partner je hystericky, zurivy, prchky pri hadkach, co dalej

Príspevok v téme: partner je hystericky, zurivy, prchky pri hadkach, co dalej
Kazka

Priatel je prchky, sme spolu dva roky, nebyvame spolu,ale mame zialbohu vztah na dialku. Ja za nim dochadzam, je cudzinec. Bola to obrovska laska na prvy pohlad, z jeho aj mojej strany, nadherne reci, krasne slova, proste idealny chlap, vyzorovo aninehovorim, stelesneny moj idol.
A musim uznat, ze od zaciatku som vedela, ze je velmi prchky a nervoznejsi typ cloveka, hned ho vsetko popudi. Milujeme sa naozaj skutoone, planujeme svadbu v blizkej dobe,ked skonci covid, ale zili sme spolu toto leto asi tri mesiace tam unho, proste on zacal pri hadkach na mna skaredo vrieskat, / nie oplzlo/, ale vrieska, potom bucha do kadecoho, do steny, ampu zhodil o zem, potom strcil do mna, nie tak ze mi ublizil, nikdy mi neublizil fyzicky, no posotil ma proste, uz to sa mi nepacilo, ale tak odpustila som mu. Ospravedlnoval sa.
Tvrdil mi, ze som neskutocne tvrdohlava a idem s i stale svoje, a ze nikdy nechcem popustit zo svojho. A ze to on nezvlada. Ze nikdy nezaradim spiatocku, ze dokazem donho hustit vela. A ze to on neznasa, ked zdviham hlas na neho.
Potom,ked nechcem s nim zostat v jednej miestnosti lebo nemam u zco povedat po hádke, a chcem ist radsej do svojej izby po schodoch tak zaziapal na mna ze som drza ked odchadzam ze on sa chce rozpravat, tak ma na schodisku dobehol a dotiahol ma zase do jeho izby za ruku ze nech sa porozpravame. Neublizil mi, ale bol oto pre mna akoby som bola decko. Je uplne hystericky. Chce sa stale rozprávať po hadke, ale ja proste sa niekedy nechcem rozpravat kym nevychladnem
Tieto incidenty sa nastastie stali iba trikrát možno,ale aj tak ma to rani. Viem, ze ma problemy s ovladanim a hysteriou ale ze az takto...Predtym na mna nevrieskal, teraz naposledy uz aj ziapal.On sa strasne dokaze vytocit hned.

Naposledy ked som odchadzala od neho zo zahranicia tak sme sa pohádali riadne. Hadali sme sa strasne asi hodinu a on bol uz vytoceny, tak ja som hodila o zem pohar s vodou lebo som bola zuriva proste na jeho maniere a reci , ze on mi ukaze , ze on ma nauci, ako sa mam spravat a pod, ta ked som to rozliala, priskocil ku mne a myslela som si, ze ma bude bit.
So zurivostou v hlase na mna ziapal ze si to mam upratat, a ja ze si to neupracem !! nech uprace on...tak sa nastval chytil mi tvar do jeho dlani a povedal ze ak sa budes takto spravat aj nadalej tak zabudni ze to skonci iba pri tomto a naznacil rukou facku ( neudrel ma), ale bude to ovela horsie medzi nami Ja som uprimne bola v šoku :( A ja som strasne zacala revat uplne hystericky zachvat placu som mala. Do toho ked vychladol na mna vystekol, ze co stale revem ako dieta, ze sa nic nestalo, a nech prestanem a ja som dalej revala via c aviac a som mu cez slzy hovorila, ze ty ma chces bit ?A on ze bol som v amoku, nevedel som,co rozpravam, tak si ma vytocila. On akoby ani nevedel,co mi povedal, ze sa mi prakticky "vyhrozil "bitkou ako malemu decku.

. Neublizil mi fyzicky. ale bolo to strasne gesto co urobil :

nikdy sa ma nedotkol ani palcom a neskryvil mi vlas na hlave...ale uznavam, ze je prchky clovek velmi, hned sa vypeni a vytoci, potom som starsne plakala, a bola som v šoku z neho, nemohla som sa hodinu ukludnit, necakala som to odneho, bol v takoms tave ze ma naozaj bude biť...:( inak je to sladky, laskavy, mily , romanticky chlap, ktory ma naozaj lubi,co citim kazdy den, lasku mi dokazuje, Len tie hadky mame niekedy naozaj velmi krute ako ta posledna, ja neviem,co mam robit.

..povedala som mu potom, ze nechcem takyto vztah a taketo suboje medzi nami a ze keb yma raz udrel, tak ho okamzite udam na policii a nezostavam s nim. A on mi povedal, ze ci si myslim, ze by ma bil a
ja ze a co su tieto hysterie a amoky? a on ze ok, tak zavolaj policiu, ze som ta chcel bit, spiseme zapisnicu a uvidime., neublizil som ti,ale ked si myslis, tak vyskusame, zavolaj a dal mi mobil. A ja som mu povedala, ze nie, ze nechcem volat policiu lebo mi neublizil,ale povedala som mu, ze som sa ho zlakla, ze ma bude bit a plakala som dalej. Povedal, ze to nemienil a ze som zle pochopilaň
Bol v amoku tak ma chcel bit. Neviem,co mam teraz robit. Prosim proadte mi :( naozaj ho lubim a chcem sa vydavat. Ale ten obraz jeho tvare a zurivost v hlase si navzdy zapamatam, to co mam stale kolo nehona spickach chodit ?? aby sa nahodne nevytočil?
potom o par dni uznal, ze ma asi seriozny problem s ovladanim sa a ze by mal navstivit terapeuta a ze ma naozaj niekedy agresivnejšie prejavy, ze to chce velmi zmenit.A ze mu mam s tym pomahat, ale ja neviem ako.
Zlakla som sa, ked mi povedal to o tej bitke :( a ze on tym nemienil bitkou, a co malo to znamenat ze .."bude to horsie, ak neprestanes "? jasne, ze to znamenalo " bitku"...Chcem mu nejako pomoct, ale neviem ako. sama sa v tom stracam. Chcem mat s nim krasny normalny a pohodovy vztah ale on sa hned vytoci. To naozaj uz nesmiem nic robit a povedat ci ako? Mate prosim vas aj vy nejake skusenosti s takym typom chlapca ?Dakujem

ovomaltine

zachvilu budes rovnaka ako on, vystresovana, vynervacena, sustavne sa nieco taketo neda vydrzat bez toho, aby ta to nepoznacilo.

Keita

Ja som tiez mala takehoto, bol to talian. Tieto typy to maju v krvi. Zo zaciatku velky romantik. A ked prislo iste k istemu, aj skrinku vedel rozkopat. Nervacik proste. To su take povahy, ma to v sebe. Ziadna tragedia. Bud chces takeho, alebo nie, je to jednoduche. Nedufaj, ze sa zmeni. Vekom to bude horsie.

Liam

Kazka, neviem, ako Ty, ale ja by som moc ani nechcel niekoho s nejakou poruchou. A už vôbec nie niekoho, kto má tých porúch milión. Ak sa Ti niekto páči, spýtaj sa samu seba, či je to ten najlepší a najkrajší chlapec na svete. Takéto správanie je skôr výnimkou ako štandardom a mala by si si hľadať niekoho fakt čo by spĺňal podmienky, čo si praješ.

Emilius

Vždy ma fascinujú tieto partnerske poradne :D v prvom rade by si mala ty vedieť, či sa ti s ním oplatí byť alebo nie. Vzťah by mal byť o tom, aby sme boli spolu štastní, pokial tento pocit dlhý čas medzi vami nie je, tak je najvyšší čas ísť každý svojou cestou

Kazka

ved my sme uz spolu byvali, 4 mesiace v bosne,lenze kedze nastala korona situacia, a ja som sa tam neuchytila a nevedela zamestnat a ani on je bez práce vlastne a bez penazi, tak prakticky som musela odist,ale my sme uz spolu byvali isty cas, inak mame vztah na dialku kvoli korone :(
a neviem iba si piseme, volame a tak :/ ale nevieme si najst zamestnanie,on tu nechce ist, chce zir v bosne a ja zase mne je to jedno,len musime mat nejaku pracu,lebo zatail nemame a uz sme bez prace tristvrte roka, ja mam aspon nejake online brigadky,ale on vobec nic...(:(nedalo sa nam a neda sa nam byvat spolu proste :( co je skoda, lebo len spolocne byvanie odhali vsetko,co mi je jasne, pocas tych styroch mesiacov sa stalo to,co som uz opísala :/ale samozrejme boli aj pekne chvile, krasne chvile, no aj tie adrenalinove zial :(
Zo zaciatku ked sa nastval na nieco na mna, napr. v kuchyni, tak bez slova vysiel z kuchyne do inej izby s hnevom v ociach, a predychal to v izbe a poom sa vratil akoby nic. Ale potom sa jeho hnev zacal inak prejavovat napr. kricanim a potom buchnutim po stole, za co sa ale on hanbi, potom tiez aj kadeco bolo, vrieskal po mne, tahal ma za ruku, vynucuje si, aby som ho pocuvala,a taha ma za prsty nech sa s nim rozpravam...:(aj ked nechcem, trieska na dvere ked chcem byt sama a pod. ochhh hruza niekedy s nim,alebo ked chcem byt dlhsie von ako on a poviem ze ja pridem za chvilku domov, on povie ze nie, pod domov, chcem aby si sla so mnou ohhh... podla jeho tonuhlasu usudzujem, ze to je proste take, ze s nim nepohnem. Nemame ako spolu zit teraz, co je hroza.

Liam

Kazka chlapi sa snažia byť čo najlepší akože je veľká konkurencia "na trhu". Keby si ho mala hodnotiť podľa percentil, kde by podľa Teba skončil? A podľa toho máš odpoveď, či sa s ním oplatí žiť.

karka259

A ty si takéhoto chlapa chceš zobrať?? Najskôr isto poriešte spoločné bývanie, vyskúšajte si to spolu a potom sa rozhodni, či ho chceš

Kazka

autista? to by som asi vypozorovala, keby bol nie? Vsak siceje samotarskejsi, ale vie,co znamena lubit, ved ma dostudovaneho bakalara, a vie perfektne dva jazyky, tak hádam nie je autista. Ale ma asi nejaku poruchu, neviem je nepredvidatelny, tazko povedat, co je za tym celym. Podla mna len zle vychovne prostredie, zli rodicia, a on proste zagresivnel :( bol agresivny ku spoluziakom na strednej, potom z toho uz trosku upustil, potom bol aj u psychologa udajne, ze mu povedal, ze ma neschopnost sustredit sa a pod. On sa nevie na nieco sustredit, stale ma v sebe vela energie, tazko s nim.Je akoby rozhadzany sam v sebe so sklonmi k vybuchom, cholerik uplny, totalne ho nieco vypeni a on uz uplne salie..a ja si to odskacem, kedze som s nim. A on ale aj hra divadla proste, uplne malicke prkotiny kt. ani za zmienku nestoja a strasne vybuchne, nechapem ani dovody niekedy. ma samonasieracie sklony, ale ked je Ok, clovek sa nanho kukne a ma pocit, ze je proste anjel, sladky anjelicek, z nebicka, vobec nevyzera na nasilnika. Nechapem to vobec. Chcela by som zistit, co je to za psychicka porucha. On nezvláda stresove situacie a uz vobec nienejake mensie problemy so mnou v socialnej interakci..Nevie sa kontrolovat absolutne. To som este dobre "obisla" ze mi pri poslednej hadke nepridrbal jednu, alebo ma nezmlatil ako zito,lebo ked som pocula zurivost v jeho hlase a videla jeho oci tak som si myslela, ze ma zmlati do bezvedomia.

Liam

Možno by bolo treba zistiť, či nie je autista, lebo tí ľudia sú niekedy zúriví a zároveň sa nevyznajú vo vzťahoch, čo je tento prípad. Ako môžem vidieť, sociálne situácie ho dosť preťažujú. Ak má problém v oblasti komunikácie, sociálnej interakcie a predstavivosti, tak pravdepodobne je autista. Nevie komunikovať a má problém pri riešení sporov, o sociálnej interakcii ani nehovorím, je dosť násilný a v predstavivosti má absenciu hľadať nové riešenia. Takíto ľudia ani lásku moc nepociťujú (ako kto) a často ju majú iba naučenú.