Zbytocna kupa bytu

Príspevok v téme: Zbytocna kupa bytu
bobo20

Čaute,

6 rokov dozadu som si povedal že sa chcem osamostatniť, zobral som si hypotéku, kúpil byt, odsťahoval som sa od rodičov.
Všetci kamoši ma vtedy odhovárali že či som hlúpy, že sa mi zastaví na 15 rokov život. Ja som si vravel že stále lepšie ako bývať s rodičmi...
Bohužiaľ čím daľej zisťujem že mali pravdu... Kým oni bývajú u rodičov, pokúpili si drahé autá, neriešia nájom, stravu, nič... Ja splácam furt hypotéku jak robot, mám 20 ročné auto, neostávajú mi peniaze na nič a teraz ešte tá kríza čo sa valí... netuším ani čo bude... ani nad tým nechcem rozmýšlať.
Oni majú na háku, užívajú si život a nejaký byt aj tak zdedia... Jeden kamoš už aj zdedil... Závidím im...
Aký máte nato názor, bolo to správne rozhodnutie ?

Soli

Pogoogli, možno zistíš.

Až 40 percent manželstiev neprežije.

Zdroj: spravy.pravda.sk

Takže som moc ďaleko nebol od pravdy.

Soli

Snubka aká je štatistika rozvodovosti? 50%? A koľko je z tých zvyšných 50% párov šťastných? 10%? Vygoogli si reálne čísla ty "Slovensko"
A načo je toto všetko dobré?
Absolútne zbytočne investovať svoj čas do nejakého hlbokého vzťahu lebo aj tak sa to poserie. Treba si užívať život kým si mladý čo zjavne kopa mladých ľudí aj chápe a preto sa dnes nijak neviažu, cestujú, užívajú si a striedajú partnerov. Doba sa jednoducho zmenila. Neoplatí sa kupovať nejaký byt a hrať to na dospeláka... Nikoho tým neohúriš dnes...

fonte

Soli, tak tak, rozpravocky. Kazda jedna ide po nich, po pohodlnom zivote, potom ich to ale prestane bavit, tak si najdu milencov, chlapi milenky a tak dokola :D
Carie, utekaj do zahranicia a zober zo sebou aj vsetky take, ako ty, potom sa vratis domov a budes nariekat, ze ta mali za sprostu vychodoeuropanku, ktora otrci za 10 minut v mercedese :D
Alebo este lepsie, najdi si moslima :D
Zabava takto velkonocny pondelok :D

Soli

A to kde existujú tie ženy čo budú ľúbiť chudobnych priemerných chlapov? V ktorých rozprávkach? Každá žena ujde za lepším keď zacíti takého alfa samca ktorý je pri peniazoch. Je jedno či je pekná, škaredá, mladá stará. Totálne zatmenie mozgu a už to ide.
Vidím na sebe, kamarátoch, kolegoch... škoda reči.
Keď už investovať čas a peniaze tak do mladej a peknej.

Carie

Paneboze a toto su dnesni mladi muzi. Preboha dievcata utekajte a najdite si cudzincov. Mienia zit do sestdesiatky u rodicov, vyuzivat ich, neplatit za najom ani stravu, a ked potom umru zdedit byt. To uz budu mat okolo 60 a v tomto veku sa zacnu obzerat ze a co vlastne so zivotom, auta co som si za zivot nakupil su uz davno na srotovisku, nema sa kto o mna starat, varit mi, vypekat, ustielat detsku postielku, zbierat po byte smradlave ponozky a dat ich prat.

Soli

Auto je iba dopravný prostriedok vo vyspelých krajinách, na Slovensku je auto symbol spoločenského postavenia, luxusu a úspechu. Dnešné ženy zbalíš 100x skôr na auto ako na nejaký byt, lebo oni si potrebujú fotiť na Instagram selfie v aute (luxusnom samozrejme) a voziť sa po kávičkách. Čo vidíš aj na tvojich kamošoch že oni nemajú problém žiadnu zbaliť. Kebyže máš aj poriadne auto aj byt tak to by bola samozrejme ideálna kombinácia.
Takže áno z pohľadu dnešnej spoločnosti si spravil hlúposť, každá žena chce peniaze rozhadzovať a ty ich musíš držať a šetriť. Presne ako píšeš, zastavil sa ti život a mladosť ti ujde pomedzi prsty. Neodporúčam žiadnemu mladému toto spraviť. V takom Rakúsku fungujú napríklad nájomné byty, tam sa nikto nemusí zadlžovať, ale to je už na inú debatu...

fonte

Matyo, tie ceny pojdu dole minimalne o 30 percent, trosku treba sledovat udalosti, analytici casto trepu, ale teraz nie, v USA poziadalo o socialnu pomoc za 3 tyzdne 16 mil. ludi, to nebolo nikdy, ani v 33tom, do leta sa ocakava, za 30 percent tych, co maju hypo nebudu schopni splacat, ten vyvoj samozrejme pride aj do europy, takze, kto ma cerstvu hypo, okamzite by som predaval, hadam sa najde nejaky trulo, co to teraz kupi. Ludia su tupci :D
Ti, co maju hypo uz dlhsie pridu o vela penazi tak, ci tak, ked predaju, ich doteraz splatene pojdu do komina, ak nie, budu splacat ovela viac, ako bude hodnota ich nehnutelnosti. Tod cele.