Nebaví ma a nechcem chodiť každý deň do roboty

Príspevok v téme: Nebaví ma a nechcem chodiť každý deň do roboty
Rina

Prečo funguje takýto systém vo svete, že ak chceš niečo mať musíš stále chodiť do práce, nejako si zarobiť peniaze a až potom sa dostať k produktom? Mám odrobených už takmer desať rokov, no som chudobný, pracujem vo fabrike za málo a nedali mi hypotéku, čiže svoje bývanie mať nebudem. Platím si nájomné a zostane mi stopäťdesiat euro mesačne na jedlo, oblečenie, hygienu.
Nebaví ma tento život, chcela by som umrieť. Niekedy som normálne naštvaná a mám chuť povedať mame "nenávidím ťa za to, že si ma sem priviedla".
To je presne ďalší dôvod prečo nechcem mať dieťa. Nepáči sa mi mi život na tejto planéte a reči "choď do zahraničia" si nechajte. Som xenofóbka, nemám rada multikulturalizmus, cudzie jazyky, cudzie prostredie. Keď mne je najlepšie doma a najradšej chodím do lesa, tam viem s kamarátkami (knihy) byť celé hodiny. Nemám veľmi rada ani túto technickú dobu, môj smartfón je skoro vždy vypnutý, vadí mi, keď počujem zvonenie, to keď mi niekto volá mi lezie na nervy. Som taká protisystémová, nie v zlom, ale JA NECHCEM BYŤ BYŤ V ROBOTE, ABY SOM MALA PENIAZE, RADŠEJ ICH MAŤ NEBUDEM. Som škaredá žena, dnes len krása hýbe svetom a maturitu majú skoro všetci, takže si vyberú krásky. Mňa chcú len do fabrík za almužnu, lebo krása reprezentuje a predáva, no ja krásna nie som.

Dhegh

No tak sa uskromni, pokiaľ nebyvas vo vlastnom tak sa nasťahuje do kontajneroveho domu ktorý je lacný a rýchlo sa postaví. Neminaj peniaze na nepotrebné veci a dokážeš potom vyžiť i z 250 eur mesačne. Na zárobok 250 eur ti stačí pracovať tak 8 dní v mesiaci a teda v podstate len 2 krát do týždňa.

nahanacka

Už nie je komunizmus, nemusíš pracovať. A pokiaľ nezneužíváš sociálny systém a nepoberáš dávky, každému to može byť ukradnuté. Ale vieš, predsa len, sme na Slovensku, kde sa každý stará radšej o iných. Tvoj život, Tvoje pravidlá. Ja tiež nepracujem, nechce sa mi.

Kin

Prepáč, znie to trošku rozmaznane. V iných krajinách nemajú čo jesť a bojujú s epidémiou. Ísť do práce je teda dar.

Si skús nájsť takú, čo Ťa bude naplňovať.

drevolub

Nebavi ta chodit do prace? Tak tam nechod! Neviem kde je problem. Si slobodna a mozes si robit co chces, a ako si ustelies, tak budes spat. Teda to zavisi len a len od teba. Chces byt v lese? Chod do lesa! Daj vypoved, pozicaj si od niekoho dost velku zanedbanu zahradu, idealne s ovocnymi stromami a mozes si pestovat vsetko. Mozes zit v zahradnej chatke a nemusis chodit nikam len do lesa. S majitelmi sa podelis o urodu, nieco predas na trhu, a ked sa im o to budes starat, je pre nich velmo vyhodne ti to takto bez penazi prenajat.

Nic nic

Ok ked tak viete velmi dobre aka bude kriza ako tu pisete tak nech sa paci investujte a zarobte na krize v2008 a v 2009 ked zacala kriza niektori na tom dost zarobili,ked viete tak dobre co a kde udrie.alebo jednoducho pockajte na dno a nakupujte akcie ,ked tak vsetci co tu o tom pisete o tom viete :)))
Ja som mal stastie,byt kupil pred krizou, predal v 2010 za lepsiu cenu (ceny klesli ale novostavby az tak neklesli) kupil akcie a predal ich v 2012.. tak vela stastia,vediet to co vy,tak uz sa tesim ze budem milionarom!! :))))

Brigitte777

Záleží ako si to zariadiš. Nemusíš chodiť do práce každý deň. Ja len brigádujem, sem-tam na Slovensku, ale väčšinou v zahraničí. Zrovna včera som sa vrátila z Belgicka, bola som tam 6 týždňov. Koncom mesiaca idem do Rakúska na dva týždne ako opatrovateľka. Zarobím oveľa viac ako na Slovensku a pritom za celý rok odpracujem tak 7 mesiacov. Je to na Tebe, ako sa zariadiš. Tiež by som nemakala za pásom za 500 eur, veď to je smiešne.

amaranth

Vám sa to poniektorým ľahko hovorí, zariaď si biznis, podnikaj... ale čo keď človek nevie v čom by podnikal alebo nemá vlohy na to, aby bol sám sebe šéfom. Ľahko sa píšu motivačné výroky, ale nie je to tak jednoduché.