Modlitba za smrt

Medea

Ja nenútim veriť alebo neverit. Ale zdá sa mi to protichodné, dosiahol som všetko co som chcel a teraz sa nudím asi, možno. Niečo si nájdeš co ta bude baviť.

Samantha111

Všetci máme zlé obdobia v živote, ale určite chcem žiť. Tak neviem či ťa vypočuje, keď naň neverím :).

Medea

Prestaň, uspokoj a s tým co máš, sú ľudia ktorí utekajú za lepším životom a bojujú o svoje prežitie lebo chcú žiť. Boh vie najlepšie dokedy tu máme byť. Tiež som žila v domnení že všetko je jednoduché. Takže s tým prestaň.

Klmno

Ide o to, ze by clovek nemal spachat samovrazdu, cize ci sa to takymto sposobom da tu skratit.
A nedari sa mi zle, skor naopak, ale to nie je o tom. Vediet zarobit vela penazi neurobi cloveka stastnym. Praveze cim clovek berie zivot lahostajnejsie, nestrachuje sa, neboji riskovat, o to sa mu paradoxne viac dari.
Mne sa zda byt zivot zbytocny, rano vstat, ist do svojej firmy, tam vybavovat obchody a problemy ludi, potom zas domov. A toto robit do konca zivota... Uz ma ani dovolenky nebavia. Mam vsetko materialne po com som tuzil a nenaplnilo ma to. Nemam konicky, nevidim v nicom zmysel, co by ma tu bavilo.
Ale samozrejme je to moje videnie, niekto chce zit 150 rokov, to je v poriadku, keby sa to dalo, tak takym ludom by som doslova daroval moj zivot.

Glero

A prečo by si mal/a umrieť ? Prečo ? Život je krásny, stačí zmeniť uhol pohľadu na všetko čo sa deje, uvolniť sa. Veriť v Boha, veriť v život. Nahodiť úsmev na tvár, ísť si za tým čo ťa baví a napĺňa. Nikoho život nie je zlý, to my sme tí ktorí si ho kazíme. Nikdy nie je tak zle že by nemohlo byť horšie.. ALE vždy môže byť lepšie stačí chcieť a byť odhodlaný pre zmenu. A snažiť sa preto aby si bol šťastný. Ja by som zase tu chcel byť čo najdlhšie venovať sa tomu čo ma tu na tomto svete baví. :) A ver mi, že pokiaľ ťa niekto zranil, ľudí pre svoj život nepotrebuješ pamätaj.. Nie potrebueš, ale dá sa ich veľmi jednoducho nájsť. Choj tam kde to máš rád/a a zoznamuj sa.

Pag

Podla mna je mozne aj to, ze niekto uz predtym zil, tu na Zemi. Preco by muselo jedno nutne vylucovat to druhe, ze? Zmena je zivot, hoci posledne leto bol fakt boj o prezitie. Jedno leto ma niekedy viac obeti ako mensie povstanie. Kazda doba ma svoje obete, ze? Raz viac, raz menej. Najoblubenejsou pesnickou je asi skladba 'Jump, jump', smutnee, velmi smutnee.

Zuzka8

Knazik, nech sa vyjadrí autor ako to myslel.

Autor, nechci umrieť kým si sa neobrátil k Bohu. Načo? Nezmierený? Lebo aj s Bohom sa treba zmieriť.

Medea7

Zuzana a mam na Boha veľa otázok, nechce mi povedať zatiaľ pravdu. Furt sa ho pýtam ci sme mali minule životy a co som tam také urobila keď furt sa mi tu miesi nejaký problém, ktorý duša chce riešiť ale telo nevládze.

Zuzana209

Ahoj, Boh dal život človeku ako dar, pričom jeho život má určité poslanie. Našim cieľom je nájsť Boha a pochopiť kto sme - teda aké máme poslanie...Poslanie tu nechápeme ako napr. vyhrať Nobelovu cenu, ale poznať svoje "dary" ktoré máme od Boha a tie zmysluplne využívať pre dobro seba a druhých. Dar môže byť : výrečnosť, zmysel pre spravodlivosť, dar počúvať ostatných, dar radiť, byť schopný postarať sa a chorého člena rodiny - napr. rodiča, dar rozveseliť smutných, dar písať, spievať a miliony daľších...Na svojej ceste postupne spoznávaš, čo ti ide ľahko a v čom sú tieto tvoje dary - potom ich používaš a zisťuješ, že tvoj život má zmysel a si užitočný aj pre druhých - nemusí to mať žiadny súvis s profesiou. Môže to byť napr. aj talent na varenie a týmto môžeš mnohým pomôcť ...osamelých môžeš pozývať na obed, iných potešiť, alebo ich niečo naučiť...
Ak si potom prežil život, v ktorom si spoznal svoje dary a naplno si ich využil a snažil si sa žiť spravodlivo - môžeš si od Boha vymodliť tzv. "blaženú smrť" V tom prípade sa modlíš o budúcu udalosť - ktorú určuje iba BOH! - a prosíš Boha aby si nemal "ťažkú smrť" - napr. mesiace ukrutných bolestí...Boh môže túto modlitbu vypočuť, podľa toho ako si žil.

Ak by si celý život premrhal a nestaral si sa o Boha - potom bolestivá smrť môže byť tvoja posledná šanca ako si zachrániť dušu...v takých chvíľach totiž môžeš úprimne oľutovať a zmieriť sa s Bohom, tak aby si mohol ísť do Neba.

Samozrejme sú aj také situácie, kedy sa človeku nechce žiť - to ale neznamená, že si má niekto vziať život! - práve naopak je nutné volať k Bohu o pomoc a hľadať odpovede. Tento stav môže trvať aj dlhšie - nenechaj sa však oklamať vnútorným zlým vedením - že sa to nikdy nezmení - TO NIE JE PRAVDA. Nikto neexistuje náhodou, Boh sa nikdy nezmýlil. Z lásky ťa stvoril a chce aby si Ho hľadal. A ak ti je nanič - tak o to skôr!

Ak by si tvrdil, že tvoj život je zbytočný, Boh sa pomýlil a nepočuje ťa - tak to by bola tvoja PÝCHA a neschopnosť uznať si, že sa môžeš mýliť a že potrebuješ pomôcť...Nevzdávaj to - si veľmi vzácny človek a určite tu nie si zbytočný.