Prečo ľudia nevedia žiť sami ?

Príspevok v téme: Prečo ľudia nevedia žiť sami ?
Tutenstein_xD

Prejdem rovno k veci. Stále častejšie sa tu zakladajú témy, že je človek sám a nikdy ešte nikoho nemal a veľmi by chcel, tak sa pýtam, že prečo nevedia žiť ľudia aj sami ? Nemyslím tým bez svojej rodiny, priateľov, ale bez vzťahu.

Prečo sa ľudia vždy chcú dostať do nejakého vzťahu ? Prečo si myslia, že to bude ten správny krok k tomu, aby bol človek šťastný ? Veľa ľudí sa chce len silou mocou dostať do vzťahu, aby v nejakom vôbec boli, ale pritom sú tak zaslepení túžbou mať vzťah, že úplne prehliadnu s kým do toho vzťahu idú.

Mladých ľudí na strednej škole a možno aj po strednej škole chápem, že prečo chcú vzťah, lebo sú jednoducho neskúsení, plieskajú s nimi hormóny a konečne chcú zažiť aj sexuálne chvíle so svojím partnerom, pretože to láka určite každého mladého človeka.

Každý si predstavuje, že nájdem si priateľku, priateľa a zrazu môj život dostane nový rozmer. Budeme šťastní, budeme si rozumieť po všetkých stránkach a bude nám spolu fajn. Lenže v dnešnej dobe ľudia v prvom rade nevedia spolu vydržať možno nie viac ako rok, dva.

Sú tu ľudia, ktorí sú naozaj šťastní vo vzťahu, ale to sú ľudia, ktorí jednoducho mali v tejto veci šťastie. V dnešnej dobe veruže poznám len málo párov, kde to naozaj funguje. Preto by som povedal, že je radšej si zvyknúť žiť sám a nemusieť sa na niekoho naväzovať a mať zbytočne na očiach ružové okuliare.

Ak by som mal byť konkrétny, tak moja mama rozvedená. Ďalšie asi 3 kamarátky mojej mamy sú rozvedené. Kamarátovi krachol druhý vážnejší vzťah. Mojej sestre skrachovali tiež dva vzťahy. Jedna z mojich dvoch sesterníc má asi tretí vzťah a druhej sa vzťah totálne rozpadá.

Poznám asi tak tri rodiny, kde ten vzťah naozaj funguje a sú spolu tí ľudia aj vyše 20 rokov. V dvoch rodinách viem určite, že to funguje a v tretej si myslím tiež, keďže to je rodina môjho zosnulého kamaráta.

Aký na to máte pohľad vy ? Ste šťastní vo svojich vzťahoch ? Alebo radšej žijete sami bez potreby sa na niekoho viazať ?

Betka132

Ked si sa rozhodol takto zit a si tak stastny tak je to v poriadku. Ale s takymto pristupom by si si ani nemohol najst pracu lebo tiez nemas istotu ci ta o pol roka nevyhodia. Najdes si pracu a tiez nikdy nevies ci tam vydrzis cely zivot a ci si raz nebudes musiet hladat novu. A tiez nepovies nikdy si nenajdem pracu lebo vsetkych co poznam mali viac ako jednu pracu. Vsetko co v zivote robis je riziko a nic nie je iste. A naco su ludom vztahy? Ak by ludia nemali vztahy nemal by si ani tu rodinu na ktorej lipnes. Nemal by ti kto vyrobit surodencov, bratrancov, sesternice a ani tety, strykov, vlastne by nevznikli ani tvoji rodicia. Lebo vsetci vznikli zo vztahu mozno na par vynimiek ked niekto vznikol pri nahodnom jednorazovom sexe.

Tutenstein_xD

Tak jedno je pravda, že ľudia si sami ničia svoje vzťahy. Čo iné mi môže skaziť vzťah, keď nie ja alebo moja polovička ? Také veci neberiem do úvahy, že niekto začne baliť moju frajerku a ona sa nechá a potom sa vyhovára, že za to nemohla, a že spravila veľkú chybu. Mohla za to a nie, že nie. Normálna žena by sa nedala baliť iným chlapom, keď dobre vie, že je vo vzťahu. To isté platí aj pre opačné pohlavie samozrejme.

Dnes ľudia nevedia vydržať vo vzťahu dostatočne dlho. Niektorí mladí chalani alebo baby menia každý druhý rok partnera. Niekto už radšej do vzťahu ani nechce ísť, pretože vie, že by to bolo o tom istom a radšej si nájde partnera len čisto na sex a sem tam zabehnú na nejaký obed alebo kino.

Ďalšia vec je tá, ako bolo spomenuté, že dnes vo vzťahu skôr prevládajú peniaze a čo dokáže muž poskytnúť žene. V dnešnej dobe už mladým babám príde divné, keď chlap nemá auto alebo aspoň vlastný byt. Niektoré mladé baby na to výslovne čakajú, že si nájdu partnera, ktorý im navrhne, aby spolu žili v jeho byte.

Nechcem tým povedať, že je taká každá jedna. Baby, ktoré možno žijú v chudobnejšej rodine ako napríklad ja, že žijú bez otca a ich mamy nezarábajú veľa v robote a samé zarábajú okolo 600€ v čistom, tak možno vedia viacej pochopiť, že mať v dnešnej dobe vlastný byt, je naozaj ťažké. Také baby, ktoré dostanú od rodičov všetko a od malička s nimi zachádzajú v rukavičkách, tak samozrejme čakajú niečo viacej aj do svojho partnera. Nebudú si začínať s chalanom alebo chlapom, ktorí žijú stále u rodičov.

Dnešné vzťahy sú naozaj komplikované, pretože sa ľudia rozchádzajú aj kvôli úplným banalitám. Potom si človek môže len povedať, že ona alebo on ju nikdy nemiloval, keď sa s ním alebo s ňou rozíde kvôli úplnej hlúposti. Mne stačí, keď sem niektorí ľudia založia tému, ako im vadí toto a hento na svojej polovičke a pritom je to úplná hlúposť.

Potom sú tu ľudia, ktorí nikdy nemali vzťah a tak veľmi ho hľadajú. Takýto ľudia si určite hovoria, že prečo nemôžem mať aspoň jeden vzťah, keď moje kamarátky alebo moji kamaráti už vystriedali aj troch partnerov. Aj takýto ľudia sem prišli a založili tému s touto problematikou. Možno keby to brali z toho lepšieho uhľa pohľadu, tak by boli aj šťastnými. Možno je naozaj lepšie nikoho nemať, ako stretnúť človeka do ktorého sa po uši zamilujem a nakoniec ostanú len oči pre plač.

Ja osobne som nikdy vzťah nemal. Neviem aké to je, keď mi dievča do očí povie, že ma ľúbi, neviem aký to je pocit, keď má žena náklonnosť k nejakému mužovi. Neviem aké to je, keď žena dáva najavo lásku svojmu partnerovi úprimnými dotykmi a bozkami. Neviem aké to je ísť s partnerkou na obed alebo do kina, či na prechádzku. Áno, mal som asi 4 frajerky, ale to sme boli ešte deti na základnej škole a najdlhšie chodenie trvalo 4 mesiace.

Teraz už osobne žiadnu nechcem a nehľadám, a prečo ? Bojím sa zamilovať do nejakého dievčaťa, ak by som aj nejaké niekde stretol, pretože sa bojím jednej veci, že ma skôr či neskôr odkopne a ostanem tam, kde som bol zatiaľ celý život. Neverím, že práve mne by môj prvý vzťah vyšiel a trval čo by len polrok. Neverím, že by sa našlo dievča, ktoré by mi prejavilo náklonnosť a malo by ma úprimne rado takého, aký som. Jednoducho v tieto veci neverím. Taktiež nechcem dievča kvôli spomínanému problému v inej téme, ktorý mám. Ja som už mal dosť depresívnych chvíľ a boli niekedy naozaj kritické a nakoniec dospeli až k hospitalizácii na 3 týždne. Už také chvíľa zažiť nechcem. Preto je pre mňa oveľa lepšie žiť sám bez vzťahu, pretože viem, že by to určite neodpadlo dobre. Stačí mi môj jeden kamarát s ktorým idem raz za čas na pivo na pár hodín.

pepe542

Prečo rozvody, nešťastné vzťahy a prečo človek nechce žiť sám.
Preto, že ľudia si dnes osvojili zničujúce spôsoby života. Človeku dnes čoraz častejšie chýba zdravý sedliacky rozum v prístupe k vlastnému životu. Sú neraz ovplyvnení aj pokrivení špekulatívnym spôsobom života, ktorý sa v spoločnosti uplatňuje. Čiže peniaze nahradili právo, morálku i vieru. Sú ovplyvnení zhubným vplyvom informácií z masmédií. Stačí si pozrieť zloženie programov v TV. Partnerstvo a náš život sú v podstate len zrkadlo toho, akí sme. Treba si prečítať štatistiku kde na sto sobášov pripadá 49-50 percent rozvodov. Registrovaných manželstiev. Taký čo žijú na hromádke nie sú zahrnutý, ale zvyšujú štatistiku. Tých 40 percent čo ostáva spolu, ešte neznamená, že žijú dobre. Ale ostanú spolu. Ak sú dlhšie ako 17 rokov, je predpoklad, že ostanú spolu až do až do smrti. Priemerná dĺžka rozvodovosti je 10-13,5 roka. Najskôr sa rozpadajú manželstvá zo zamilovanosti, do troch rokov, keď zistia, že to nie je ten partner ktorého v chemickom ošiali videli, samozrejme nemožno hovoriť o pravej láske. Aj keď sa toto obdobie tvári ako éterická láska, ide len o chemický podvod prírody na človeka aby sa ľahšie množil. Čas, kedy žena dá mužovi aj pod plotom. Pravá láska za takú krátku dobu nemohla ešte ani vzniknúť. Neskôr sú dôvody rozvodov rôzne...zmena správania, rozdielnosť pováh, stereotyp a pravdepodobne aj ponorková nemoc. Takže za rozpad vzťahu si môžeme sami. Nemá nič spoločné s hľadaním si partnera ktoré máme zakódované v génoch na udržanie druhu. K tomu je určená aj tá obľúbená zamilovanosť čo nie je nič iné, len pud, podporovaný chémiou na ohlupnutie mozgu. Okrem toho človek dostal do vienka aj emócie a tým aj dieru v duši ktorú treba zaplniť. Preto potrebuje partnera. Je predurčený na život v páre.

Charles Bukowski

Evolúcia a psychika. Z evolučného hladiska ti telo hovori, ze sa mas rozmnožovať. Z psychologického hladiska vacsina ludi nesie samotu tazko, lebo ak si aj odmyslíme to, ze z evolučného hladiska je človek spoločenský, tak z roznych psychologických hladisk je to celkom fajn predstava mat pri sebe partnera/partnerku do zivota, s ktorým si roziememe navzajom a spajaju mas hlbsie veci ako sexuálny pud.

Ale jasne, su ludia, ktori proste nikoho nechcu a je to normalne, rovnako ako to, ze ľudia vztah chcú/potrebujú. Ľudia, co vztah nechcu su vsak v mensine, co nazmacuje aj paretovo rozlozenie. Samozrejme je trend na Zapade taky, ze cim vacsii blahobyt tym je spoločnosť atomizovanejsia a stale viac ludi osamelych: viď Japonsko. Prirátaj k tomu moderne technologie (soc. siete) a uponahlany zivotny styl, kedy sa tazko tvoria nove priateľstva + narast sociálnych fóbií a vôbec ti nic nebude pripadať divné.

Napokon, aj ja by som chcel priatelku, ale som natolko realista, ze viem, ze to je značne nereálne a preto sa venujem svojim veciam a nebeham ako lunatik po vonku a slepo hľadám svoji idealnu partnerku. Lebo ideal neexistuje. A ludia su coraz náročnejší. A tieto 2 veci nejdú moc dokopy. Ma vztah musis vediet robiť kompromisy. Ale keď su spolu 2 ludia, co stale chcu svoje idealy, taky vztah dopadne katastrofou (hovorim z vlastnej skúsenosti).

A napokon si treba uvedomiť, ze nie každý kto je sam, ma v sebe silu nájsť si inú cestu, alebo zit bez vztahu. Lebo to je tazke. Tiež na myslim, tiež mavam dlhodobé depresie, ale uz ma to neparalizuje ani neskratujem. Ale nie každý sa.s tym vie vnútorne vyrovnať a nemali by sme odsudzovať ludi, ktorí sú nešťastni z toho, ze nikoho nemajú

ZdravyUsudok

Pretoze clovek je tak nastaveny zit v pare s niekym. Od puberty zacnu posobot hormony ktore vyvolaju v cloveku ze ho to zacne tahat k druhemu pohlaviu. Aj ked uz od mala v skolke vznikaju prvr lasky ze to tie male dievcatka a chlapcov zacne k sebe tahat, prve bozky, objatia ...take nevinne
Vztahy vsak v dnednej dobe vznikaju skor z vypocitavosti a z rozumu.
Malokedy sa dvaja taki najdu ze laska na prvy pohlad, partner mi zavonia, zachutia mi jeho bozky, dotyky a objatia. Vacsina rozumkuju, hladaju si krasnych, majetnych(vela muzov uz je zlatokopov ze hladaju zenu z lepsiej majetnejsiej rodiny), sebavedomych, tych ktori nieco znamenaju. A to je chyba, lebo ziadna velkolepa svadba s 200 hostami, ohnostrojom, jazdou mestom v koci a pod. nezakryje a neprelepi ze prava laska tam chyba a klamem len sam seba ze chce zit cely svoj dalsi zivot s tymto clovekom.
Potom sa vystatuju pred kamaratmi, rodinou, kolegami, znamymi Aha koho som si nasiel ...ale casom zistia ze ona ci on nieje az taky vhodny pre mna, uz ma nepritahuje, nevonia mi(feromony), nechyba mi, lezie mi na nervy, hadame sa,zacina mi vela veci nanom/nej vadit ...a tak hladat zacne casom inde a ked mu ten druhy nato pride tak rozchod-rozvod
Kolko okazalych svadieb sa po rokoch takto olutovalo, nevedia si ti dvaja prist na meno, hadaju pre uplne somariny, osocuju sa, urazaju a vlacia po sudoch.
A preco? Lebo prava laska tam nikdy nebola. Bol to len sobas z rozumu.
Pretoze prava laska hlada riesenia ked su problemy, porozumenie, pochopenie ..prava laska neujde ked ochoriete, pridete o pracu, ked nemozete zo zdrav. dovodov zabezpecit chod domacnosti ...prava laska stoji pri vas, podrzi vas, zavola vam, pride ked ju potrebujete, vypocuje si vas, pomoze, neklame, podpori, hlada sposob ako sa ti da riesit.
A to dnes vela ludi nieje ochotnych urobit.
Preco? Lebo su sebecki ...

kmina

Neviem, môj názor je taký, že človek sa musí najskôr naučiť žiť sám, sám so sebou, aby nemal problém tak fungovať a potom si nájde fajn partnera a aj vzťah bude fungovať ;)

monster_energy

tiež poznám len veľmi málo dobrých vzťahov. ja som tiež sám a tiež by som chcel vzťah možno niekedy v budúcnosti (mám 24 teraz a pracujem na kariére, chcem zmeniť prácu).
ale kľudne budem žiť aj sám pokiaľ sa nenájde taká, ktorá by za to fakt stála a to nemyslím vzhľadom, takých je veľa, ale osobnosťou a tým že si rozumieme.
a úprimne, keď vidím ako sa tie ženy dnes správajú tak veľmi pochybujem o tom, že si nájdem nejakú viac než len na sex. možno existuje boh, možno exituje osud a ja niekedy nájdem, náhodne narazím na spriaznenú dušu s ktorou si budem naozaj rozumieť a naozaj ľúbiť a mať rád, ale ako som už povedal, tie šance sú fakt veľmi brutálne malé pri tom aká je väčšina žien a ako dnes funguje väčšina vzťahov
tutanchamon má pravdu treba vedieť žiť sám a nehrnúť sa do vzťahu za každú cenu

ahjajjaj

človek chce žiť vo vzťahu preto, lebo má prírodou, či Bohom tak dané, že si hľadá partnera. Rovnako aj bociany, lastovičky či holuby. Nie je na tom nič divné.
Viem si predstaviť šťastnejší aj nešťastnejší vzťah ako je ten môj. Do podrobností nejdem zachádzať.
V podstate je to o komunikácii. Veľa komunikovať, nemať tichú domácnosť a podporovať manželského partnera vo všetkom, čo chce robiť.