Nebaví ma a nechcem chodiť každý deň do roboty

Príspevok v téme: Nebaví ma a nechcem chodiť každý deň do roboty
Rina

Prečo funguje takýto systém vo svete, že ak chceš niečo mať musíš stále chodiť do práce, nejako si zarobiť peniaze a až potom sa dostať k produktom? Mám odrobených už takmer desať rokov, no som chudobný, pracujem vo fabrike za málo a nedali mi hypotéku, čiže svoje bývanie mať nebudem. Platím si nájomné a zostane mi stopäťdesiat euro mesačne na jedlo, oblečenie, hygienu.
Nebaví ma tento život, chcela by som umrieť. Niekedy som normálne naštvaná a mám chuť povedať mame "nenávidím ťa za to, že si ma sem priviedla".
To je presne ďalší dôvod prečo nechcem mať dieťa. Nepáči sa mi mi život na tejto planéte a reči "choď do zahraničia" si nechajte. Som xenofóbka, nemám rada multikulturalizmus, cudzie jazyky, cudzie prostredie. Keď mne je najlepšie doma a najradšej chodím do lesa, tam viem s kamarátkami (knihy) byť celé hodiny. Nemám veľmi rada ani túto technickú dobu, môj smartfón je skoro vždy vypnutý, vadí mi, keď počujem zvonenie, to keď mi niekto volá mi lezie na nervy. Som taká protisystémová, nie v zlom, ale JA NECHCEM BYŤ BYŤ V ROBOTE, ABY SOM MALA PENIAZE, RADŠEJ ICH MAŤ NEBUDEM. Som škaredá žena, dnes len krása hýbe svetom a maturitu majú skoro všetci, takže si vyberú krásky. Mňa chcú len do fabrík za almužnu, lebo krása reprezentuje a predáva, no ja krásna nie som.

violoncistka

a preco teda nezacnes robit nieco co by ti vynasalo viac? chces viac penazi tak bud ambiciozna, snaz sa dostat na vyssiu pracovnu poziciu, niecim si popritom privyrabat. a inak ked budes mat partnera tak sa to trosku zmeni, lebo teraz je tento svet pre jedneho clovek dost drahy. najlepsie si tie naklady rozdelit. byvas sama ci s niekym?

ivanka767

pravdajelenjedna práve naopak ! Automobilka Ford prepustila 5000 zamestnancov, Nissan 7000 zamestnancov, Nemecká banka 6000 zamestnancov a čoskoro sa stane insolventnou, ďalej krachujú a zatvárajú sa obchody... Nežer všetko čo píšu média.

pravdajelenjedna

neviem prečo ale mám pocit, že kríza sa umelo vyvolava ... pozrite sa tu do témy, ako media masiruju ľudí ze ide kriza atd

pritom : výrazne prepustanie nie je, prace je stále viac a viac ... samozrejme umelo to tlacia ľuďom do hláv aby vyberali svoje investicie a prestali brat úvery = čím sposobia stagnáciu trhu a velke ryby vtedy zainvestuju a zase sa nabalia na ľudskej blbosti ako to bolo neraz ... ja uz sa len snazim držať co najviac hotovosti a ked to príde a ľudia nebudú mat ako platit hypotéky tak kupim nejaky domcek lacno

Vranaa81

Rina pre teba

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti
- Ťažba a približovanie dreva,
- pestovateľské práce,
- údržba trávnatých a lesných plôch.
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny
Platové podmienky závislé od skúseností, kvality práce: od 1000 -2000€ + prémia podľa výkonu
Zamestnanecké výhody, benefity
- Doprava je zabezpečená služobnými vozidlami spoločnosti,
- kvalitné ubytovanie v mieste výkonu práce.
Požiadavky na zamestnanca
Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním
stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
Vodičský preukaz
B
Osobnostné predpoklady a zručnosti
- Odborne spôsobilé osoby,
- zodpovednosť.
Inzerujúca spoločnosť
Stručná charakteristika spoločnosti
Certifikovaná firma na nemeckom pracovnom trhu v oblasti lesných prác, výsadby a údržby zelene.
Počet zamestnancov
2 zamestnanci
Adresa spoločnosti
Heka spol. s r.o. (www.heka.sk)
1.mája 18
972 51 Handlová
Kontakt
Tel.: +421 907 737 346

Vranaa81

kvetinka242 to si dobre napisala...ja sa divim mladym ludom ked sa chcu zobrat ze si nejdu do sveta spolu zarobit nasetrit na byt ci domcek bez hypoteky...dvom ked tam ziju skromne a robia usetria a mozu mat domcek ci byt na sk bez hypoteky..poznam take pary ktore to tak urobili....kamos sice bol sam bez zeny lebo mal deti vo svajciarsku..ako casnik ..uctoval plus mu dali pridavky...3 roky po 10mes tak chodil..plus nemecko predtym..dnes ma domcek na vychode sk...zena zaraba dobre ma stabilnu prace dlhe roky..oni maju este uspory peniaze investovane...taka vynimka...kde je rozum a financna gramotnost skor to ide.

Vranaa81

pride velka bieda..kriza bude nicit hlavne tych co maju dlhy hypoteky atd a tych co su nizkokvalifikovany...fabriky pasova robota bude stejne casom strojmi nahradena...dotkne sa to aj vztahov si myslim...a bude to este horsie a viac vypocitavejsie nez dnes.

cierna_srna

Ovecky konečne to niekto napísal dobre. A aj s tou krízou, ľudia sú tak blbí, že to nevidia. Zasiahne to veľmi veľa ľudí, hlavne nízkokvalifikovaných. Fakt mám obavy čo sa bude diať, práca nebude, obrovská nezamestnanosť, ľudia budú hladovať, mnohí skončia na ulici ako bezdomovci. Toto sa reálne blíži a nikto to nezastaví. Ani si neviete predstaviť, čo sa na nás rúti.