Skleroza multiplex

nefinka

vies co, akurat sa chystám za neurologickou, lenze má dovolenku tak musim pockat..ale ja to tiez tak dáko vidim, ze uz moc na výber nie je... rebif je hnus, na avonex alergia a copaxone som nebrala ani tri mesiace, tak nemozno posudit, ci to ucinkovalo alebo nie.. bud. týzden má lekarka dojst uz, tak som zvedavá co mi povie

tina78

a dalej co? ked stastlivo porodis, ake su vyhliadky co si este mozes pichat?
lebo mne povedali ze uz vela na vyber nemam

nefinka

no z avonexu sa mi zrazu z ničoho nič vyhádzal komplet celý chrbát ... prešlo to, až keď mi neurologička prikazala vysadiť avonex.

tina78

a ako sa ti prejavovala ta alergia na avonex?

ja uz asi rebif tiez nebude dlho brat bo nemam si to uz kde pichat vsade mam cervene zatvrdnute miesta a velmi bolia,

nefinka

:tina - nie, nepichám, výsledky boli na nič, už po roku to nezaberalo. pred rebifom som brala avonex - ten mi vyhovoval asi najviac, lenze som chytila na to alergiu, potom tento rebif a posledne som brala copaxone, lenže keďže som otehotnela, tak už mesiac neberiem nic

nefinka

no tina, ja som to mala po celú dobu pichania rebifu, ku koncu ma uz tak vsetko bolelo, ze som mala hrozu z kazdej dalsiej injekcie. a co sa týka výsledkov mri - doteraz to nechapem, ked som mala zlé obdobia, plno nervov, stresov a pod. tak mi mri vysla vzdy dobre, bez zmeny..a potom ked prislo uplne kludné, skvelé obdobie, mri bolo na hovno uplne..

tina78

ano brala som 3roky copaxone ale uz mi nezaberal tak mi ho zmenili na rebif44
teraz uz 8mesiac si ho picham ale ze vraj mri bola ok, preco sa ja tak necitim
ked videm na slnko tak zrazu mam cervene flaky po tele co som vobec kedysi nemavala, a bolestive miesta v mieste v pichu su strasne

nefinka

:tina78 - ja ešte keď som si pichala rebif22, už aj z toho sa mi robili tie fialové flaky .. mizli velmi velmi pomaly však, takže kým jeden zmizol, ďaľsí sa vytvoril..