Prečo ľudia nevedia žiť sami ?

Príspevok v téme: Prečo ľudia nevedia žiť sami ?
Tutenstein_xD

Prejdem rovno k veci. Stále častejšie sa tu zakladajú témy, že je človek sám a nikdy ešte nikoho nemal a veľmi by chcel, tak sa pýtam, že prečo nevedia žiť ľudia aj sami ? Nemyslím tým bez svojej rodiny, priateľov, ale bez vzťahu.

Prečo sa ľudia vždy chcú dostať do nejakého vzťahu ? Prečo si myslia, že to bude ten správny krok k tomu, aby bol človek šťastný ? Veľa ľudí sa chce len silou mocou dostať do vzťahu, aby v nejakom vôbec boli, ale pritom sú tak zaslepení túžbou mať vzťah, že úplne prehliadnu s kým do toho vzťahu idú.

Mladých ľudí na strednej škole a možno aj po strednej škole chápem, že prečo chcú vzťah, lebo sú jednoducho neskúsení, plieskajú s nimi hormóny a konečne chcú zažiť aj sexuálne chvíle so svojím partnerom, pretože to láka určite každého mladého človeka.

Každý si predstavuje, že nájdem si priateľku, priateľa a zrazu môj život dostane nový rozmer. Budeme šťastní, budeme si rozumieť po všetkých stránkach a bude nám spolu fajn. Lenže v dnešnej dobe ľudia v prvom rade nevedia spolu vydržať možno nie viac ako rok, dva.

Sú tu ľudia, ktorí sú naozaj šťastní vo vzťahu, ale to sú ľudia, ktorí jednoducho mali v tejto veci šťastie. V dnešnej dobe veruže poznám len málo párov, kde to naozaj funguje. Preto by som povedal, že je radšej si zvyknúť žiť sám a nemusieť sa na niekoho naväzovať a mať zbytočne na očiach ružové okuliare.

Ak by som mal byť konkrétny, tak moja mama rozvedená. Ďalšie asi 3 kamarátky mojej mamy sú rozvedené. Kamarátovi krachol druhý vážnejší vzťah. Mojej sestre skrachovali tiež dva vzťahy. Jedna z mojich dvoch sesterníc má asi tretí vzťah a druhej sa vzťah totálne rozpadá.

Poznám asi tak tri rodiny, kde ten vzťah naozaj funguje a sú spolu tí ľudia aj vyše 20 rokov. V dvoch rodinách viem určite, že to funguje a v tretej si myslím tiež, keďže to je rodina môjho zosnulého kamaráta.

Aký na to máte pohľad vy ? Ste šťastní vo svojich vzťahoch ? Alebo radšej žijete sami bez potreby sa na niekoho viazať ?

Horor

Ako sa to pekne otočilo... Diskusia začala tým, že prečo niekto nevydrží sám, teraz sa už bavíme o tom ako málo vydržia vzťahy. Preklápa sa to na západný štýl života. Ľudia sú pohodlní, uponáhlaní, tak im stači len naplnenie sexuálnej túžby a tak majú milenky/milencov, kamarátky s výhodami atď. Chcú to riešiť jednoducho, striedať partnerov, stačí ak partner príde na návštevu, pomuchlujú sa, a každý ide svojou cestou. Žiadne svadby, vzťahy, viazanie sa... Skôr je to tak že ludia vedia byť sami, vyhovuje im to.

Takže keď sa vrátime k pôvodnému začiatku diskusie tak asi bolo myslené to, že sú takí ludia že sa rozídu a hneď majú ďalší vzťah. Asi sú na tom závislí alebo čo že nieže by hladali výhody single života ale asi si zvykli na to a tak furt vkuse hladajú. Jeden vzťah skončí a hneď idú do druhého. A tí čo radšej žijú single zase ani sa nehrnú do vzťahu a keď aj nejaký majú tak trvá krátko a potom zase dlho nič. Na tom je to vidieť že proste niesu rodinné typy a viac im pasuje byť sám. Ochutnali vzťah, zistili že im to nechutí, tak ostávajú sami.

Na jednej strane ludia chvália ten klud že spí do kedy chce, kde čo položí tam to nájde, nikto mu negibicuje do života, a do vzťahu idú len na nátlak okolia atď. Všimnite si aj tie manželské nezhody že ženám stále vadí že neni vyvetrané, že sú pohodené ponožky hocikde, že je hore záchodové prkno, že muž chrápe, takže vlastne nikomu to zjavne nevyhovuje keď sa sťažujú len si to nechcú pripustiť.

OdpadskaKrajina

Horror presne :D 8 mld má planéta ale ľudstvo určite vyhynie:D akurát svojou nebetyčnou hlúposťou vyhynie keď vyvolá vojny alebo ekologickú katastrofu.

Majkak myslel som partnerské vzťahy :) tie majú dnes výdrž menšiu pomaly ako batéria v smartfóne :) kamarátstvo je niečo iné, tam keď sa dvaja vidia raz za týždeň tak sa nepresýtia tým druhým ako v partnerstve - keď sú spolu pomaly 24/7.

majkak

Aj vzťah s kamarátmi je vzťah a s rodičmi takisto takže človek slobodný nieje neviem aký je v tom rozdiel A vzťah si hľadáme asi preto že chceme potomstvo keby bol každý sam tak by ludstvo vyhynulo

OdpadskaKrajina

V roku 2022 fakt môže ísť do vzťahu len blb alebo vypočítavec :D veď existuje toľko vecí, čo sa dá robiť, že mať deb.ilný fsťach je k ničomu.

Horor

Záleží kto to číta. Poznám dvoch ludí ktorí sú vo vzťahu a radšej by boli sami ale už sa musia zmieriť s tým že majú rodinu ale že keby ešteraz mohli tak už nezakladajú, že zlatá samota, nikto by im negibocoval do života atď. A ja s jedným kamošom sme sami a zhodli sme sa na tom že stále máme čo robiť a berieme to ako úplnú samozrejmoť. Ani nemáme čas myslieť na to že sme sami. Berieme to ako samozrejmosť.

We-bero9

V dnešnej dobe je ťažko nájsť partnera, ktorý by bol verný a poctivý. Predtým ľudia sa dávali dokopy cez priateľské vzťahy a známosti. Dnes je to všetko anonymné. Doba nepraje trvalým vzťahom.

Textová Inzercia

olej cbd
Ste vystresovaný viac ako kedykoľvek?

Prichádza potencionálna malá fľaštička, ktorá to možno vyrieši za vás. Prečo to neskúsiť?