Prečo ľudia nevedia žiť sami ?

Príspevok v téme: Prečo ľudia nevedia žiť sami ?
Tutenstein_xD

Prejdem rovno k veci. Stále častejšie sa tu zakladajú témy, že je človek sám a nikdy ešte nikoho nemal a veľmi by chcel, tak sa pýtam, že prečo nevedia žiť ľudia aj sami ? Nemyslím tým bez svojej rodiny, priateľov, ale bez vzťahu.

Prečo sa ľudia vždy chcú dostať do nejakého vzťahu ? Prečo si myslia, že to bude ten správny krok k tomu, aby bol človek šťastný ? Veľa ľudí sa chce len silou mocou dostať do vzťahu, aby v nejakom vôbec boli, ale pritom sú tak zaslepení túžbou mať vzťah, že úplne prehliadnu s kým do toho vzťahu idú.

Mladých ľudí na strednej škole a možno aj po strednej škole chápem, že prečo chcú vzťah, lebo sú jednoducho neskúsení, plieskajú s nimi hormóny a konečne chcú zažiť aj sexuálne chvíle so svojím partnerom, pretože to láka určite každého mladého človeka.

Každý si predstavuje, že nájdem si priateľku, priateľa a zrazu môj život dostane nový rozmer. Budeme šťastní, budeme si rozumieť po všetkých stránkach a bude nám spolu fajn. Lenže v dnešnej dobe ľudia v prvom rade nevedia spolu vydržať možno nie viac ako rok, dva.

Sú tu ľudia, ktorí sú naozaj šťastní vo vzťahu, ale to sú ľudia, ktorí jednoducho mali v tejto veci šťastie. V dnešnej dobe veruže poznám len málo párov, kde to naozaj funguje. Preto by som povedal, že je radšej si zvyknúť žiť sám a nemusieť sa na niekoho naväzovať a mať zbytočne na očiach ružové okuliare.

Ak by som mal byť konkrétny, tak moja mama rozvedená. Ďalšie asi 3 kamarátky mojej mamy sú rozvedené. Kamarátovi krachol druhý vážnejší vzťah. Mojej sestre skrachovali tiež dva vzťahy. Jedna z mojich dvoch sesterníc má asi tretí vzťah a druhej sa vzťah totálne rozpadá.

Poznám asi tak tri rodiny, kde ten vzťah naozaj funguje a sú spolu tí ľudia aj vyše 20 rokov. V dvoch rodinách viem určite, že to funguje a v tretej si myslím tiež, keďže to je rodina môjho zosnulého kamaráta.

Aký na to máte pohľad vy ? Ste šťastní vo svojich vzťahoch ? Alebo radšej žijete sami bez potreby sa na niekoho viazať ?

Charles Bukowski

Samota mi dáva silu byť s ľuďmi. (A keď vidím neustále ideologické boje, som rád, že mám svoju poéziu a whisky).

Betka132

Mnichov beriem tak ze su neuzitocni a zbytocni pre spolocnost alebo pre kohokolvek. Ale ked ich to robi stastnymi nech si tak ziju. Ludstvo je premnozene a skutocne nemusi mat deti kazdy. Inak nechapem preco furt hovoris o cloveku ze ma manzelku, je zenaty a pod. Ako keby pre teba zeny neboli ludia.

monster_energy

Tomas je blázon a náboženský fanatik. Takých je veľa na internete. Sú ako svedkovia Jehovovi, doterní ako muchy a nedajú si pokoj. Našiel som ho aj na inom diskusnom fóre na ktoré občas chodím, nie že by som ho hľadal, ale pri čítaní tém a odpoevedí som narazil na jeho odpoveď a som si povedal že "sakra veď to je tomáš zo zdravie.sk" ...

www.zpovednice.cz - to je odkaz na jeho profil...

je to blázon... takýto ľudia nemajú nič lepšie na robotu, len chodia po fórach a snažia sa každého presviedčať o svojej pravde... čisté šialenstvo..

Akonato

Tomas 12345 ja mam bibliu precitanu odpredu aj odzadu, ale ty sa sustredujes len na Boha.Keby Boh nechcel aby ludia zili v pare tak by 95% obyvatelstva nemohlo byt v manzelstve alebo vo vztahu.To co ty prezentujes je vyssia uroven, ze zit sam a sustredit sa na duchovno.Je dost takych ludi ale da to zabrat.Citovvu a sexualnu stranku neoklames.Myslim si ze zit sam je dar, nieco ine, proste ze ta duchovno pritahuje viac ako partner alebo praca je c.1 ako u sv.Pavla Ale nemozes cakat od ludi, ze vsetci budu zit single.Preco je porno najviac vynosnym biznisom na svete, a cumia nanho prevazne muzi? Lebo chcu zit single? Preco sa nehlasi kazdy do rehole? To ze ty si sam neznamena, ze kazdy to zvlada. Ja som poznala x ludi co v praci verdjnej kniznici na monitere xy stranok porna.Proste su nastaveni na SEX povedzme si na rovinu a kazdemu vynukujes celibat a samotu

zabkiara

myslim si, ze existuju aj ludia, ktory maju radi samotu. sama poznam taku osobu. proste ludia su roznorody. niekomu vyhovuje to, inemu zase nieco uplne ine.

Tomaas 12345

Betka132 :

Ja netvrdím že všetci majú takto žiť, písal som že kto sa nevie zdržať nech vstúpi do manželstva, avšak v manželstve si musí človek dávať pozor aby sa nestaral viac o to ako sa páčiť žene, než to ako sa páčiť Bohu.

"Chcem, aby ste vy boli bez starostí. Kto je bez ženy, stará sa o Pánove veci, ako sa páčiť Pánovi. Ale ženatý sa stará o svetské veci, ako sa páčiť manželke, a je rozdelený." 1Kor 7, 33 34

Nemám problém chodiť von, no vzhladom na moju chorobu veľa von nechodím. Pracovať pracujem ked evanjelizujemm, aj to je práca.
A čo povieš na takých mníchov ? Tí chodia von ešte ovela menej než ja, a väčšinu času sú zavretí v kláštoroch.

Nighthawk

"Tomáš,ak by to bolo tak..tak čo z ludmi čo nemôžu mať deti..myslím muža a ženu."

Na aký môj argument sa pýtaš ?

A co si chcel týmto veršom 1 Kor 7:1,5. povedať ?

alicka87

To je proste strašne ťažká téma ale jednoducho každý človek sa so samotou vyrovnáva inak. Niekto ju ptorebuje, niekto to nevie vystáť

Betka132

Tomas je to diagnoza, ak by sme vsetci zili takto jak ty tak by sme vykapali jak muchy uz za chvilu. Jednak to, ze odmietas chodit medzi ludi a potom to, ze odmietas pracovat a neni ti trapne ze ta rodicia cely zivot zivia. Ako by sa uzivili ludia keby vsetci boli ako ty, zalezeny niekde v brlohu a nikam nechodili. Co bude s tebou az tvojich rodicov nebude, strcia ta niekde do ustavu a tam si dozijes. Ja byt v kozi rodicov by som u teba nepodporovala tuto tvoju asocialnost. Cim dlhsie si zavrety v brlohu tym vacsi asocial sa z teba stava a do normalneho zivota sa uz nikdy zapojit nedokazes.

Nighthawk

Tomáš,ak by to bolo tak..tak čo z ludmi čo nemôžu mať deti..myslím muža a ženu.ja niesom v tomto odborník ani poradca ale to je čistá hlúposť. A čo do toho, o čom ste mi písali, dobre by bolo človekovi nedotýkať sa ženy. 2 Ale pre smilstvá nech má každý svoju vlastnú ženu, a každá nech má svojho vlastného muža. 3 Muž nech preukazuje žene povinnú dobroprajnosť a podobne aj žena mužovi. 4 Žena nemá v moci svojho vlastného tela, ale muž; a podobne ani muž nemá v moci svojho vlastného tela, ale žena. 5 Neukracujte sa navzájom, iba ak čo z obapolného súhlasu na čas, aby ste stihli na pôst a na modlitbu, a zase sa vedno sídite, aby vás nepokúšal satan pre vašu nezdržanlivosť. 1 Kor 7:1,5.

Tomaas 12345

ahjajjaj :

Nie, nepotrebujem chodiť von a mať reálnych kamarátov, žijem takto už dosť dlho a vyhovuje mi takýto zivot, necítim smútok ani depresiu.

"Keď nepotrebuješ chodiť von a mať kamarátov, je to psychiatrická diagnóza. Možno aj súvisí s tými atakmi paniky."

Nejde o psychiatrickú diagnozu, išlo by o ňu vtedy ak by som sa BÁL chodiť von a mať reálnych kamaratov. Zober si takých mníchov, celý čas sú v kláštoroch a do spoločnosti chodia len zriedka, sú podľa teba psychicky chorí.

ahjajjaj :

"Tomáš, v pároch žijú aj bociany, aj holuby. A nie je to vždy sexuálny pud, veď počas sedenia na vajíčkach a chovaní mladých sa nepária, iba v čase párenia sa pária. Je to o spoločenstve."

Ak nejde o sexuálny pud prečo ľudia nezostanú medzi sebou len ako kamaráti ale zenia a vydávajú sa medzi sebou ? Manželstvo je hlavne o sexuálnom pude, a to že si manželia spolu i rozumejú už automaticky patrí k tomu.

To že sex nemôže byť bez lásky s tým súhlasím.

"Sex medzi manželmi má byť prejavom ich vzájomnej lásky aj bez výslovného úmyslu splodiť dieťa."

Biblia niečo takéto ale neschvaluje.

"Keď napríklad vedia, že má žena neplodné dni, tak by nemali spolu spať, veď dieťa z toho nevznikne?"

Dieťa z toho vzniknúť moze, dôležité je už vzniknutemu zárodku nebranit v jeho rozvinuti.

"Sex teda neslúži iba plodeniu detí, je to akt lásky bez ohľadu na to, či sa z neho počne dieťa alebo nie."

Áno, je to aj akt lasky, ale keď už dieťa príde tak sa to dieťa má prijat.

Nighthawk08 :

Sex slúži výlučne na plodenie deti ale pritom človek môže pociťovať radosť a uspokojiť si svoje sexualne pudy. Rovnako tak je to aj s jedlom. Jedlo slúži na obzivu, avšak človek si môže dane jedlo vychutnat. Vychutnať si dane jedlo nie je hriech.

..