Skleroza multiplex

minko79

Ďaukujem Mirka, to ja som si aj trošku vedomý že tie obilniny sa môžu, ale určite by som ich nevaril namáčal alebo paril, chlebík si robím ale sódový, ale teraz sa chcem čo najviac vyčistiť tak preto volím túto cestu.
Ešte raz ďakujem za príjemnú odpoveď, prajem krásny deň, idem vybehnúť trošku von a prevetrať si telo, majte sa

- mira

Minko, moc som sa potešila tvojmu príspevku a držím ti palce, že si pochopil veľa vecí a to ti pomohlo výrazne zlepšiť svoj stav, navzdory lekárom.
Chcela by som len pripomenúť, že celé zrná obilnín, ktoré nie sú zbavené prirodzených obalov , to nie sú cukry. Tvorí ich značné percento vlákniny, minerálov, vitamínov, aminokyselín a "cukry" sú v priaznivej forme polysacharidov, ktoré nezahlieňujú, nespôsobujú kolísanie krvného cukru, nie sú silné prekyseľovače. Takže sa ich nemusíš báť tak ako bielej múky, repného cukru, mliečneho cukru alebo medu.
Ešte raz ti držím palce, pokračuj vo svojom snažení.

minko79

Presne tak ako si na písal pán RNG, ja beriem aj doplnky a iné veci, možno aj to celé mi tak pomáha, že sa vyliečilo niekoľko zápalov v tele. To čo som písal v prvej správe to je len v skratke, mohol by som písať dlho o tom.
Skúste kto ma silnú vôľu niečo také podstúpiť doplnky, zdravá výživa, hlavne žiadne cukry by som neodporúčal, z obilnín len pohánku. Ale robte si so svojimi telami čo chcete, to ja Vám nemôžem prikázať. Žiadny doktor mi nedal žiadnu šancu, a keď že 30 % percent a aj tak sa to len oddiali, no asi kým budem mať ešte posledné zbytky imunity. Skúste si budovať imunitu sami. Ak som sa niekoho dotkol tak sa omlúvam, ale skutočnosť je taká.

Prajem príjemný deň

RNG

Surove zeleniny a hladovky zvysia v tele mnozstvo cistiacich enzymov, tj odmoria telo. A to znizi rozne zapaly, zlepsi hojenie a regeneraciu, zlepsi imunitu
To tu tvrdim uz davno, ale skoro nadarmo, lebo SM pacienti ma nejak nechcu pocuvat(vlastne rady mojich lekarov) a radsej pocuvaju svojich lekarov a beru chemicke lieky, ktore im niekedy pomozu trochu ale zaroven aj poskodia.
Naviac cistenie tela nemusi byt len surovymi stavami a hladovkou, clovek moze brat hromady enzymov vo forme doplnkov, absorbentov, a protizapalovych latok, adaptogenov a podobne.To vsetko znacne pomaha.
A to aj napriek tomu, ze vlastne zatial sa to prakticky neda vyliecit, len podstatne zmiernit, ako to ukazuje aj posledny prispevok.

minko79

Zdravím Všetkých, asi pol roka sa zaoberám vlastnou liečbou SM, keďže poisťovnňa začala blbnúť po pol roku s predpisovaním beta interferonu tak som sa ho vzdal, začal som sa liečiť vitamínmi, minerálmi, čajmi, oleje, enzýmy, urinoterapia, vysadil som potom aj obilniny pred tromi mesiacmi lebo aj tie obsahujú cukry, podstúpil som 40 dňovú hladovku na zeleninových šťavách spolu s orechovinami a semenovinami. Začal som jesť len surovú zeleninu - zatiaľ len vybranú, jedno ovocie denne jablko, kiwi, hruška alebo ananás stačia kvôli enzýmov. Urinoterapia mi pohohla hneď asi po 2-3 týždňoch som sa zbavyl nerovnosti pri chôdzi a bolestí hlavy. Teraz keď si vychutnávam surovú zeleninu a beriem ostatné produkty ako predtým, sa mi stav stále zlepšuje, telo sa mi čistí, vyrážky už som nemal asi vyše mesiaca, chlad v končatinách stále ustupuje, už je len na končekoch prstov, a sem tam ani nemám, schudol som 15 kg ale cítim sa ako nikdy predtým, nemám problém so žiadnou činnosťou, ani neviem kedy som sa zadychčal, ináč aktivita je veľmi dôležitá to podotýkam, mám sa super, koľkokrát som si poplakal, že to všetko niekedy ustupuje z hodiny na hodinu. Keď podstúpite 40 dňovú hladovku tak si zeleninu, ovocie, orechy a iné veci vychutnávate a nie ako teraz. Chcem sa cítiť tak ako teraz. Nechcelo sa mi žiť predtým, tak toto podstupujem len ako test, možno to niekomu pomôže, ak by sa to ešte výrazne zlepšilo. Možno nie a zajtra padnem, hádam nie lebo teším sa každý ďalší deň, mám veľa energie, sily je to super. Ak mi niekto neverí, je to Vaša vec, ja sa zatiaľ cítim super a budem pokračovať. Keď som začínal a čítal som si čo všetko budem robiť, jasné že som si povedal, že toho je moc, ale do toho sa dostanete, postupne si budete pridávať do programu jednotlivé veci. Ale keby som mal chodiť aj do práce bolo by to určite ťažšie. Ale už rozmýšľam že si PN ináč by som toto nestíhal. Viete nechcelo sa mi žiť a teraz sa mi chce, nechápem to.
Majte sa krásne a opatrujte sa, milujte svoje telo také aké je, a možno sa aj niečo nefunkčné opraví, príroda je mocná.
Prajem pokojný deň, minko

EvaH

Nemôžeš sa na svet pozerať tak pesimisticky.Sú oveľa horšie diagnozy,ako SM. Aj keď sa SM nedá vyliečiť,dá sa s ňou pekne ziť, na rozdiel od iných chorôb. Čo tak rakovina,ja si myslím,že takýto onkologickí pacienti to majú oveľa ťažšie.
Takže,hlavu hore a nemysli na to,čo bude....

tina78

mam strasny strach co bude dalej s SM zivot je zly

tak zavidim zdravim kockam co behaju po diskotekach a nemaju ine starosti len co si na seba oblecu
preco je tento svet taky nespravodlivy?

Liv2861

JARIK, ty si počkaj na všetky vyšetrenia! SM je choroba tisících tvári - čo pacient s SM to rozdielne symptómi. Niektorí máme rovnaké pocity, ale nakoniec to na každého ináč vplýva - napr. mňa nebolieva hlava, ale závrate mám "parádne" a niekoho bolieva hlava a nemá ani náznak závrate. Až budeš chcieť napíš mi na email. Pá

jarik

Ahojte, chcel by som sa spytat ako sa diagnostikuje SM? Dnes som bol na MR mozgu a nalez bol malopocetne diskretne FLAIR hypersignálne lezie v paraventrikul. bielej hmote frontalneho charakteru nespecifickych demyelinizacnych zmienn otazneho klinickeho vyznamu. Znamky miernej pansinusitidy. Este idem na MR krcnej chrbtice a potom na nejake vysetrenie VEP. A potom na lubalnu punkciu, ak nahodou by sa nieco potvrdilo. Mam 27 rokov. Dakujem za akekolvek info :)

jarik

Ahojte, chcel by som sa spytat ako sa diagnostikuje SM? Dnes som bol na MR mozgu a nalez bol malopocetne diskretne FLAIR hypersignálne lezie v paraventrikul. bielej hmote frontalneho charakteru nespecifickych demyelinizacnych zmienn otazneho klinickeho vyznamu. Znamky miernej pansinusitidy. Este idem na MR krcnej chrbtice a potom na nejake vysetrenie VEP. A potom na lubalnu punkciu, ak nahodou by sa nieco potvrdilo. Mam 27 rokov. Dakujem za akekolvek info :)