Modlitba za smrt

Tomas 12345

Ak veríš v Boha tak musíš potom veriť aj v nebo. Ak ale veríš v nebo ktoré sa dá získať zasvätením života Bohu, prečo potom nechceš na Zemi žiť podľa Božích prikázaní ? Prečo ta potom nebaví život ?

Knazik :

Lenže ludia nie sú na svete preto aby sa modlili za svoju smrt, ale preto aby žili podla Božích prikázani a zasvätili svoj život Bohu.

Knazik

Zuzka8, to si z coho vydedukovala? Ja si myslim, ze Boh je iba jeden a ludia ho volaju podla toho, ake nabozenstvo vyznavaju, ci je to Alah, Budha, Manitov...
Otazka znie, kto stvoril Boha? A kto stvoril stvoritela Boha... ;)
A praveze krestanstvo vyznava trojjedineho Boha - otec, syn a duch svaty, cize nie iba jedneho, tak o com to tu vlastne pises? :)

Pag

Jeden chlapcek sa pomodlil za smrt svojho otca, lebo bol na nich zly a na druhy den sa dozvedeli, ze v ich bytovke umrel ich sused. S menej peknou ti nik nepomoze, to je vyhoda.

Knazik

Zuzka8, nemas vobec pravdu. Kazdy naozaj veriaci clovek chce co najskor umriet, lebo ked skutocne veri, tak vie, ze ho caka raj a to tu na zemi je iba trapenie, ked sa musis starat o prezitie fyzickeho tela.
Budhisti oslavuju smrt, lebo vedia, ze to je doslova vyslobodenie duse.
Takze za svoju smrt sa dokazu modlit iba ti, ktori nsozaj veria v posmrtny zivot v raji. Osibne nechapem tych, ktori sa modlia za dlhy zivot. Po smrti budu na seba velmi nastvani.

Zuzka8

Nie, Boh požehná a vypočuje iba to čo je dobré. Radšej sa modli, aby Ti pomohol vyjsť z takých myšlienok.

Alonegirl

To by aj mňa zaujimalo...Som sice mlada,ale nebavi ma to tu takže verim že to funguje..To len ľudia sa boja smrti nechápem prečo..Ale ja nie