Koľko vody denne vypijete?

Príspevok v téme: Koľko vody denne vypijete?
Michal523

Ahoj :), chcem sa opýtať, koľko vody zvyknete behom dňa vypiť?
... zdá sa mi že pijem veľmi málo vody a tak ma celkom zaujíma, ako je tu u iných ľudí...
... možno aj z toho mi vyplývajú nejaké tie zdravotné problémy, len neviem sa nejak prinútiť piť viac vody, resp. zabudnem, nepociťujem smäd tak ako ostatný.

zena

Danielka, 7 dcl vody sa "nepije len tak"! Ak o tom nič neviem, tak sa spýtam a ja ti odpoviem, lebo viem. To robia tí, ktorí si tým riešia určité zdravotné problémy.

irga85

keď sa jedná len o čistú vodu, tak tej vypijem tak 2 litre za deň a potom jednu alebo dve kávy a večer si zvyknem spraviť čaj.

zuzi74

zena, naco tolko vykricnikov...ved ty maj pitny rezim taky aky chces, pre mna za mna aj liter mlieka denne.
A najprv to boli max. 3 dcl vlaznej vody, teraz je to uz max. 7 dcl.
S tebou sa ja hadat nebudem a ani nechcem:)

zena

Šťavy, džúsy, pivo, kapustnica, polievky, prívarky, lečo... SA do celkového príjmu RÁTAJÚ!!! Aj potraviny OBSAHUJÚ vodu (ešte aj mlieko, čím menej tuku obsahuje, tým viac vody) a práve z nich by sme mali prijímať NAJVIAC tekutín, najmä teraz v zime, kedy nepociťujeme takú potrebu piť. Z toho vyplýva, že na pitie nám ostáva oveľa menej ako sa sami domnievame. Hneď po zobudení je dobré vypiť pohár VLAŽNEJ vody, max. však 7 dcl!!!

zuzi74

Zaklad pitneho rezimu je nekaloricka voda..
Polievky maju sice velky obsah vody, ale zaraduju sa medzi potraviny rovnako ako mlieko.