Zbytocna kupa bytu

Príspevok v téme: Zbytocna kupa bytu
bobo20

Čaute,

6 rokov dozadu som si povedal že sa chcem osamostatniť, zobral som si hypotéku, kúpil byt, odsťahoval som sa od rodičov.
Všetci kamoši ma vtedy odhovárali že či som hlúpy, že sa mi zastaví na 15 rokov život. Ja som si vravel že stále lepšie ako bývať s rodičmi...
Bohužiaľ čím daľej zisťujem že mali pravdu... Kým oni bývajú u rodičov, pokúpili si drahé autá, neriešia nájom, stravu, nič... Ja splácam furt hypotéku jak robot, mám 20 ročné auto, neostávajú mi peniaze na nič a teraz ešte tá kríza čo sa valí... netuším ani čo bude... ani nad tým nechcem rozmýšlať.
Oni majú na háku, užívajú si život a nejaký byt aj tak zdedia... Jeden kamoš už aj zdedil... Závidím im...
Aký máte nato názor, bolo to správne rozhodnutie ?

vanes11

ako ja by som teda nevidela tak zbytočne tú kúpu. ako ber to tak, že aj ich too bude raz čakať a ty už budeš mať kopec posplácané a potom si budeš môcť aj t kúpiť novšie auto napríklad

jumbacisko

Áno aj nie.

Pri dnešných podmienkach na hypotéku by mnohí mladí s tebou menili a závideli ti. Zas si určite vďaka svojej situácií od svojich kamarátov kus dospelejší a zodpovednejší. Lebo nič v zlom, ale mať pred tridsiatkou, zdravé ruky nohy a byť furt pri mamičke to tiež nie je žiadna výhra. Myslím, že spoliehať sa, že raz zdedím, neviem, mne to nepríde normálne, že by sa mladý človek nechcel osamostatniť. Buď tvoji kamoši rodičov vyciciavajú alebo sú nie veľmi dobre pripravení na život.

Ty máš pred nimi z dlhodobého hľadiska podľa mňa navrch. A že ti neostanú peniaze...skúšaj si urobiť rozpočet, brigádu cez víkendy.

Vedz, že hypotéka ťa výjde o dosť výhodnejšie ako podnájom.