Skleroza multiplex

nefinka

:ela - nič v zlom, ale never každej hovadine čo kde vidíš.. pozri, stále sa vraví, že napr. my s SM, nemali by sme mať nervy, stresy, takisto alkohol ani cigarety samozrejme..a čuduj sa svete, keď som ja mala obdobie plné stresov, keď som len slopala a fajčila jak dúha, tak výsledky som mala dobré, bez zmeny. keď som začala žiť, tak akoby sme my s SM mali, tak odvtedy mám vysledky furt horšie a horšie..

ELA070

a nie je potom lepsie si radsej upravit stravu .nejest vyprazane jedla ,menej tych kureniec co su vykrmene na rychlo,zelenina ovocie a tak....a co cokolada citala som ze vo vacsom mnozstve skodi tj.1 az 2 cokolady na posedenie.

nefinka

no len vieš, ono aj všetky tie prírodné doplnky o kt. si v tejto téme čítala sú dosť drahé záležitosti..

ela 070

O TEJ KRYOKOMORE CO SOM CITALA TAK NIC MOC VYSLEDKY AKURAT KOPU PENAZI A TYCH MI TEDA NEMAME NA ROZHADZOVANIE.ALE AJ TAK DAKUJEM

nefinka

hm vieš čo, na imunitu je veľmi dobré chodiť do kryokomory napr. aloe beriem už dlhodobejšie, ale ono je to také, bez ohľadu na to, čo jak beriem, raz mám výsledky dobré, inokedy zhoršené... nech sa vyjadria aj ostatní, že akú majú skúsenosť s kt. produktami a či im to pomáha. ja z mojich výsledkov neviem naozaj posúdiť, či mi niečo z toho naozaj pomaha alebo nie

ela070

NEFINKA:napis mi prosim ta tvoj nazor na to aloe vera ,alebo na tie rybie oleje a z cim mas dobre skusenosti dakujem

ela070

NEFINKAja prave tinu78 uplne chapem len ked mi pisala ze ja som z nervami hotova to snad nemyslela vazne .kazdy clovek ma inu potrebu ako sa vysporiada z chorobou.niekto o tom mlci a niekto ako ja sa vypytuje a zistuje a mozno sa to zda niektorym ludom otravne.co je u nas v rodine najdolezitejsie ze vzdy o vsetkom sa porozpravame do uplnych podrobnosti a potom hladame to najvhodnejsie riesenie.akceptujeme sa navzajom proste my mame doma medzi sebou fantasticky vztah.tak isto ked som o chorobe povedala jej priatelovi tak mi na rovinu povedal ze on ju neopusti a cudoval sa preco mu to hovorim .pomaha jej kde sa da je stale pri nej.jej kamaratky to nevedia a pomahali jej ked to potrebovala ,napr.pokrajat maso,obliect.asi mame stastie na dobrych ludi okolo seba.

nefinka

:ela - viem, že ti to tak prijde, ale ver tomu, že ona to nemyslí v zlom. samozrejme chápe, že máš o dcéru strach, to je úplne pochopiteľné, keby si nemala, tak by niečo nebolo v poriadku..len ona ti zasa vie z pohľadu dcéry povedať, ako to možno bude brať tvoja dcéra, že jej to prílišný záujem môže príjsť ako jej ľutovanie a ver, že to tiež nepôsobí na človeka bohvie ako / nevravím ti toto v zlom, len sa ti snažím vysvetliť druhý pohľad na vec/
napr. ja, kým sa mi neprejavila SM, tak som bola typ človeka, že všetci okolo mňa mohli byť chorí a so mnou to nič nerobilo, žiadna chrípka, ani angína proste nič. odkedy mám SM, len za zimné obdobie bývam každý rok aj 3x na PN-ke..

nefinka

:ela - viem, že ti to tak prijde, ale ver tomu, že ona to nemyslí v zlom. samozrejme chápe, že máš o dcéru strach, to je úplne pochopiteľné, keby si nemala, tak by niečo nebolo v poriadku..len ona ti zasa vie z pohľadu dcéry povedať, ako to možno bude brať tvoja dcéra, že jej to prílišný záujem môže príjsť ako jej ľutovanie a ver, že to tiež nepôsobí na človeka bohvie ako / nevravím ti toto v zlom, len sa ti snažím vysvetliť druhý pohľad na vec/
napr. ja, kým sa mi neprejavila SM, tak som bola typ človeka, že všetci okolo mňa mohli byť chorí a so mnou to nič nerobilo, žiadna chrípka, ani angína proste nič. odkedy mám SM, len za zimné obdobie bývam každý rok aj 3x na PN-ke..

ela070

mila nefinka k lekarovi by aj isla ale ked je na internate tak je to tazke ked ma skusku lebo v bratislave ta neosetria uz tam bola na pohotovosti a vyhodili ju nech si ide do miesta bydliska.a k TINE 78vstarsich prispevkoch tiez zistovalo co dsa dalo o chorobe a o roznych vyzivovych doplnkoch a teraz sa mi zda ze je skepticka a nema rada ked sa niekto nieco pyta alebo pise pripada mi ze je nervozna lebo napisat mi aby som sa nepokakala pre dceru to nieco svedci.mam pocit ze uz je znechutena a najradsej by o tej chorobe nehovorila lezie jej to na nervy.zaujem rodica je uplne samozrejmy jav jej mama ked aj o tom nehovori viem ako ju to trapi.ja by som tu chorobu chcela namiesto mojej dcery len aby som ju ochranila.inac moja dcera byva raz do roka chora ja tomu ani nerozumiem ako sa jej ta imunita tak narusila .