Zbytocna kupa bytu

Príspevok v téme: Zbytocna kupa bytu
bobo20

Čaute,

6 rokov dozadu som si povedal že sa chcem osamostatniť, zobral som si hypotéku, kúpil byt, odsťahoval som sa od rodičov.
Všetci kamoši ma vtedy odhovárali že či som hlúpy, že sa mi zastaví na 15 rokov život. Ja som si vravel že stále lepšie ako bývať s rodičmi...
Bohužiaľ čím daľej zisťujem že mali pravdu... Kým oni bývajú u rodičov, pokúpili si drahé autá, neriešia nájom, stravu, nič... Ja splácam furt hypotéku jak robot, mám 20 ročné auto, neostávajú mi peniaze na nič a teraz ešte tá kríza čo sa valí... netuším ani čo bude... ani nad tým nechcem rozmýšlať.
Oni majú na háku, užívajú si život a nejaký byt aj tak zdedia... Jeden kamoš už aj zdedil... Závidím im...
Aký máte nato názor, bolo to správne rozhodnutie ?

EV365

Taká čo sa nechá zbaliť na pekné auto to nemá v hlave v poriadku. Od takej ruky preč. Čakali by ťa len švihnuté nápady a nálady zlatokopky.

EV365

Dom môže byť lacnejší ako byt vo veľkom meste. Vlastné bývanie je nevyhnutné na založenie rodiny. Nie je to návnada.

chamomile

ty by si chcel zbalit niekoho na auto alebo byt? to by ti nevadilo, ze len kvoli tomu sa niekto na teba pricucne?

bobo20

Ja mám skôr pocit že skôr sa oženia tí kamoši čo si pokúpili drahé autá kedže vidím že nemajú problém zbaliť hocijakú babu na to... bohužiaľ taká je doba...
Môj byt nikoho nezaujíma, ešte žiadna žena mi nepovedala že ooo to je super že máš byt alebo také niečo... Dneska sú hodnoty niekde inde.

A ten domček so záhradou tak isto nemám.

EV365

Zabávať sa dá aj inak ako pri 40°C v tieni na dovolenke raz za rok. V dome so záhradou môžeš byť na dovolenke stále.

S vlastným bytom sa skôr oženíš a založíš rodinu. Lezenie si na nervy u rodičov a súrodencov asi nepotrebuješ. V svojom byte si pán ty.

V byte máš uložené peniaze, ktoré nestrácajú hodnotu. Inflácia spôsobuje že ceny, aj bytov, idú dlhodobo dosť hore. Pokles ceny bytov je malý a výnimočný.

snowflake

hladaj sposoby... ja som tiez chcela vypadnut z domu, koli psychoteroru... tiez som v 20 zobrala hypo.. zila z ruky do ust, nemohla som si dovolit nic navyse, ziadnu kavicku s kamoskou v meste...
treba zmenit prácu, resp mal si to riesit skor... ked nie si nicim viazany pre chlapov je/bolo v zahranici vela roboty po roznych stavbach, na tyzdnovky... rozne práce mas na vyber.. mal si ist ... a uz si mohol mat aj byt splatený... ja som tiez zmenila robotu, aby som skor splatila hypo... a kupila som si aj nove auto...

me_myself

Zalezi od situacie u vas doma. Ak maju rodicia väcsi dom, nie ste viaceri surodenci s tuzbou dedit, mas dobry vztah s rodicmi a nechces sa zenit, tak ano je fajn byvat s rodicmi.
V ostatnych pripadoch bud rad ze mas byt. A ked pises, ze splatis v 40tke si na tom dobre.

bobo20

Nad predajom som už veľa krát rozmýšľal ale beriem to zatiaľ ako poslednú možnú alternatívu.
Ide o to že ja kým splatím hypotéku, budem mať 40 a celá mladosť mi utečie medzi prsty... ach jaj...