Skleroza multiplex

ela 070

nie nic mi nepovedali .ibaze ak budeme chciet a ze ked chodi na vysoku do blavi tak sa ma rozhodnut ci chce chodit do centra k mudr.lysemu.ale jej urcite nieco nasadia lebo u nas v meste mi v piatok lekarka naznacila co jej vybavila nemocnicu ze ona uz vie o nej vsetko a ze nech sa neboji ze to sa da aj infuziami raz do mesiaca .ale uvidime co povie primarka v nemocnici.som z toho nervozna ale co bude to bude

ela070

jej robili v novembri vsetko ct mozgu a este rengeny chrbtice,a rozne ine a aj MRI a teraz ide znova na MRI chcu to porovnat neviem chcela to lekarka uz v januari nechcela cakat do februara .ale diagnoza je uz ista mne to uz povedali ona to uz zistila dcera ale teraz jej to oficialne oznamia a nasadia liecbu .na mri mala nalez aj na mozgu aj na chrbtici.

nefinka

ale však mri jej už robili nie? aspon tusim ze si pisala ze mri jej robili a lumbálku nie..či naopak??
ja napr. chodím k dr. procházkovej

ela070

tak uz som v obraze .ja som zvedava ake bude mat dcera vysledky na druhy tyzden po MRIa som zvedava aku liecbu jej daju.chcu aby isla v bratislave do centra k nejakemu MuDR.LYSEMU dufam ze som si dobre zapamatala to priezvisko ,poculi ste o nom a je dobre ist do toho centra co vy na to.

nefinka

no nie je to tak dávno, čo bola veková hranica - tuším do 40 alebo 45 rokov, to znamenalo, že ak človeku diagnostikovali SM a mali po 40tke /alebo 45tke - nie som si istá ako to bolo/, tak liečbu nedostali, lebo to poisťovne jednoducho nechceli preplácať /pre nich bol taký človek už asi neproduktívny a nebol hoden takej drahej liečby/

ela070

NEFINKA:aku vekovu hranicu zrusili na podavanie liekov ja tomu nerozumiem to pre pacientov SM bolo to obmedzenie vekom a co sa maju ako liecit.len nemajte na mna nervy ze sa zas pytam ale ja tomu fakt nerozumiem

tina78

milgamma je vitamin B kupujem si ho v lekarni a chodim k mojej doktorke si ho pichat. pichala mi ho aj doktorka ktora bola na intraku velke mnozstvo vitaminu B je pri tomto ochoreni zaklad

co sa tyka sm liekov tak uz je aj novy liek v tabletkovej forme dokonca mi ho aj v ba ponukali ale odmietla som ho pretoze mali zle vysledky pecenovych testov pacienti ktori boli lieceni tymto liekom