Cysty

Zdenka P

Mám 43 rokov, a niekoľko operácii za sebou.Ja som mala tie cisty veľké ako jablko a už ma nebavilo chodiť na operácie, tak som si dala vybrať všetko. Odvtedy mám konečne pokoj.Ak chceš otehotnieť poponáhlaj sa. Kmoške kôli ciste vyoperovali v 18-tich vaječník a teraz už má 4 deti. A čo sa týka toho vnútorného odporu: neublížil Ti nejaký chlap? Odpusti mu!

vili

To je dost hrozne, ze sa uz toho nezbavím:( Ak je pravda to, ze sa z nich tvoria jazvy, ktore sposobuju neplodnost, tak to sa mam na co tesit!!!!!! Nemienim sa cely zivot napchavat HAK a chodit permenentne na operacie. A ta HAK mi aj tak vobec nezaberá, lebo ma to stale boli ako fras!

vili

to Zdenka P: To myslis, ze mam cysty z vnut. odporu voci chlapom? Viem, ze psychika sposobuje takmer vsetky choroby, ale ja nemam odpor voci chlapom!!!!!

Zdenka P

Keď ich už máš, úplne ich nedokážeš len tak ľahko odstrániť. Aj keby si išla na operáciu, urobia sa Ti nové. Skús nemať vnútorný odpor k chlapom!
Miluj sex a život.

Si

Cysty:
Z mojich poznatkov a skusenosti viem ze cysty na vajecnikoch existuju - naplnene relat. cirou tekutinou
-dermoidne / rastu v tele od narodenia a mozu obsahovat vlasy a pod./
-cokoladove
Ak praskne ta prva tak to vecsinou nema nasledky /moze to sprevadzat prudka bolest/ ale obsah aj s obalom sa vstrebaju.Problem je ked sa otoci stopka cysty / pri velkej namahe, neopatrnom styku../potom su velke bolesti a treba to riesit operacne. A to aj vtedy ked je cysta velmi velka teda asi nad 7 cm .
Cysty su ale potvory v tom ze sa mozu zvrhnut na nieco rakovinoveho, preto ich treba liecit a ked sa nevstrebaju potom operacne odstranit.
Dolezite je dat si vysetrit krv ( markery) hlavne koli predchadzajucej vete.
Mne dost pomohli lieky Norethisteron v kombinacii Alchemilkove caje a kvapky HP Gynex. Zo 7 cm ma teraz len necele 2 cm.

Tie dalsie dve sa musia operacne odstranit (vecsinou uz laparoskopicky - tri dierky do brucha a odsaju obsah, odstiknu obal, ak je prilis velka alebo sa vyleje do brusnej dutiny je nutne este pocas narkozy rozrezat brusnu dutinu a doriesit to invazivnejsie)
Keby praskla dermoidna alebo cokoladova ihned velke neznesitelne bolesti.Odporucam pohotovost.
Dermoidna cysta je potvorka v tom ze spravidla niesu bolesti, menstruacia je pravidelna a ona si nenapadne rastie.Preto kontrola raz za pol roka ma opodstatnenie.