Koľko vody denne vypijete?

Príspevok v téme: Koľko vody denne vypijete?
Michal523

Ahoj :), chcem sa opýtať, koľko vody zvyknete behom dňa vypiť?
... zdá sa mi že pijem veľmi málo vody a tak ma celkom zaujíma, ako je tu u iných ľudí...
... možno aj z toho mi vyplývajú nejaké tie zdravotné problémy, len neviem sa nejak prinútiť piť viac vody, resp. zabudnem, nepociťujem smäd tak ako ostatný.

akinom007

Michal523/ aj ja jem 5x denne mensie porcie niekedy aj castejsie, chapem pokial ti zdravotne dovody nedovoluju pit ihned po jedle...ale ja napr by som rozhodne nezabdula lebo by som doslova od smadu odratvala cas kedy sa mozem napit:)))))

zemlicka32

Od kedy cvičím tak cca 3 a pol litra denne do seba natlačím, kým som sa to naučila tak som sa veľa x aj dovracala, ale je to dôležité.

zena

Michal, tou vodou máš na mysli naozaj vodu alebo všetky tekutiny? Dá sa orientačne vypočítať, koľko tekutín má človek prijímať - voda by mala tvoriť najväčšiu časť. Odvodzuje sa to od váhy, veku, momentálneho zdravotného stavu a práce, ktorú daný človek vykonáva.
Jeden alebo druhý extrém v prijímaní tekutín sa časom odrazí na zdravotnom stave dotyčného.

zuzi74

Celkom zaujimavy clanok a podla mna aj dost pravdivy. V tomto nam zvieratka mozu ist prikladom.
Pitny rezim je potrebny, ale velmi by som s nim neprehanala a nezatazovala oblicky. Okrem toho je rozdiel prijmu tekutin v zimnom a v letnom obdobi a celkovej zataze organizmu pocas dna.
Najviac tekutin by som prijala rano po prebudeni, v noci oblicky odpocivaju a vhodne zvysit tekutiny, pripadne bylinkove caje je medzi 15-19 hod., kedy su mocovy mechur a oblicky najaktivnejsie. Po 19 hod.uz nie je vhodne ich zatazovat velkym mnozstvom vody.
Nepila by som aspon 3/4 hod. pred jedlom a hodinu po jedle.

science.hnonline.sk

Michal523

No tiež som niekedy nechápal ako niekto môže zabudnúť piť vodu.. až kým som nezačal mať určite problémy so žalúdkom.. ide o to, že keď sa najem tak nechcem hneď po jedle piť vodu, aby sa mi to jedlo lepšie strávilo, vodu pijem až po 1-2h, pričom si vacsinou zabudnem kontrolovať koľko je hodín a kým ma napadne že sa potrebujem napiť tak už väčšinou je čas na obed - nepijem ani menej ako polhodinu pred jedlom. A taktiež pre môj žalúdok je lepšie jesť 5x do dňa a menšie dávky, pričom mi to potom takto nevychádza.. po 18:00 taktiež už nič nejem a nemal by som ani piť 3h pred spánkom, tak večer si dám len nejaký ten čaj a potom už nič nejem ani nepijem. ...samozrejme že nie vždy dodržím tento režim, ale tak aspoň sa snažím.. takže takto zabúdam piť ja

akinom007

Pre mna je toto nepochopitelne ako niekto zabudne pit alebo neciti smad, ja prirodzene pocitujem smad a akonahle by som mala pocit sucha v ustach a mlaskala pri rozpravani ako niektori vysmadnuti ludia:) by som sama sebe vadila lebo neznasam mlaskanie:)
Ja by som mohla ist prikladom ja dam denne 3 a v lete aj 3,5l cistej vody. Rano jeden nesladeny caj potom uz len voda. V zimnom obdobi obcas aj doobeda v praci caj miesto vody, mineralky obcas jemne perliva sem tam ale ozaj sem tam 1 pohar niecoho ineho napr ladovy caj alebo cola ale toho nemam viac ako za pohar tyzdenne.
Ale je pravda ze vela ludi ma s pitnym rezimom problem. Moja kolegyna nema problem od 8-16 sediet bez jedineho glgu vody....