Skleroza multiplex

peter060

Dobrý deň

Už dlho mám také škubanie svalov asi rok myslem som si, že mi to prejde, ale vyzerá to tak, že sa to zhoršuje. Celkovo mám divný pocit vo svaloch mám bolesti pri srdcu a na bokoch. V lete aktívne športujem, ale poslednú dobú nemám taký výkon ako kedysi väčsinou ma stále niečo bolí rýchlo sa zadýcham ked sa dlhšie predkloním stuhne mi krk. Fakt neviem dlho som čítal čo by to mohlo byť a najviac mi to sedí práve na SM. Aj zrak sa mi občas rozmazáva, ale na druhú stranu mám očné problémy prakticky od malička na jedno oko vidím veľmi rozmazane a mám taktiež skoliózu.

Chcem sa preto opýtať niekoho kto má s touho chorobou skúsenosti a môže mi aspon približne povedať či je to práve SN. Viem, že mám ísť na vyšetrenie a aj pôjdem len som sa chcel trochu poinformovať.

ďakujem.

tina78

je to z virusov podla mna ziadne nic dedicne,

vela ludi ma teraz aj rakovinu mozgu a je to tiez asi z virusov tak ako aj rakovina krcka maternice
teraz su take zmutovane virusi ze telo sa nedokaze branit a ludia su hyckani antibiotikami takze nemaju ziadnu imunitu

sydney

mjlr - to zalezi. ak niekoho v rodine mas tym ochorenim,mozes aj nemusis ochoriet. u nas v rodine to nema absolutne nikto,ja som prva

minko79

Zdravím prevencia je skús jesť viacej surovej zeleniny a ovocia, ale nikdy nie spolu, a pomer varené surové 30 ku 70. S takouto stravou neochorieš.
Keď sa to niekomu nepáči prosím.

Prajem príjemný deň

mjlr

U nas v rodine to tiez predtym nebolo, oco mal tu najtazsiu progresivnu formu, ze sa len postupne zhorsovalo, nemal ataky. Aka je najvhodnejsia prevencia? Ci tazko povedat, ked sa ani presne nevie co to sposobuje?

tina78

mjlr-vela veci je medzi zemou a nebom
o SM je tazko hovorit ked nikto nevie z coho to je a ani ako ju vyliecit

ale u nas v rodine ju nikto nemal
mozno je to aj prostredim kde zijes virusmi

mjlr

Zdravim, neviete mi povedat ci je to dedicna choroba alebo nie? Lebo nazory v clankoch sa lisia, a neviem uz comu verit. Moj otec to mal, ja mam teraz 22 a trochu sa toho obavam.

tina78

helena len co ak ty iny neprimu ochorenie
ja by som ho prijala, ale vzdy ked poviem partnerovi co mi je bo teraz to na mne nevidno tak kazdy sa stiahne potom pride smutok a nenavidenie vlastneho tela

ako sa stym moze clovek vyrovnat ked druhy ho topia?
a sam nikto nechce byt

minko79

Ahoj Helenka, si super že sa držíš takto psychicky, ja som sa takto nedržal, ale som si povedal, že skúsim niečo a tak skúšam a zatiaľ som spokojný a môj stav sa deň za dňom zlepšuje, neprichádza to hneď chce to veľa trpezlivosti a pevnej vôle, možno by som poradil pridať viac surovej zeleniny a ovocia, ale to nechcem radiť nikomu čo bude jesť lebo aj tak málo kto tomu verí, že strava nevarená Vás môže zachrániť a má veľký význam. Milujem surovú zeleninu a ovocie (tiež keď ho budem jesť vo väčšej miere), lebo musím povedať že sú pre mňa jedlom a aj liekom. Teším sa na každý deň čo budem dobré papkať a zároveň sa liečiť, u mňa to funguje, odporúčam.
Helenka prajem veľa síl do života, optimizmu, príjemný deň všetkým.

helena52

Aj ked mam sklerozu multiplex uz 26 rokov a prezila som vselijake chvile aj zle ked som nechodila iba s pomocou inych vsetko som zvladala pomaly.sS nadejou ze mozno budem raz chodit aj bez pomoci ,mojej sestry alebo manzela.Nemohla som sa pytat ,preco ja? Kazde rano k mojej posteli sa postavili tri male deti a ja som musela vstat a ist spravit ranajky aj ked mi padal noz z ruky ,alebo som pribuchla prsty dvierkami na linke.musela som vstat sfungovat kazdy den .Pisem to ,co zazivate aj vy kazde rano a kazdy den ale neviem ako vam ,mne pomahalo to ze som sa nevzdavala ,ked mi bolo zle tak som isla do prirody ,von z bytu kde na mna vsetko padalo.Samozrejme beriem lieky aj teraz ,presla som liecbou BETA FERONOM nebolo to lahke ale po roku som dalsiu liecbu odmietla a zijem ,chodim a dokazem sa postarat aj o domacnost.Viem ked to teraz niekto precita kto nevie sa postavit na vlastne nohy tak si urcite povie -aha aka mudra .Ale nie neradim ani nechvalim sa ,len vam vsetkym chcem odkazat aby ste sa nevzdavali a hlavne naucili sa zit s tou chorobou a prijali ju ako sucast vas samych ,vtedy nad nou zvitazite.Nie ze sa vyliecite uplne ,to zatial nie ale budete vediet ako s nou bojovat . MOJ NAZOR ? A J LIEKY NAM UMOZNUJU ZIT LEPSI ZIVOT ,neodietajte ich .Zelam vam vela ,vela sil a odvahy .Helena