Nebaví ma a nechcem chodiť každý deň do roboty

Príspevok v téme: Nebaví ma a nechcem chodiť každý deň do roboty
Rina

Prečo funguje takýto systém vo svete, že ak chceš niečo mať musíš stále chodiť do práce, nejako si zarobiť peniaze a až potom sa dostať k produktom? Mám odrobených už takmer desať rokov, no som chudobný, pracujem vo fabrike za málo a nedali mi hypotéku, čiže svoje bývanie mať nebudem. Platím si nájomné a zostane mi stopäťdesiat euro mesačne na jedlo, oblečenie, hygienu.
Nebaví ma tento život, chcela by som umrieť. Niekedy som normálne naštvaná a mám chuť povedať mame "nenávidím ťa za to, že si ma sem priviedla".
To je presne ďalší dôvod prečo nechcem mať dieťa. Nepáči sa mi mi život na tejto planéte a reči "choď do zahraničia" si nechajte. Som xenofóbka, nemám rada multikulturalizmus, cudzie jazyky, cudzie prostredie. Keď mne je najlepšie doma a najradšej chodím do lesa, tam viem s kamarátkami (knihy) byť celé hodiny. Nemám veľmi rada ani túto technickú dobu, môj smartfón je skoro vždy vypnutý, vadí mi, keď počujem zvonenie, to keď mi niekto volá mi lezie na nervy. Som taká protisystémová, nie v zlom, ale JA NECHCEM BYŤ BYŤ V ROBOTE, ABY SOM MALA PENIAZE, RADŠEJ ICH MAŤ NEBUDEM. Som škaredá žena, dnes len krása hýbe svetom a maturitu majú skoro všetci, takže si vyberú krásky. Mňa chcú len do fabrík za almužnu, lebo krása reprezentuje a predáva, no ja krásna nie som.

manamo

Za par mesiac do roboty chodit nebudes musiet, vali sa na nas taka kriza, ze si to mnohi ani nevedia predstavit. Vela ludi bude bez prace, bez penazi a mnohi skoncia na ulici. Pochybujem ze sa na to da pripravit.

misionpossible

Mnoho ľudí je na tom ako Ty. A šťastlivcov, čo chodia radi do práce je veľmi málo. Bohužiaľ, na prežitie potrebujeme peniaze a tie si musíme zarobiť. Inak už sú ľudia, ktorí sa "odtrhli" od systému, nechodia do práce, žijú v lese a sú slobodní. A myslím, že takých ľudí bude pribúdať. Život priemerného, obyčajného človeka je veru o ničom keď zarábaš almužnu a platiť musíš snáď aj daň zo vzduchu.

swistica

Treba si hladat pracu,ktora cloveka bude bavit. Napriklad aj v lese, v oblasti ochrany prirody, v ramci mestskej zelene a pod.

MarekTuran

swistica vidiet si nemusela, ale autorka to ma rada, ja rad lezim v trave napriklad, kludne tam aj zaspim :D Mas pravdu, sledujem toto forum a uz tu bolo vela takychto tem a vies preco? Pretoze je to problem, ktory pocituje vela ludi, vela ludi je nespokojnych so systemom, s zivotom. Veru nie je to malina makat od rana do vecera a prezit zivot len v praci a dostat zaplatene len tolko, aby sme prezili. Je to deprimujuce.

swistica

Marek Turan - no a predstav si, ze do lesa chodi rado mnozstvo ludi. Citat knihu v lese som vsak este nikoho nevidela. Tem s takymto nametom a stylistikou tu uz bolo viacero.

alica28

Ja som odrobila asi dva roky v zivote, nemam zaujem makat ako otrok vo fabrike. Nik by ma tam nedostal, to pojdem radsej pod stan.

MarekTuran

Swistica a co je na tom divne? Aj ja chodim rad do lesa, uzivam si samotu, ticho. Predstav si, ze sa nenudim. Nudim sa s ludmi ktori musia stale nieco hlupo komentovat, urazat a nieco si dokazovat.

valermo

Ľudí čo chodia do práce radi, je podľa mňa málo, no ako život je o kompromisoch tak proste musíš aj ty dačo spraviť preto, aby si sa ako tak k peniazom dostala

swistica

Ze citat knihy v lese. Dobra perla :-)

Dobre, mozno rok by si si to nicnerobenie uzivala a potom co? Zacala by si sa nudit.

crievicka

Comamrobit :
Keby len na Slovensku, vsade na svete je to rovnake. Tolko bezdomovcov co je dnes, nebolo nikdy a bude ich pribudat. Prace je malo, ludi vela. Ked nie si "hlavicka" vo svojom odbore, mas smolu, si odkazany na robotu vo fabrike na smeny, kde si na tebe zvysuju ego nadriadeny. Krik a nadávky na dennom poriadku.