Cysty

vili

to mary: to Ta bude boliet pred menzes vzdy, aspon mna to bolelo aj ked som ju uz nemala. A po strese a fyzickej námahe tiez.neboj to ti len tak lahko nepraskne, ja som ju mala vyse 7 cm a tiez ma vsetci strasilia chceli ma nechat v nemocnici. Len vydrz a potom chod na kontrolu.

merry

mile slecny som tu medzi vami s tym istym problemom zvany cista.mam ju asi tak zhruba mesiac je 3cm velka bola som u lekara predpisal mi injekcie a teraz sa mi to akoze zmensilo no ale prave mam dostat menzes a dost ma to zacina boliet bojim sa aby to neprasklo doktor mi povedal ze mam prist po menstru.mam to na lavom vajecniku budem moct mat deti?velmi po nich tuzim mam 21 rokov odpiste prosim dakujem MAria

katka25

Ja už 3.mesiac týždeň pred menštruáciou krvácam, ale väčšinou len keď silno zatlačím, alebo som na veľkej potrebe. Občas ma pobolieva pravá strana podbruška. Na gynekológii som nebola 8 rokov, lekár mi vtedy povedal že mám ranku ale nejako som tomu nepridávala vážnosť. Je možné že mám nejakú cystu a dá sa to aj nejako nahmatať?

ja20

ja som pruh mala, operovali mi ho pred 9.5 rokmi. tiez ma bolia krize, hlavne v case ked mam menzes. u gynekologa som este nebola vobec nikdy.

vili

ja20, ta cysta sa prejavuje vseliako. Mna napriklad bolia krize a tlaci ma to ked sedim. a este ta to moze boliet skoro ako pruh alebo slepak. Dokonca vsetci lekari si mysleli, ze to mam slepak. Ja mam menzes uplne pravidelny, ale to sa vsetci cuduju, lebo ze to prave robi tu problemy. Takze chod na sono a povedia Ti. Niekedy Ta to nemusi ani boliet...drzim palce!

ja20

mozete mi napisat ako sa taka cysta prejavuje?? mam nepravidelnu menstruaciu a mozno ani neviem ze aj nejaku tu cystu, snad nie ale rada by som vedela ako to spoznat

žužu

na tvojom mieste by som si ju asi dala vybrať. neviem aké to má následky, keby to praskne.... Sestra mala cystu, 7 cm veľkú,dala si ju vybrať,nemala na výber, a teraz má už pokoj, aj cyklus sa upravil a má už 3 ročného zdravého chlapčeka

vili

dakujem Masti!! Ja som bola u lekara a povedal, ze mi to moze prasknut, ale dal mi lieky-antikoncepciu, ze to mi mi malo tak pomoct, aby sa mi uz netvorili, ale ze to tak zaberie po pol roku!! Je mi z tych liekov dost blbo, hlavne rano. a ta cysta mi tlaci na krize a nemozem poriadne sediet a ohnut sa uz vobec nie. Dost ma to obmedzuje v beznom zivote, takze neviem, co mam spravit.