Skleroza multiplex

nefinka

ale to by malo byť to isté čo v injekciách a len v tabletkovej forme.
a čo sa divíš???veď nie je to tak dávno, čo len zrušili vekovú hranicu podávania liekov

ela070

uvazujem .preco to nemozu dat vsetkym ked to pomaha co obsahuje ten liek take drahe co to je zlato.to musi byt clovek invalid aby mal na nieco narok ,maju to dat aj ostatnym aspon by videli ucinky.

ELA070

napisem opravu a este vacsie chyby.myslim si ze pokial sa clovek citi zdravy tak si ani neuvedomuje ze ma chorobu az pride atak tak vtedy o tom az zacne rozmyslat.zacnem davat dcere viac surovej zeleniny ale ci to pomoze uvidime .za pokus to stoji neublizi jej to.

nefinka

:ela - tak ešte raz, v tabletkovej forme to ževraj budú zatiaľ dávať iba tým pacientom, ktorí majú horšie štádium - rozumej chodia o barlách alebo sú na vozíčku

nefinka

no hej, ja v období ked ma ten bývalý vtedy kvoli SM nechal som nerobila nič iné, len slopala a fajčila, kým som sa z toho vyhrabala prešlo dosť veľa času a výsledky boli dobré, žiadne nové ložisko, nič. a keď blbé obdobie prešlo, začala som žiť a stravovať sa zdravo, tak každým ďalším mri som tam mala nové a nové ložiská..

ela070

TINA78:co to je ta milgama o tom pocujem prvy krat.a teraz by som s tebou aj suhlasila co si napisala.moja dcera sice nepise pije ozaj striedmo a stres kdo ho nema ved tomu sa neda ani vyvarovat ten ciha na nas vsade.preco nevymyslia lieky tie injekcie to je hroza ,ale ja som taka ja sa na to ani v telke nemozem divat.viem ze keby si clovek musel pichat tak to uz je o inom ale ta tabletka je akasi prijatelnejsia.

tina78

nefinka inak az teraz som si precitala
tvoj prispevok ako ked si nedodrziavala nic tak si mala vysledky dobre

presne to mam a ja
proste sa zabavam a nemyslim na chorobu
ja uz ani neviem ci si dam nieco pichat do seba lebo jedno viem vsetko je chemia ktora aj tak moc skodi a nevylieci

co som ja mala bolesti a stavov pri rebife neprajem nikomu

tina78

5rokov si pravidelne odstavujem mrkvu celer koren, brokolicu, ruzickovy kel a do toho pridam olivovy olej

je treba upravit stravu viac surovej zeleniny menej massa a cokolady

kazdy den hodinu cvicim
omega3 a zinok berem
casto si davam pichat milgammu ta sa mi zda ze mi azda najviac pomah
to je vsetko

treba sa vyhybat infektom a kazdy zapal treba dobre preliecit

inak nic nedodrzujem po vikendoch sa flakam po baroch pijem...

paradoxne sa mi aj zda ze toto ochorenie jej aj o psychike ked som bola na intraku som ponocovala zabavala sa nicim som sa neliecila a nic mi nebolo

majlo2

Tak keby to záležalo na strese tak som už dávno vozíčkar. Tento rok maturujem takže mám stresu požehnane.