Zbytocna kupa bytu

Príspevok v téme: Zbytocna kupa bytu
bobo20

Čaute,

6 rokov dozadu som si povedal že sa chcem osamostatniť, zobral som si hypotéku, kúpil byt, odsťahoval som sa od rodičov.
Všetci kamoši ma vtedy odhovárali že či som hlúpy, že sa mi zastaví na 15 rokov život. Ja som si vravel že stále lepšie ako bývať s rodičmi...
Bohužiaľ čím daľej zisťujem že mali pravdu... Kým oni bývajú u rodičov, pokúpili si drahé autá, neriešia nájom, stravu, nič... Ja splácam furt hypotéku jak robot, mám 20 ročné auto, neostávajú mi peniaze na nič a teraz ešte tá kríza čo sa valí... netuším ani čo bude... ani nad tým nechcem rozmýšlať.
Oni majú na háku, užívajú si život a nejaký byt aj tak zdedia... Jeden kamoš už aj zdedil... Závidím im...
Aký máte nato názor, bolo to správne rozhodnutie ?

Matyo

Tak za 6 rokov sa ti investícia do bytu určite zhodnotila. Teraz nejakí takzvaní analytici tvrdia, že ceny nehnuteľností budú klesať, možno majú aj pravdu, ale určite to nepôjde nejako rapídne dole, takže i dnes by si ten byt mal predať so značným ziskom.
Kamarátov, ktorí bývajú u rodičov nerieš. Môj názor na nich a im podobných je taký, že každý dospelý a zdravý jedinec vo veku 30+, ktorý býva ešte s rodičmi je trápny a je jedno či je to v nejakom veľkom dome alebo v malom byte. Každý správny muž potrebuje svoj vlastný priestor, svoje vlastné "kráľovstvo", kde si je pánom iba on sám a nemusí sa ešte i v dospelosti prispôsobovať a poslúchať rodičov ako keď bol decko.
Auto je iba dopravný prostriedok, keď sa živíš sám a musíš platiť hypo, tak je logické, že v tomto máš nevýhodu oproti mamičkárom, ale ako už písal, tak máš výhodu v tom ,že nemusíš platiť "daň" v podobe nesamostatnosti a obmedzovania sa v spoločnej domácnosti s rodičmi a inými rodinnými príslušníkmi...

endura

Aj ked sa ti to teraz nezda,urobil si dobre.
Z vlastnej skusenosti viem ze cim neskor clovek riesi vlastne byvanie tym horsie prenho. Cim je clovek starsi tym tazsie a horsie zvlada stresove situacie spojene s novym byvanim ako nedostatok penazi ci prerabka.
Ako to tu uz ktosi napisal,nie je vylucene ze kym sa mamahotelovi machri spamataju (teda budu z mamahotelu vysackovani - raz k tomu dojde je to len otazka casu) ty budes mat splatenu cast alebo celu hypoteku. Nehovoriac o tom ze banky sprisnuju podmienky cerpania hypotek.

modroocka333

nikdy dopredu nevies ci rozhodnuie co robis bude dobre alebo zle. podla mna si spravil dobre, mas svoje sukromie, mozno si teraz nemozes dovolit tolko co oni ale casom sa to zlepsi, budes zarabat lepsie neboj sa, este mas cely zivot pred sebou

akinom007

Urcite nebola kupa bytu zbytocna! Hlavne nie pred rokmi ked boli ceny nizsie. Nemas im co zavidiet. Urobil si odvazne rozhodnutie ktoreho sa vela mladych boji. Ich to caka taktiez jedneho dna ked sa budu chciet osamostatnit, pripadne si zalozit rodinu, zit s priatelkou atd.
Ty sa im mozes potom vysmiat ze ty mas uz nieco splatene:) aj ked viem ide to pomaly. Mne sa zivot kupou bytu nezastavil ono zalezi aj ako clovek vie narabat s peniazmi ci uz ma menej alebo viac da sa to zadelit tak aby si zil normalne a trochu si z casu na cas aj diprial dovolenku alebo nieco po com tuzis ja neviem to bol len priklad.

ahjajjaj

ahoj, je správne, ak sa mladý človek osamostatní od rodičov. Tí, ktorí tak neurobili si iba posunuli balvan pred seba do neskoršieho obdobia, a život si až tak neužívajú, generačné rozdiely prinášajú nesvár do rodinných vzťahov. Kým Ty si u rodičov dobrá návšteva, ktorej sa potešia, ostatní na nich parazitujú, a rodičia, ktorí by mohli mať pokoj, veď dieťa dospelo, sa stále ešte starajú. Navyše ich naučia stále sa starať a potom im budú kecať do života viac než je normálne.

Jezisko

A co im zavidis? Baba, co ju zbalia na auto zbali seba v momente, ked ju donesu do detskej izby k rodicom. Nemas im co zavidiet, su to uboziaci :D Radsej vo vlastnom na hypo, ako domov vodit babu na hanbu rodicom pod nos.

Alan89

Auta dneska nic neznamenaju,kazdy mlady zasran si moze zobrat pozicku a kupit si ojazdene lepse auto,to je uplne logicke ze chalan co je doma pri mamine nevie co s peniazmy.Mat vlastny byt je podla mna vecsia vysada nez mat novsie,modernejsie auto.

PS: nemaj obavy o buducnost,jedna z moznosti keby sa zrutila ekonomika je uplne odpustenie poziciek(a to nie je ziadna fantazia).

suklo1125

pockaj kto sa bude smiat ked ty uz budes mat vsetko splatene a bude si uzivat zivot a oni budu mat pred sebou este 10 rokov splacania :)

olivara

Kazdy ma ine priority. Podla mna je ovela lepsie mat svoj klud a svoje byvanie ako si sice moct dopriat nejake lepsie auto ale byvat v mama hoteli