakala som to odneho, bol v takoms tave ze ma naozaj bude biť...:( inak je to sladky, laskavy, mily , romanticky chlap, ktory ma naozaj lubi,co citim kazdy den, lasku mi dokazuje, Len tie hadky mame niekedy naozaj velmi krute ako ta posledna, ja neviem,co mam robit.

..povedala som mu potom, ze nechcem takyto vztah a taketo suboje medzi nami a ze keb yma raz udrel, tak ho okamzite udam na policii a nezostavam s nim. A on mi povedal, ze ci si myslim, ze by ma bil a
ja ze a co su tieto hysterie a amoky? a on ze ok, tak zavolaj policiu, ze som ta chcel bit, spiseme zapisnicu a uvidime., neublizil som ti,ale ked si myslis, tak vyskusame, zavolaj a dal mi mobil. A ja som mu povedala, ze nie, ze nechcem volat policiu lebo mi neublizil,ale povedala som mu, ze som sa ho zlakla, ze ma bude bit a plakala som dalej. Povedal, ze to nemienil a ze som zle pochopilaň
Bol v amoku tak ma chcel bit. Neviem,co mam teraz robit. Prosim proadte mi :( naozaj ho lubim a chcem sa vydavat. Ale ten obraz jeho tvare a zurivost v hlase si navzdy zapamatam, to co mam stale kolo nehona spickach chodit ?? aby sa nahodne nevytočil?
potom o par dni uznal, ze ma asi seriozny problem s ovladanim sa a ze by mal navstivit terapeuta a ze ma naozaj niekedy agresivnejšie prejavy, ze to chce velmi zmenit.A ze mu mam s tym pomahat, ale ja neviem ako.
Zlakla som sa, ked mi povedal to o tej bitke :( a ze on tym nemienil bitkou, a co malo to znamenat ze .."bude to horsie, ak neprestanes "? jasne, ze to znamenalo " bitku"...Chcem mu nejako pomoct, ale neviem ako. sama sa v tom stracam. Chcem mat s nim krasny normalny a pohodovy vztah ale on sa hned vytoci. To naozaj uz nesmiem nic robit a povedat ci ako? Mate prosim vas aj vy nejake skusenosti s takym typom chlapca ?Dakujem

Liam

Súhlasím s Daba. Bude to iba horšie. Ak zistíš podľa zákona, že niečo závažné porušil, podaj naňho trestné oznámenie.

ahjajjaj

"stale mi vravi ako to vsetko riesi sam so sebou"
a myslíš, že bude zo psa slanina?

Mám pocit, že ani Ty nie si vyrovnaná, nám si sa teraz vyžalovala a dostala odpovede. Tu sú v rozpore Tvoj zdravý rozum a Tvoje emócie. Nezávidím Ti. Toto čo je, nie je dobré. A dúfať, že to bude časom lepšie nepripadá do úvahy, nech by ten človek robil so sebou čokoľvek. Keď si mala úzkosti a depresie, takýto človek by Ti chorobu znova vrátil. Nie je to perspektívny partner do budúcna, dobrý je iba ak na to, aby si si s ním "užila".

Daba

Milá Kazka, podľa toho čo popisuješ, je tvoj priateľ nielen hysterický a výbušný ale je nebezpečný a nezodpovedný. V prvom rade by sa mal liečiť a potom si nájsť prácu. On sa nechal tebou živiť a ešte bol agresívny? To, že je na chvíľku k tebe milý ti postačí? Je cholerik a psychopat. Od takých treba odísť preč, lebo si zničíš celý život. Boli ste spolu krátko a už sa ti vyhrážal. Čo by bolo po tom, ako by ste sa vzali? Zamkne ťa v byte, vezme ti kľúče, peniaze, zmláti ťa a možno aj vážne fyzicky ublíži. Takíto ľudia ubližujú nielen fyzicky, ale psychicky týrajú svojich partnerov. On sa k lepšiemu nezmení, bude to iba horšie. Porozmýšľaj, čo by ti priniesol život s ním. Aké máš s ním istoty? Vie zabezpečiť rodinu? Je seriózny? Vždy sa iba vyhovára. Absolútne nevhodný pre manželstvo. Očaril ťa svojim zjavom, ale to je málo. Vzťah sa musí zakladať na skutočnej láske, dôvere, istote, pochopení, tolerancii, zodpovednosti k sebe aj k partnerovi. Nenechaj si ubližovať a never jeho sľubom. On sa nezmení a ty budeš jeho obeť. Jeho násilie sa bude iba stupňovať. Keby si ty prišla o prácu, čo by nasledovalo? Z čoho by ste žili? Alebo keby ste mali spolu dieťa, z čoho by ste žili, keby si sa starala o dieťa? Bol by ešte viac agresívny. Nedostatok peňazí, doma plačúce dieťa ktoré potrebuje lásku a starostlivosť. Myslíš, že by to zvládol? Pochybujem. V amoku by zmlátil teba aj dieťa. Týmto mojím príspevkom ťa nechcem vystrašiť, chcem iba, aby si si uvedomila, akého máš priateľa. Zaslúžiš si niečo lepšie, život máš pred sebou. Venuj sa sebe, aby si bola v poriadku po psychickej a fyzickej stránke, choď medzi ľudí. Ak je to možné, skús nájsť cestu k mame, ak nie buď v kontakte so skutočnými priateľmi. A hlavne buď sama sebou a nikdy sa nikým nenechaj týrať a ponižovať. Mám kamarátku, ktorá až po svadbe zistila, koho si vzala. Keď prišli deti, musela žiť s ním, lebo sama by deti neuživila. Prežila si s ním peklo a keď deti vyrástli, potom od neho odišla a rozviedli sa. Pripravil ju však o väčšinu spoločného majetku a jej psychické aj fyzické zdravie po rokoch trápenia sa značne zhoršilo. Si mladá, máš život pred sebou, neznič si ho s niekým, kto si ťa nezaslúži. Držím ti palce a prajem ti šťastný život po boku láskavého a milujúceho partnera.

Kazka

no teraz sme od seba na kilometre a stale mi vravi ako to vsetko riesi sam so sebou ako sa trapi pre to, ze chce byt iny a chce sa o tu napravu pokusit a ze sa snazi byt kludny a nenechat sa vytocit malou sestrou kt byva s nim a tak, ze proste snazi sa ovladat, vraj si osvojil z netu nejake dychacie techniky a pod a ze jedava vela magnezia, a ma dostatocny spanok,aj ze cvicit, behavat zacal, takze sa chce zmenit zivotnym stylom, mysli si, ze aj hystericku povahu zmeni..:( tak neviem ci to mu verit. ale aspon sa snazi. ja ale chcem budem chciet od neho ked corona prejde, aby siel za psychologom nech sa s nim porozrpava

Kazka

ved ked mne sa ale aj zda ze on si ani nechce tu pracu najst, nic stabilne neviem ako teda mozeme spolu byvat
a co mi tu pisete ze aj taliani su taki, no ved vidim, tie juzanske povahy to proste maju v krvi asi,ale je to otrasne, mne sa nepacia taketo vybuchy zlosti a zurivosti ze rozkopat skrinku, no to su mi teda za sposoby:(
moj si zase prelomil mobil,co ho tak smaril o zem
cima poruchy ci nie, bolo by zistit vhodne aspon ake poruchy ma, nech sa to moze liecit so psychoterapiou a tak, ja tiez som hysteriu insomniu depresiu diagnostikovanii panicke ataky a adaptacne poruchy, ale liecim sa a postupne je to lepsie a lepsie, ale on tiez musi vediet co mu je, bez toho to nepojde
ja sa bojim toho, ja som chcela aj normalne zacat pracovat nech spolu zijeme a pod nech sme spolu nech si prenajmeme daco a tak, ved u zsme tak spolu boli, 4 mesiace sme spolu denno denne byvali, noon npracoval, ja som aspon online robila, a zivila nas prakticky z 70%, tam v jeho krajine, lenze potom som radsej odisla, cez covid uz by sme to vobec neutiahli, a tak ale najhorsie je, ze takato zurivost proste stala sa aj ked sme spolu byvali a denno denne spolu boli, mozno ponorka alebo co
najviac ma vsak uplne sokovalo, ze (!!!!!!!!!) bol zurivy a takto sa choval ansilnicky a agresivne ked sa o "nic dokopy nejednalo", cize to boli malinke problemiky a on z nich spravil proste obrovske problemy, tirady doslova, teatraaaaa a ja som sa bala potom ze co ked aj mna napadne to neni sranda...este prvy mesiac spolocneho byvanai ako tak, ale potom kazdy tyzden nejaka hadka, raz vacsia, raz mensia, mne uz to take pride, ze on sa nudi tak vymysla teatra aby bolo vzruso a adrenalin ale ja nenavidimt ake konanie proste. Ja som sa bala ! ked sa mi zurivo vyhrazal, ze ma bude bit ak budem pokracovat v reciach ja neznasam taketo zastrasovanie a potom omluvanie z jeho strany nevedela som co mam cakat od takeho cholerika akoze

Liam

Pri kamarátoch keby bol akokoľvek dobrý, tak ho to neospravedlňuje byť výbušný a mať prejavy týchto porúch. Aj ľudia, čo týrajú ostatných, asi netýrajú všetkých a čo mu mám robiť advokáta a tvrdiť, že veď netýra všetkých tak nič sa nedeje?
Psychologička by čo mala riešiť? Ak je vidno, že má porúch toľko, koľko má, tak mne sa nechce veriť, že neexistuje nikto lepší. Keď vidím že nejaký výrobca vyrába nekvalitné skrine, nebudem mu hovoriť, aby mi vyrobili kvalitnú, ale radšej si kúpim od lepšieho proste. A keď je výbušný, treba brať na vedomie, že každý má slobodnú vôľu a keď je taký, proste sa tak rozhodol.

Carie

Najdi si inu psychologicku, taka co ti nevie poradit si nezasluzi ten titul. Su aj dobre psychologicky co s tebou vsetko dopodrobna preberu a dobre ti poradia. A ked skonci korona a budete mat moznost tak by som radila aj vyskusat partnersku poradnu. A zacnite potom spolu byvat, vyskusat si to tentoraz na dlhsie a uvidite ako vam to bude klapat a ako si na seba zvyknete ze ste spolu denne. Mozno vam aj pomoze ked si obaja najdete pracu, ze ju nemate moze zvysovat stres, strach aj agresivitu.

Liam

Akože ja by som takého nechcel ani za kamaráta lebo keď je hysterický, zúrivý, prchký, hysterický, zúrivý, prchký, hysterický, zúrivý, prchký, hysterický, zúrivý, prchký, hysterický, zúrivý, prchký a ešte raz hysterický, zúrivý, prchký