Skleroza multiplex

nefinka

:ela - keď je dcéra chorá, treba ísť normálne k lekárovi, aby dostala lieky a čo najrýchlejšie jej to prešlo. skôr sa treba sústrediť na celoročnú podporu imunitu, aby nebola neustále chorá.
a tina nie je zatrpknutá, ani zakomplexovaná, ľudia len nechápu, že si nestavia "vzdušné zámky" a nemá na očiach "ružové brýle", ale bez hocakých okolkov napíše ako sa veci majú..

ela070

neviem ani o com pisat co by som sa opytala lebo ked tu napisem nemam z toho dobry pocit aby si niekto nemyslel ze som pokakana kvoli dcere ale to sa priznam som dost zvedava a zistujem si o tom vsatko.aj ked kazdy pripad je odlisny.citam si teraz stare prispevky a rozmyslam o tom .vela ludi uz tu nepisu a to prave taky ktorych prispevky ma zaujali.kde zmizli na ake forum .alebo ich to uz prestalo bavit tu pisat.

ela070

TINA78mas 27 rokov,si urcite pekne dievca mas vysoku skolu.zo starsich prispevkov aj ty si chcela o chorobe vediet co najviac zistovala si rozne lieky potom si bola urcity cas znechutena ale to byva pri tejto diagnoze.to ma kazdy aj zdravy clovek.priatela mas isto alebo aspon spriaznenu dusu takeho cloveka co mu doverujes.my rodicia aj ked tebe sa to zda ze sme niekedy otravny ale my sa len bojime o svoje deti a chceme pre ne to najlepsie .moja dcera neni jedinacik takze som neni z toho vsetkeho pokakana ale tato diagnoza nas zaskocila vsetkych a chceme jej pomoct ak to bude mozne .ona sa s tym musi vysporiadat sama ale vie ze moze s nami z rodinou a priatelom pocitat ato je pre nu to najdolezitejsie.budem rada ked este spolu popiseme ber ma taku aka som ved kto je bez chyb.

tina78

ela070 mas pravdu som zakomplexovana
som uplne skareda mam z toho komplexy :-(

skareda chora bez chlapa a bez kamaratov

ela070

TINA 78.moje nervy su uplne v poriadku ale ked som citala starsie clanky to ty si v zivote smutna a zakomplexovana. toty si pisala ako ti mama lezie na nervy ze ta stale sleduje ale moja dcera ma so mnou dobry vztah mi sa porozpravame o vsetkom a nelezieme si na nervy ale tebe lezie kazdy asi preto mas aj malo priatelov a chlapca ziadneho.ale si uz taka dufam ze teraz nebudes na mna arogantna lebo tebe ked niekto takto napise ty hned vies pourazat a nahresit.tak odpis a toleruj nazory aj druhych .nie vsetko o com si ty presvedcena je pravda .ja som rada ze tu mozem s niekym popisat co taketo onemocnenie ma .nenutim mu svoje nazory a rada si precitam rady aj druhych a vyberiem si z toho co je pre mna a moju dceru to najlepsie.ten medrol sa naozaj dlhodobo neuziva preto jej tei davky aj znizovali to povedala lekarka a ja jej verim.a pre majla2 je mi jedno aky ten medrol je ze sprosty steroid hlavne ze dcere zabral .

tina78

medrol aj prednison sa obycajne uzivaju dlhodobo

ja som pri prvom ataku ho uzivala pol roka som znizovala davky
niektory ho ber aj par rokov

len ma velmi zle neziaduce ucinky´

inak som sa stretla stym ze navstivila som 1O neurologov a kazdy mal na sm iny nazor

jeden povedal tak a druhy inak

tina778

ela070 ty si s nervami hotova
zachvilu napises o dcere aky bobcek vykakala

ved ak ma anginu treba ist k doktorovi a ak bude potrebne da jej atb

hlavne sa ukludni a nesleduj tolko dceru nerobi to dobre ani tebe ani jej ver mi

ela070

majlo2.dcera ma zrak vyborny.ona ten medrol brala asi 2 tyzdne aj to znizovala davku potom to vysadila nesmie sa uzivat dlhodobo.inac jej to dali preto lebo mala uplne necitlive ruky nemohla sa ani podpisat a teraz je vsetko ok.

Majlo2

Ja som bral medrol (sprostý steroid) keď som prestal vidieť. No teraz mi ho zasa zakázali lebo mi to v niečom nerobilo dobre ale čo sa týka oka tak pomocou medrolu sa mi zrak zlepšoval.