Modlitba za smrt

Klmno

Tomas, nie je to vylozenie utrpenie, ale ako pisem, kazdodenna rutina a aj zvedavost, co je za tymto vsetkym tu. Hlad po dalsom poznani mimo tento zivot a inak, ako odidenim odtialto sa to nedozviem. Mna ubija to cakanie, kym sa to stane prirodzene. A som si uplne isty, ze zivot tu nevznikol iba nahodou, a ako aj pisem, aj Boha musel niekto stvorit alebo musel nejako vzniknut, neviem ci sa niekto nad tymto zamyslel niekedy. Ludia ziju v ulite a nevidia za roh, ako sa hovori.

TBenedick

O mňa sa stará moja matka a už mám dávno po 50tke neviem či je to tým že som hlúpy alebo lenivý keďže moje najvyššie vzdelanie je upratovačka.Navyše som si stále nenašiel sebe rovného homosexuála.Existuje na SR nejaké z druženie pedofílov a takýchto narušených??

hartak

pre klmno,zaujalo ma to,je to silne ,nenahli sa,každy život raz skonči,....za tymto tvojim pohladom na doležite sučasti našho bytia ako je život a smrt,je tažka energia tvojho otca,....nevnucujem,pozdravujem....

Klmno

Salamistka, ja sa nechcem vytahovat, ale mne nejako bolest nevadi. Mal som napr. zlomenu klucnu kost a soferoval som s nou, lebo som si chcel ist este nieco vybavit predtym, nez som si zavolal zachranku, akurat som sa bal, aby som neomdlel, lebo aj to sa mi stalo, ked som si odtrhol jablko v kolene a povedali mi na rontgene, aby som vysiel na stol, ze ci to zvladnem, ja ze v poho, ale ta bolest bola taka, ze mi vypol mozog, zrazu hviezdicky, vsetko sive a tma. Kludne by som prijal aj bolest, ak by viedla k smrti. Viem, ze ked je prilis silna, na nevydrzanie, tak v tele nabehne ochranny mechanizmus, vyluci sa adrenalin a vypne sa vnimanie. Bral by som to tak, ze to raz skonci a je to pre mna menej psychicky traumatizujuce, ako tu zit este napr. 30 rokov. Asi to nepochopis, ale tak to citim.

Salamistka

Ja by som sa skor bala, ze ta modlitba by bola "vyslisana", no nie tym spravnym sposobom. Lebo smrt je vseobecny pojem. "Boh" ti namiesto tej smrti moze dozicit napr. aj rakovinu, ktora vedie rychlejsie k smrti. Ale za tu kratku dobu co budes chory, budes mat take bolesti, ze zacnes lutovat, ze si si nieco take vobec zelal a ze ty chces vlastne zit a uvedomis si, ze naozaj nechces umriet. Ale uz bude neskoro.

A aj sa to vravi: "Davaj si pozor na to, co si zelas, mohlo by sa ti to splnit..."

Tomas 12345

hahahoho :

Aj chorý človek može byť štastný pokial má pevnú vieru v Boha a v život večný v nebi s Bohom.

Klmno :

Nemáš štastie pretože ho hladáš v materiálnych veciach ktoré su len dočasne a nehladas ho v Bohu.

Zuzka8

Klmno, tak to neviete, čo keď umriete rýchlo, proste infarkt myokardu alebo mozgová. Ja by som tak chcela, ale pravdaže veľa nad tým nepremýšľam.

Neviem kde som to písala, či tu alebo inde, ale je fakt, že na čo zomrieť (a teda aj premýšľať nad smrťou), keď nie som zmierený s Bohom. Človek by sa mal najprv zmieriť s Bohom skrze kríž, a až potom umrieť. Lebo taká smrť bez Boha môže byť hrôzostrašná a aj je. Radšej hľadať Boha.