Prečo ľudia nevedia žiť sami ?

Príspevok v téme: Prečo ľudia nevedia žiť sami ?
Tutenstein_xD

Prejdem rovno k veci. Stále častejšie sa tu zakladajú témy, že je človek sám a nikdy ešte nikoho nemal a veľmi by chcel, tak sa pýtam, že prečo nevedia žiť ľudia aj sami ? Nemyslím tým bez svojej rodiny, priateľov, ale bez vzťahu.

Prečo sa ľudia vždy chcú dostať do nejakého vzťahu ? Prečo si myslia, že to bude ten správny krok k tomu, aby bol človek šťastný ? Veľa ľudí sa chce len silou mocou dostať do vzťahu, aby v nejakom vôbec boli, ale pritom sú tak zaslepení túžbou mať vzťah, že úplne prehliadnu s kým do toho vzťahu idú.

Mladých ľudí na strednej škole a možno aj po strednej škole chápem, že prečo chcú vzťah, lebo sú jednoducho neskúsení, plieskajú s nimi hormóny a konečne chcú zažiť aj sexuálne chvíle so svojím partnerom, pretože to láka určite každého mladého človeka.

Každý si predstavuje, že nájdem si priateľku, priateľa a zrazu môj život dostane nový rozmer. Budeme šťastní, budeme si rozumieť po všetkých stránkach a bude nám spolu fajn. Lenže v dnešnej dobe ľudia v prvom rade nevedia spolu vydržať možno nie viac ako rok, dva.

Sú tu ľudia, ktorí sú naozaj šťastní vo vzťahu, ale to sú ľudia, ktorí jednoducho mali v tejto veci šťastie. V dnešnej dobe veruže poznám len málo párov, kde to naozaj funguje. Preto by som povedal, že je radšej si zvyknúť žiť sám a nemusieť sa na niekoho naväzovať a mať zbytočne na očiach ružové okuliare.

Ak by som mal byť konkrétny, tak moja mama rozvedená. Ďalšie asi 3 kamarátky mojej mamy sú rozvedené. Kamarátovi krachol druhý vážnejší vzťah. Mojej sestre skrachovali tiež dva vzťahy. Jedna z mojich dvoch sesterníc má asi tretí vzťah a druhej sa vzťah totálne rozpadá.

Poznám asi tak tri rodiny, kde ten vzťah naozaj funguje a sú spolu tí ľudia aj vyše 20 rokov. V dvoch rodinách viem určite, že to funguje a v tretej si myslím tiež, keďže to je rodina môjho zosnulého kamaráta.

Aký na to máte pohľad vy ? Ste šťastní vo svojich vzťahoch ? Alebo radšej žijete sami bez potreby sa na niekoho viazať ?

Akonato

:) Aj mne sa paci, ze kazdy argument konci slovami- muzi su taki.Nepomaha v domacnosti- muzi su taki.Nespomenul si na vyrocie- muzi su taki.Neberie ohlady na tvoje pocity? Je sebecky v posteli- muzi su taki.
A potom nasleduje 7777 pouceni o tom, ako by sa mala zena spravat, aby bol muz spokojny.A kopec taranin o jeho namyslenom egu. Ale to uz je na inu temu

Charles Bukowski

pepe542: super povedané, ale znalosť biologicko-psychologickych procesov a determinantov nerieši základný problém odvekej temy a to sú vzťahy. Lebo napriek všetkému, nedokážeš samoregulovat tieto procesy. To by si musel byť buď celý život na praskoch alebo podstúpiť lobotomiu. Najlepšia rada, ktorú mám je to, že si treba vo vzťahu nechať čas. Mladi robia tu chybu, ze sa spoznajú trebárs na strednej / na vysokej a randia a sexujú ba všetko je super, ale potom dostuduju, predĺžené detstvo skončilo a prichádza život. A potom sa niektoré páry čudujú, ze to už nie je vo vzťahu ako ked boli na vysokej...
Ďalšia vec je tá, ze mozog máš úplne rozvinutý až v 25ke. A vedieť kým skutočne si, nemusíš ani na smrtelnej posteli... Takze treba v prvom rade mať jasno vo svojom vlastnom živote a keď máš niekoho, tak dať si dostatok času, aby si ho spoznal. Najlepšie je bývať spolu pred svadbou aspoň rok-dva a hlavne po škole...
Ale väčšina ľudí je práveže neurochemickymi procesmi v mozgu v zaľúbenosti natolko odrovnaná, že si spraví závislosť na partnerovi. Nie nadarmo sa hovorí, že láska je slepá a dovolím si dodať, že aj hluchá.
Extrémny príklad je, že keď žena hovorí, ako ju muž, čo ju byje, v podstate strašne miluje a že "on je už taký..."

pepe542

1sandra...asi si mladá, alebo máš ideály...
Máš pravdu v tom, že do koho si zamilovaná toho skutočne nepodvedieš. Ani keby si chcela. A to ani vtedy keď bude k dispozícii sto krajších a kvalitnejších mužov. Si totiž drogovo závislá na droge ktorú v Tvojej hlave vytvára Tvoj miláčik. Napr. dopamín
neskôr oxytocín. Nepustí Ťa chémia ktorá sprevádza pud a tým tvorí spolu zamilovanosť. A či sa Ti páči alebo nie, slúži len a len na udržanie druhu. Ako jedinec pre prírodu neznamenáš nič. Kľudne sa môžeš z nešťastnej lásky aj zabiť. Nepotrebuje prelietavú samicu. Preto si chemicky uviazaná k tomu pri kom sa táto chémia spustila. Nejde o nijaký osudoví vzťah, ide o neopodstatnenú eufóriu sprevádzanú pocitom obrovskej lásky z celej hĺbky Tvojho srdiečka. Ide o fakt, že sa toto môže jednej osobe prihodiť len raz, max. štyrikrát za život. Končí asi po 18-30 tich mesiacoch vo vzťahu. Nikdy sa už nemôžeš druhý krát zamilovať do tej istej osoby ak to raz skončilo. Máš PC, môžeš si všetko vyhľadať. Hlavne nečítaj bulvár. Dobre sa na romantike zarába. Hľadaj vo vedeckých alebo filozofických prameňoch. Tu na fóre nájdeš kopu článkov typu ...Ako ho dostať z hlavy, Ako zabudnúť...atď.

1sandra

Inak na parovanie mam nazor taky, ze vela ludi su vo vztahoch v ktorych byt ani nechcu, pretoze sa im nezadarilo mat vztah s osobou, ktora im to neopatovala, takze im nemas co v tomto zavidiet, preto okrem ineho vznikaju aj nevery, lebo koho milujes, toho logicky nepodvedies, lebo mas na mysli jeho blaho a druhy ta ani nezaujima.

1sandra

Ak by sexualny pud priamo suvisel s tym mnozenim, tak to by si liezli na nervy vsetci ludia, ktori spolu neplanuju deti, co je blbost, tak ako i to, ze primarna uloha zamilovanosti je tuzba mnozit sa, to mnozenie je uz len taka ceresnicka na torte, ktoru si da len ten kto ma na nu chut, iny nemusi, preto ludia okrem ineho vymysleli aj antikoncepciu.

pepe542

Snubka mýliš sa... si tak trošku produkt dnešnej doby. Mýliš si lásku zo zamilovanosťou. Láska má veľký zmysel a hlavne dá sa riadiť rozumom. V zamilovanosti človek robí hlúposti, ktoré s rozumom nemajú veľa spoločného. Myslím, že ani sama nevieš čo si napísala.
Na základe pudu a inštinktu sa rozmnožujú všetky živočíchy od malého červíčka až po najväčšie cicavce. Človek je z pohľadu prírody tiež len jeden z druhu. Ľudia sterilizujú svoje domáce zvieratá. Prečo? Lebo tým kontrolujú populáciu zvierat. Zvieratá totiž nedokážu kontrolovať svoju potrebu páriť sa. My dokážeme. Ak by sme nedokázali, klesli by sme na úroveň našich domácich zvierat. Ľudská dôstojnosť a význam pohlavného styku určujú jedinú plne akceptovateľnú formu kontroly počatia – sebakontrolu. Sebaovládanie spočíva v ovládnutí schopnosti riadiť svoje vlastné správanie, reakcie, pohnútky, city. Teda ide o dosiahnutie podriadenosti zmyslov svojej vôli. My sa môžeme opýtať: „Ovládam svoje túžby alebo moje túžby ovládajú mňa?“ Mnohí si možno myslia, že byť pánom seba samého je len vznešený ideál. Keď však od človeka vyžaduje sebaovládanie istú námahu, mnohí sa búria. Stúpenci sexuálnej „slobody“ hovoria, že sebaovládanie je proti prírode. Ale proti ktorej? Keby sme boli stvoreniami len biologickými, bola by to pravda. Zvieratá sú totiž riadené vo všetkom inštinktami, pudmi a skutočne sa im nedokážu vzoprieť. To isté robí človek v zamilovanosti ovládaný pudom a chémiou. To vzniklo v dobe, keď ešte nemal človek šedú kôru. Ale človek je bytosť psycho – fyzická, a nielen to. O tom, že sme ľuďmi rozhoduje práve špecifická duševná a duchovná sféra, kde dominuje rozumnosť a sloboda. Práve ona nás odlišuje od zvierat. Toľko ešte k tej potrebe žiť v páre a udržať druh.

Akonato

Toto je hovadina.V nasej rozvetvenej rodine nebol nikdy rozvod a to hovorime o zlatych, striebornych a diamantovych svadbach. Teraz maju ludia beh na kratke trate. Ale kvoli tomu nechces babu? Sa vzdavas bez boja. Tak to by som zas ja nedokazala.Ale uz som rokmi otupela, tiez mam pocit niekedy, ze viac kariera ma zaujima ako chlapi.

ZdravyUsudok

Najlepsie by bolo aby sa ludia rozmnozovali ak chcu mat deti samorozmnozovanim ako nejake menavky :D cize delenim
A bolo by po probleme lebo ja mam pocit ze vela vztahov vznika z dovodu mnozit a plodit sa, z akehosi daneho pudu mat potomstvo, najmä u starsich jedincov vo veku nad 25rokov z dovodu tuzby po detoch a este starsi vo veku okolo 35-40rokov najma muzi ktori doteraz nemali vazny vztah. Rychlo rychlo hladaju zenu s ktorou by tie decka stihli urobit a aj ked tak narychlo hladany partner nesplna celkom nase ocakavania tak predsa uz mam ako muz najvyssi cas aby som sa ozenil a mal deti ved 40tka na krku hned a ja nemam rodinu ...
Ak by sa ludia mnozili samorozmnozovanim skoncil by problem so vztahmi, s hladanim partnera, vztahovymi problemami ci ma lubi-nelubi, ci ma podvadza ci nie, rozne konflikty, hadky a neboli by sme nuteni do sobasov a nasledne po rokoch do rozvodov
Kazdy kto by chcel sa namnozil kolkokrat by chcel a neriesili by sa vztahove problemy ktore najviac nicia ludom zivot.
Laska a sexualny pud su oblbovaky ktore su docasne aby to dvoch k sebe neskutocne pritahovalo a podlahli volaniu prirody a sulozili. Ak sexualny pud svoj ucel splni a pridu deti, laska a pritazlivost sa casom zacne vytracat a ti dvaja si lezu na nervy, nechybaju si uz tak, ziju spolu skor uz len zo zvyku ..

SofiaElla

Tutanchamon, ty chceš mať všetko dokonalé, ale ľudia chybujú, sú nedokonalí a dokážu sa aj zmeniť. Ak nechceš vzťah, tak ho proste nemáš, netreba to rozoberať do xy detailov. Ak vzťah chceš, ale bojíš sa, že ti to ublíži, tak spracuj najskôr seba. Všetci na svete sme "dotknuteľní" a niet asi človeka, ktorý by nemal raz v živote zlomené srdce. Kto sa bojí, nech nejde do lesa.