Nebaví ma a nechcem chodiť každý deň do roboty

Príspevok v téme: Nebaví ma a nechcem chodiť každý deň do roboty
Rina

Prečo funguje takýto systém vo svete, že ak chceš niečo mať musíš stále chodiť do práce, nejako si zarobiť peniaze a až potom sa dostať k produktom? Mám odrobených už takmer desať rokov, no som chudobný, pracujem vo fabrike za málo a nedali mi hypotéku, čiže svoje bývanie mať nebudem. Platím si nájomné a zostane mi stopäťdesiat euro mesačne na jedlo, oblečenie, hygienu.
Nebaví ma tento život, chcela by som umrieť. Niekedy som normálne naštvaná a mám chuť povedať mame "nenávidím ťa za to, že si ma sem priviedla".
To je presne ďalší dôvod prečo nechcem mať dieťa. Nepáči sa mi mi život na tejto planéte a reči "choď do zahraničia" si nechajte. Som xenofóbka, nemám rada multikulturalizmus, cudzie jazyky, cudzie prostredie. Keď mne je najlepšie doma a najradšej chodím do lesa, tam viem s kamarátkami (knihy) byť celé hodiny. Nemám veľmi rada ani túto technickú dobu, môj smartfón je skoro vždy vypnutý, vadí mi, keď počujem zvonenie, to keď mi niekto volá mi lezie na nervy. Som taká protisystémová, nie v zlom, ale JA NECHCEM BYŤ BYŤ V ROBOTE, ABY SOM MALA PENIAZE, RADŠEJ ICH MAŤ NEBUDEM. Som škaredá žena, dnes len krása hýbe svetom a maturitu majú skoro všetci, takže si vyberú krásky. Mňa chcú len do fabrík za almužnu, lebo krása reprezentuje a predáva, no ja krásna nie som.

Ovecky

A napadlo ma, niekde na SK je nejaka kolonia myslim Zajezova sa to vola. Kde ludia ziju inak, odrezani od tohto hnusu. Skus pozriet

Ovecky

Mam 33 a za cely zivot som mala iba jednu jedinu pracu doma na SK kde ma bavilo chodit.Skoda ze za 290€ + stravne mesacne. Slubovane zvysenie nikdy neprislo. Nahradili ma zamestnankynou, ktorej dana suma stacila. Jedina moznost vymanit sa aspon ciastocne je podnikat, byt sam sebe panom a hlavne panom svojho casu. Praca s ludmi je niekedy tazka, ale ked to robis na svoj vlastny k...ako sa vravi sprosto, tak je z toho aspon dobry pocit. A hlavne, ja keby som neodisla do zahranicia robit tak sa na SK zblaznim. Nemala by som penazi na nic, ani to podnikanie! Na SK sa neda zit, pokial sa zena dobre nevyda, alebo netrhne terno v robote kde dostane aspon 1000€ mesacne, cokolvek menej pri dnesnych cenach je sajrajt a shit, otrokarcina. Ci sa ti lubi alebo nie, ak nepojdes prec, nedopadne to dobre. Blizi sa kriza,ktora zasiahne prilis vela ludi. Nechcem vestit nic zle, ale SK sa ruti do priepasti. Pocet samovrazd bude len stupat, pocet nestastnych rodin, kde musi jeden chodit na cele roky robit inde detto.

Nic nic

Sorry zena34...
Zmixoval som tvoj prispevok s inym v inej teme(pisal som do dvoch) prosim prepac a ..prehliadny co som napisal
Dakujem

Nic nic

Hmm...vidim ze v tom nie som sam.
Som v zahranici a pracujem na ok poziciu. Nebojte sa,bol som uz viac krat velmi na dne(bez prace,psych problemy,zdravotne problemy,vztahy atd) ale najradcsej mam ist do lesa ticho,divokost,ohnik,jedlo na dobrom dreve... naozaj lahoda,samozrejme zit len tak by som nechcel,ale to ticho,byt mimo tejto (pardon za vyraz) retardovanej spolocnosti ktora ma hodnoty uplne uz mimo. Nenavidim chodit do prace,3tinu dna stravit tam(cca 8 hod spanok aj ked to cez tyzden neplati,...8,5 praca ,8 volno) je zle.
Malo by byt na sk viac moznosti zamestnat sa na polovicny uvazok co je takmer nemozne!!!! Mal som pracu (iba raz :( ) kde som chodil rad,potom sa aj tam pokazilo lebo prisli retardovani ludia a uplne potopili vsetko co sa dalo,nechapem preco musia robit intrigi,klebety ohovaranie (zeny) a zneprijemnovat zivot...nikdy nepochopim.ja ako veduci timu je moja priorita 1.pohoda v praci , 2 ziadne intrigi,nadrziavanie ohovaranie atd...
No som odbocil od temy pardon...
Odvtedy ako som koncil strednu som vsetko zacal vidiet inak,myslim si ze nepatrim do tejto doby,mame vydobytky techniky, pohodlie, atd... (jedlo cim dalej horsie) ale ako spolocnost ideme pomaly na dno.
Moj sen by bol mat vlastnu farmu pri lese,kde by som si mohol pestovat a chovat svoje produkty, obohnat ju plotom a mat pokoj,alebo keby bola moznost ako volakedy kolonizovat nove krajiny ,teraz nie je nic a vesmir kym sa zacne to ani deti mojich deti nezaziju, jedine ist do nejakej „sekty” v usa co maju svoje kolonie :))
Uz sa neviem dockat ked znova po tyzdoch pojdem domov a pojdem s detmi do lesa,urobime si jedlo a pekne v klude odpocinieme, ta sloboda a ticho...aj ludi co stretnete v tych miestach (nie kde sa da vyviest lanovkou alebo autom) som zatial stretol ako keby podobnych.
Treba si najst miesto/cas kde ist oddychovat a uzit si aspon kratke chvile tohto divneho zivota v sucasnej spolocnosti.
V piatok sa aspon opijem a stravim 2,3 hodiny v kuchyni pripravou jedla,to ma drzi cely tyzden teraz :)
Osrpavedlnujem sa za dlhy prispevok,ale tak nejako to citim a vam rozumiem.

Btw zena34 ci aky mas nick.
Vsetci ti velmi zavidime tvoj zivot.
V praci nechavas na kolegyne,lizes zadok sefke a si bola a stale si krasna! Ach to ti nestaci xy upravenych fotiek ,statusov atd na soc sietach ze musis prist sem ku nespokojnym ludom pisat?
...wtf :))) zavidime, no,ze povedz nam viac o tebe a tvojom uspesnom stastnom zivote ooo krasavica :)))

Zena34

Ahoj, poviem ti ze na rozdiel od teba som pekna aspon v detstve mi to kazdy vravel a mohla som byt modelkou lenze mne sa nehcelo na sebe makat. Som leniva ked mam pravdu povedat a ja riesim svoju lenivost a nechut k praci tym ze to nenapadne hodim na kolegyne :D
Sefka je moja kamoska taoze ma stale podrzi. Ale ako ty mam velky odpor k praci ale musim robit lebo s muzom mame hypoteku na byt a mam dve decka takze muaim robit ak nechcem byt zavisla pen na muzovi co nechcem.
Ale ja mam velky odpor k rannemu vstavaniu, k povinnostiam, k tomu ze musis a musis a musis toto a hento.
Mam toho plne zuby uz.
Takze to nieje o tom ci si pekna lebo ja som ale robit sa mi nechce a vidis mohla som byt modelka a zit na vysokej nohe lebo postavu som nato mala ked som nemala este deti. Ale mne sa nechcelo ani len studovat na vysokej takze co narobis.
Vela zien aj ked su pekne sa dostanu na dobre posty len cez postel.
Ale ono cely statny system je zamerany proti slobode cloveka. Musis sa podriadovat a posluchat. Cely zivot len robit a zrazu zistis ze si stara a nic si si neuzila lebo si len robila.

kvetinka242

Nie je to dnes lahke. Aj ked sa snazis, vzdelavas sa a kvalifikujes sa, moze sa kludne stat, ze sa neuplatnis. Lebo dnes chybaju kvalifikovany ludia, ale zase tych kvalifikovanych nepotrebujeme az tak vela. Rozdiely medzi bohatymi a chudobnymi sa coraz viac zvacsuju a stredna trieda pomaly, ale isto, zanika. Ludia su vela krat pritlaceny k muru kedze mnohi maju zavazky, maju rodiny, hypoteku, dlhy, pozicky a teda tito ludia vezmu akukolvek pracu len aby uzili rodinu a zaplatili ucty. Aj toto je dovod pre ktory sa mzda dviha len velmi, velmi pomaly. Preto pracujeme za fazulky. Clovek je od rana do vecera v robote, niekedy aj soboty, svoju rodinu takmer nevidi, zarobi max tak na jedlo a ucty a nezostane mu nic. Rodiny ziju od vyplaty k vyplate. Nasleduje rozpad rodiny, rozvody, hadky, velmi caste su aj socialne samovrazdy.. Nieco je velmi zle na tomto svete a v tomto systeme.

manamo

642 :

Zobud sa ovecka a pozeraj sa okolo seba. Tisice zamestnancov prepustaju vo vsetkych krajinach, najvacsia nemecka banka prepustila tisice zamestnancov, automobilky prepustaju, obchody krachuju. Nezer to co ti serviruju media. Prebudenie bude o to horsie pre teba.