Chcem sa vyrozprávať a počuť názory

Príspevok v téme: Chcem sa vyrozprávať a počuť názory
Tutenstein_xD

Prejdem k prvému problému. Pracujem v novej robote, kde je mladý kolektív, ale mám problém s jednou vecou, že skoro všetci sú od mňa mladší. Ja mám 25 a ostatní majú tak 20-22, čo mi vôbec nevadí, ale oni sa medzi sebou rozprávajú tým štýlom, že si nadávajú, robia si zo seba srandy a vŕtajú do ostatných. Áno, berú to zo srandy, ale hlavný problém je v tom, že ja sa nemám s nimi skoro vôbec o čom rozprávať a poväčšine som ticho.

Jednoducho mi takáto komunikácia nesedí a chcel by som nájsť kolegov s ktorými by som sa porozprával na úrovni bez nadávok, bez doťahovania sa, pretože takéto správanie mňa už dávno prešlo. Keď sa tak na nich pozerám, tak sa cítim, že tam vôbec nepatrím. Ľudí, ktorí sú ticho v zamestnaní nemá nikto rád, pretože automaticky si o nich myslia, že sú to introverti, suchári a po čase ich vytlačia z kolektívu úplne.

Ďalší problém je v tom, že si stále viacej uvedomujem, že som sám. Áno, mám mamu s ktorou bývam, ale chcelo by to niečo viacej. Mám v podstate dvoch, troch kamarátov, kde iba s jedným sa z času na čas stretneme, že si dáme dve pivá a porozprávame sa ako dvaja dospelí ľudia, čo mi príde naozaj veľmi fajn.

Druhá vec je tá, že som napríklad nikdy nemal kamarátku s ktorou by som šiel napríklad na kofolu alebo že by sme šli do kina, či ku nej domov na nejaký film a pizzu. Nikdy som nezažil ten pocit, že som pre niekoho naozaj dôležitý a má ma niekto úprimne rád. Veľa ľudí sa ku mne správalo tým spôsobom, ktorým mi dávali najavo, že ty si úplný koko*, Niekedy som sa možno správal ako dieťa, ale to bolo tým, že som zažil menšiu šikanu na strednej škole, ktorá ma dostala na samé dno a preto moje správanie odpovedalo mojím rozhodnutiam. Nechcel som pred ostatnými vyťahovať, že čo sa deje, pretože som sa hanbil a preto som to dusil v sebe.

Čo sa týka priateľky, tak tú dlhšie nevyhľadávam, čo som spomínal aj v inej diskusii. Pre mňa je táto vec tabu, pretože nemám akosi chuť zažiť prvé sexuálne skúsenosti v 25 ( v Máji už 26 ) pretože viem, že by to prišlo dotyčnej veľmi zvláštne, keby som jej povedal, že som ešte nemal nikdy nič so ženou. Taktiež mám estetickú chybu, kde nad pravým semenníkom mám hrču s ktorou by som mal ísť pravdepodobne na operáciu, ale ešte sa nikto zatiaľ neozval. Nikto mi nevie povedať, čo to naozaj je, že vraj asi pruh alebo nejaká cista naplnená vodou, či krvou.

Nie som vôbec šťastný, keď si to tak zoberiem. Jeden môj kamarát mal napríklad dva vzťahy, kde jeden mu trval 3 roky a jeden asi vyše roka. Keď nemal frajerku, tak si v jednej aj v druhej robote našiel dievča s ktorým si iba užili a vzťah neriešili, jednoducho len priateľstvo s výhodami. Prajem mu to, pretože je to mladý človek a užívať si treba kým sa dá, len ma trochu bolí, že ja som si zatiaľ nikde nevedel nájsť ani jednu kamarátku.

Popravde ak mám povedať, tak sa cítim tak, že by o mňa nikto záujem nemal ani z ďaleka, že sa na mňa pozerajú ako na lúzera o ktorom akoby vedeli, že nikdy nič nezažil. Neviem ako sa mám pohnúť v živote ďalej. Aj keď som pracoval, tak to bola len práca, po ktorej som šiel naspäť domov. Chcelo by to nejakú zmenu v živote, ale neviem kde začať.

Tutenstein_xD

ahjajjaj - tak ti poviem, že foto je u mňa aspoň cez Pokec základ, pretože aspoň hneď vidím človeka s ktorým si mám dopisovať. Ak by si niekto dal aktivovať do profilu fotku stiahnuté cez internet, tak ju automaticky Pokec neschváli. Toto má Pokec dobre vymyslené, že rozozná fake fotku od pravej fotky, ktorú poskytneš. Píšeš, že fotka sa dá poslať dodatočne. To je pravda, ale poslať mi môžeš fotku cez správu taktiež akúkoľvek a pritom to nemusí byť vôbec ten človek na fotke s ktorým si dopisujem, takže asi tak.

ahjajjaj

a ohľadne ponúknutého priateľstva a odmietnutia mi to tiež pripadlo divné. Sťažuješ sa - veď ako si písal, tu sa ozývajú tí, ktorí majú nejaký problém, a potom hneď fotka. To aj tá fotka je už dnes o dôvere. A mohol si si ju vypýtať o čosi neskôr, nie to hneď uzavrieť, že nie, keď nie je fotka. Takto si sa obral o možnosť komunikácie s inteligentným dievčaťom - teda aspoň podľa príspevku mi dosť taká pripadá.

ahjajjaj

myslím, že komunikovať v obchode sa dá aj so starším ročníkom. Ide o zdokonaľovanie komunikácie, preto nejde o to, že to musí byť mladá baba.

January

Myslim, ze problem je s tebou, tu ti niekto ponukne kamaratstvo, jej kontakt nedas, ale druhemu clovekovi chlapovi bez problemov ano...

grilda05

tak mozno je chyba aj v tebe, ze si moc uzavrety a ze sa nechces s nikym bavit. mozno by si trochu mal zacat komunikovat s kolegovcami, mozno prave oni by ta s nejakym dievcatom vedeli zoznamit.

Kamka2

Ohľadne toho kamarátstva, ja som raz kedysi dávno čítala jednu frázu, bola v angličtine a znela takto: "I don't need a certain number of friends, just a number of friends I can be certain of"; čiže v preklade by sa to s trochou fantázie dalo napísať asi takto: "Nepotrebujem isté (určité) množstvo priateľov, iba číslo priateľov ktorými si môžem byť istý". Tak nejak to podľa mňa je správna filozofia. Ja tiež nemám veľa blízkych priateľov, ale stačí aby si narazil na jediného správneho človeka, ktorý ťa má úprimne rád a je to vnútri duše dobrý človek a tvoj život sa môže zmeniť od základov (k lepšiemu). A nikdy nevieš, kde na takého človeka narazíš....niekedy je to úplne neočakávane, na mieste, kde by si to vôbec nepredpokladal.... To hovorím z vlastnej skúsenosti, a ja som už od teba o viac ako desať rokov staršia bohužiaľ... No a ohľadne práce, ja by som zostala sama sebou a komunikovala by som s ostatnými spôsobom, ktorý je mne osobne vlastný a prirodzený. Inak to totiž podľa mňa dlhodobo bude ťažké zvládať , hrať úlohu niekoho, kým nie si, len aby si zapadol. To po čase podľa mňa unaví (alebo zistíš že nie si sám sebou a to sa tiež po istom čase môže stať vyčerpávajúcim).

Tutenstein_xD

DontWorry - môžeš mi napísať na raen11@post.sk - sem nechodím vôbec, mam to ako vedľajší email, ktorý som si vytvoril pred rokmi, takže môžeš napísať, ak chceš.

Tutenstein_xD

mozebyt - nemáš pravdu. Na Pokeci svoju foto poskytujem, ale nevadí. Píšeš, že sa len sťažujem. Ľudia, keď majú nejaký problém, tak ho chcú riešiť a väčšinou sem ľudia nechodia riešiť, že akí sú šťastní, ale skôr riešia niečo, čo ich trápi, takže neviem prečo riešiš, že sa sťažujem.

DontWorry

Napis hoci svoju mailovu adresu a ozvem sa ti :) a mozme sa porozpravat ak chces s niekym hovorit.

Naozaj ti tu ludia podavaju pomocnu ruku, niekto by sa aj rad s tebou pobavil. Tak daj kontakt a skontaktujem ta.