Prečo ľudia nevedia žiť sami ?

Príspevok v téme: Prečo ľudia nevedia žiť sami ?
Tutenstein_xD

Prejdem rovno k veci. Stále častejšie sa tu zakladajú témy, že je človek sám a nikdy ešte nikoho nemal a veľmi by chcel, tak sa pýtam, že prečo nevedia žiť ľudia aj sami ? Nemyslím tým bez svojej rodiny, priateľov, ale bez vzťahu.

Prečo sa ľudia vždy chcú dostať do nejakého vzťahu ? Prečo si myslia, že to bude ten správny krok k tomu, aby bol človek šťastný ? Veľa ľudí sa chce len silou mocou dostať do vzťahu, aby v nejakom vôbec boli, ale pritom sú tak zaslepení túžbou mať vzťah, že úplne prehliadnu s kým do toho vzťahu idú.

Mladých ľudí na strednej škole a možno aj po strednej škole chápem, že prečo chcú vzťah, lebo sú jednoducho neskúsení, plieskajú s nimi hormóny a konečne chcú zažiť aj sexuálne chvíle so svojím partnerom, pretože to láka určite každého mladého človeka.

Každý si predstavuje, že nájdem si priateľku, priateľa a zrazu môj život dostane nový rozmer. Budeme šťastní, budeme si rozumieť po všetkých stránkach a bude nám spolu fajn. Lenže v dnešnej dobe ľudia v prvom rade nevedia spolu vydržať možno nie viac ako rok, dva.

Sú tu ľudia, ktorí sú naozaj šťastní vo vzťahu, ale to sú ľudia, ktorí jednoducho mali v tejto veci šťastie. V dnešnej dobe veruže poznám len málo párov, kde to naozaj funguje. Preto by som povedal, že je radšej si zvyknúť žiť sám a nemusieť sa na niekoho naväzovať a mať zbytočne na očiach ružové okuliare.

Ak by som mal byť konkrétny, tak moja mama rozvedená. Ďalšie asi 3 kamarátky mojej mamy sú rozvedené. Kamarátovi krachol druhý vážnejší vzťah. Mojej sestre skrachovali tiež dva vzťahy. Jedna z mojich dvoch sesterníc má asi tretí vzťah a druhej sa vzťah totálne rozpadá.

Poznám asi tak tri rodiny, kde ten vzťah naozaj funguje a sú spolu tí ľudia aj vyše 20 rokov. V dvoch rodinách viem určite, že to funguje a v tretej si myslím tiež, keďže to je rodina môjho zosnulého kamaráta.

Aký na to máte pohľad vy ? Ste šťastní vo svojich vzťahoch ? Alebo radšej žijete sami bez potreby sa na niekoho viazať ?

majkak

Mňa by zaujímala zamilovanosť,ze je to ako droga lenže ako potom ľudia chodia do práce,veď môžu narobit škody?

sunny723

Velmi trefne a vystizne to autor prvotneho prispevku napisal. NEa mi nereagovat. Dnesne vztahy su z mojho pohladu velmi komplikovane. Je vysoka rozvodovost. Preco? Pretoze vadi kazda malickost, nedostatok tolerancie, chceme toho druheho zmenit na svoj obraz. Obdivujem aj vzdy budem, vztahy generacii nasich zlatych babiciek a prababiciek... No ale k veci. Za seba mozem povedat ze sa uz do vztahu nehrniem. Mala som ich niekolko aj kratsie aj dlhsie. Vzdy to dopadlo tak, ze sme po case zistili ze niesme pre seba stvoreni, bud to bolo z mojej ci z chlapovej strany. Mam za sebou cely rad sklamani a jednoducho som uz prestala doverovat. Chranim si svoje city. Jedna baba sa tu stazovala ze ma 27 a ze jej pripisuju status starej dievky. Nic v zlom ale ked som toto citala som myslela ze zle vidim. Mam 30+ a vek vobec neriesim, skor to, co vsetko som si musela v tych vztahoch prezit. Niekedy bojujem s myslienkami ze uz asi ostanem dobrovolne single. Zatial neprisiel chlap, ktory by ma naozaj presvedcil ze za to stoji, ze je fer, ze nema patologicke spravanie, ze dokaze zarobit prachy ze vela nepije a bla, mohla by som to tu rozpisovat dorana, ale naco :) Par stastlivcov poznam co sa vyslovene nasli cez zoznamky ja som nenasla stastie ani tam, len uchylov zenacov ci kurevnikov tak ma to prestalo bavit.

thedesignlogic

A logo is a foundation for a broader brand identity that incorporates company typefaces, colors, and document design requirements. A professional logo design is necessary for your business growth in various aspects. Here are 7 aspects highlighting the importance of logo design for business growth. [url=thedesignlogic.com design service[/url]

Horor

Ako sa to pekne otočilo... Diskusia začala tým, že prečo niekto nevydrží sám, teraz sa už bavíme o tom ako málo vydržia vzťahy. Preklápa sa to na západný štýl života. Ľudia sú pohodlní, uponáhlaní, tak im stači len naplnenie sexuálnej túžby a tak majú milenky/milencov, kamarátky s výhodami atď. Chcú to riešiť jednoducho, striedať partnerov, stačí ak partner príde na návštevu, pomuchlujú sa, a každý ide svojou cestou. Žiadne svadby, vzťahy, viazanie sa... Skôr je to tak že ludia vedia byť sami, vyhovuje im to.

Takže keď sa vrátime k pôvodnému začiatku diskusie tak asi bolo myslené to, že sú takí ludia že sa rozídu a hneď majú ďalší vzťah. Asi sú na tom závislí alebo čo že nieže by hladali výhody single života ale asi si zvykli na to a tak furt vkuse hladajú. Jeden vzťah skončí a hneď idú do druhého. A tí čo radšej žijú single zase ani sa nehrnú do vzťahu a keď aj nejaký majú tak trvá krátko a potom zase dlho nič. Na tom je to vidieť že proste niesu rodinné typy a viac im pasuje byť sám. Ochutnali vzťah, zistili že im to nechutí, tak ostávajú sami.

Na jednej strane ludia chvália ten klud že spí do kedy chce, kde čo položí tam to nájde, nikto mu negibicuje do života, a do vzťahu idú len na nátlak okolia atď. Všimnite si aj tie manželské nezhody že ženám stále vadí že neni vyvetrané, že sú pohodené ponožky hocikde, že je hore záchodové prkno, že muž chrápe, takže vlastne nikomu to zjavne nevyhovuje keď sa sťažujú len si to nechcú pripustiť.

OdpadskaKrajina

Horror presne :D 8 mld má planéta ale ľudstvo určite vyhynie:D akurát svojou nebetyčnou hlúposťou vyhynie keď vyvolá vojny alebo ekologickú katastrofu.

Majkak myslel som partnerské vzťahy :) tie majú dnes výdrž menšiu pomaly ako batéria v smartfóne :) kamarátstvo je niečo iné, tam keď sa dvaja vidia raz za týždeň tak sa nepresýtia tým druhým ako v partnerstve - keď sú spolu pomaly 24/7.

majkak

Aj vzťah s kamarátmi je vzťah a s rodičmi takisto takže človek slobodný nieje neviem aký je v tom rozdiel A vzťah si hľadáme asi preto že chceme potomstvo keby bol každý sam tak by ludstvo vyhynulo

OdpadskaKrajina

V roku 2022 fakt môže ísť do vzťahu len blb alebo vypočítavec :D veď existuje toľko vecí, čo sa dá robiť, že mať deb.ilný fsťach je k ničomu.