Prečo ľudia nevedia žiť sami ?

Príspevok v téme: Prečo ľudia nevedia žiť sami ?
Tutenstein_xD

Prejdem rovno k veci. Stále častejšie sa tu zakladajú témy, že je človek sám a nikdy ešte nikoho nemal a veľmi by chcel, tak sa pýtam, že prečo nevedia žiť ľudia aj sami ? Nemyslím tým bez svojej rodiny, priateľov, ale bez vzťahu.

Prečo sa ľudia vždy chcú dostať do nejakého vzťahu ? Prečo si myslia, že to bude ten správny krok k tomu, aby bol človek šťastný ? Veľa ľudí sa chce len silou mocou dostať do vzťahu, aby v nejakom vôbec boli, ale pritom sú tak zaslepení túžbou mať vzťah, že úplne prehliadnu s kým do toho vzťahu idú.

Mladých ľudí na strednej škole a možno aj po strednej škole chápem, že prečo chcú vzťah, lebo sú jednoducho neskúsení, plieskajú s nimi hormóny a konečne chcú zažiť aj sexuálne chvíle so svojím partnerom, pretože to láka určite každého mladého človeka.

Každý si predstavuje, že nájdem si priateľku, priateľa a zrazu môj život dostane nový rozmer. Budeme šťastní, budeme si rozumieť po všetkých stránkach a bude nám spolu fajn. Lenže v dnešnej dobe ľudia v prvom rade nevedia spolu vydržať možno nie viac ako rok, dva.

Sú tu ľudia, ktorí sú naozaj šťastní vo vzťahu, ale to sú ľudia, ktorí jednoducho mali v tejto veci šťastie. V dnešnej dobe veruže poznám len málo párov, kde to naozaj funguje. Preto by som povedal, že je radšej si zvyknúť žiť sám a nemusieť sa na niekoho naväzovať a mať zbytočne na očiach ružové okuliare.

Ak by som mal byť konkrétny, tak moja mama rozvedená. Ďalšie asi 3 kamarátky mojej mamy sú rozvedené. Kamarátovi krachol druhý vážnejší vzťah. Mojej sestre skrachovali tiež dva vzťahy. Jedna z mojich dvoch sesterníc má asi tretí vzťah a druhej sa vzťah totálne rozpadá.

Poznám asi tak tri rodiny, kde ten vzťah naozaj funguje a sú spolu tí ľudia aj vyše 20 rokov. V dvoch rodinách viem určite, že to funguje a v tretej si myslím tiež, keďže to je rodina môjho zosnulého kamaráta.

Aký na to máte pohľad vy ? Ste šťastní vo svojich vzťahoch ? Alebo radšej žijete sami bez potreby sa na niekoho viazať ?

Horor

Záleží kto to číta. Poznám dvoch ludí ktorí sú vo vzťahu a radšej by boli sami ale už sa musia zmieriť s tým že majú rodinu ale že keby ešteraz mohli tak už nezakladajú, že zlatá samota, nikto by im negibocoval do života atď. A ja s jedným kamošom sme sami a zhodli sme sa na tom že stále máme čo robiť a berieme to ako úplnú samozrejmoť. Ani nemáme čas myslieť na to že sme sami. Berieme to ako samozrejmosť.

We-bero9

V dnešnej dobe je ťažko nájsť partnera, ktorý by bol verný a poctivý. Predtým ľudia sa dávali dokopy cez priateľské vzťahy a známosti. Dnes je to všetko anonymné. Doba nepraje trvalým vzťahom.

Horor

Zbytočné sa je pýtať také veci. Niekomu vyhovuje bez vzťahu byť a inák by ani nechcel byť. Niekom zase vyhovuje vzťah. Jedni budú obhajovať vzťahy a druhí single život. Každému iné pasuje.

Eva531

Doostala si sa do komplikovanej situacie. Vstup do vztahu bol z tvojej strany dobre mieneny, ale vypalilo to nakoniec celkom inak, ako si ocakavala. Poradila by som z kratsej cesty prec. Vzhlad partnera, pripadne napadnika, teda potencionalneho partnera je velmi subjektivna zalezitost z hladiska posudenia, ci je pre tu-ktoru zenu pritazlivy, neutralny, alebo odpudivy. Kazda ma iny vkus. Napriklad mojej mame sa odjakziva pacili na chalpoch cierne vlasy a blondiakov ignorovala, nevsimala si ich a ani si nevedela predstavit, ze by mala mat za partnera blondaveho chlapa. Pripadali jej odpudivi a blond vlasy na chlapoch povazovala za akusi telesnu vadu, alebo telesnu skaredost. Strasne sa jej hnusili rysavi a pehavi a nevedela si predstavit, ze by mala ist s takym do vztahu. Nasla si ciernovlaseho muza a jej spokojna, dlhe roky vydata za mojho otca. On je jej prvy a posledny. Mne sa velmi pacia blondiaci a muzi s bledohnedymi vlasmi a velmi sa mi pacia aj rysavi a pehavi. Ja osobne blond vlasy, bledohnede vlasy a rysave vlasy a pehy nepovazujem za ziadnu telesnu skaredost a vadu, ale za nieco velmi pekne a pritazlive. No strasne ma odpudzuju cierne vlasy a nedokazem si predstavit, ze by som mala ciernovlaseho chlapa za muza. Ako keby som cierne vlasy vnimala ako telesnu vadu, alebo totalny prejav skaredosti. Co je teda pekne? Blond vlasy, alebo cierne vlasy? Je to vec vkusu. Iba dve veci by som na vzhlade muza nebola schopna akceptovat pre prijatie do vztahu. A to su cierne vlasy a plesatost. Odjakziva sa mi pacili vlasati. A najmä ked ma muz este aj po styridsiatke vela hustych a peknych blond vlasov na hlave ako krasna zlta pupava. To je nadhera, takeho by som brala hned. No moja mama v mladosti nikdy :) Nech by ludia teoreticky povazovali krivy nos a odstavajuce usi a tucnotu za skaredost a telesnu vadu. Ja by som si radsej vzala tucneho, bruchateho, krivonoseho a s odstavajucimi usami blondiaka, ako s rovnym nosom a s normalnymi usami chudeho a vysportovaneho s tehlickami na bruchu plesateho, alebo s ciernymi vlasmi. No na druhej strane moze existovat zena, ktora povie, ze len chudeho, ktory cvici vo fitku a ma male svaly, by brala a tucneho nikdy. A ze chudy a plesaty by mohol byt, ale tucny a vlasaty nikdy. Chcem tym povedat, ze telesna pritazlivost je vec vkusu a je to velmi individualne. Mnohi chlapi uz napisali na internetove diskusie, ze napriklad hocijaka do tvare podpriemerne vyzerajuca baba by im nevadila, ani do tvare skareda, len nech nie je tucna. Podla mna ma kazdy clovek nejaku vyzorovu crtu vo svojej hlave oznacenu za uplne odpudivu a absolutne neprijatelnu pre vztah a inu vyzorovu crtu sice povazuje na nepeknu, ale pre vztah bez problemov akceptovatelnu a dalsiu zase za velmi pritazlivu a peknu. No u ineho cloveka to moze byt naopak. Osoba A moze za pekne povazovat to, co osoba B za absolutne neakceptovatelne a neprijatelne pre vztah. Ale telesna pritazlivost musi byt. Ked si ja najdem chlapa pre vazny vztah, tak mojej mame sa urcite vzhladovo pacit nebude, lebo máme opacny vkus:) Raz na toto forum niekto napisal, ze zenam sa pacia len vysoki, stihli, vysportovani a s ciernymi vlasmi. Rozum sa mi zastavi, Odkial to vzal??? Za mna by som telesnu vysku vobec neriesila a moj muz by mohol byt kludne aj nizsi odo mna a bolo by mi to jedno. Je to uz trosku starsia tema. Napis, ako si dopadla a ci ste sa nakoniec rozisli. Kazdopadne ti zelam vela zdaru pri najdeni si toho praveho, ktory ta bude aj vzhladovo pritahovat.