Vypapkala som

Príspevok v téme: Vypapkala som
Chikita48

Caute,
Vypapkala som sa na 68 kg a to mam vysku 164 cm.Chcela by som schudnut na 56 kg aspon.Beriem antipsychotika kvoli ktorym sa prejedam.Vysadit lieky nepojde.Takze zacinam od zajtra chudnut.

Stravovaci plan na zajtra 12.9.2019
Ranajky kefir
Desiata banan
Obed neviem poradte
Vecera zazvorovy caj

Ak sa donutim tak budem behat 64 minut a spalim
320 kcal.Mamv plane schudnut za den aspon 600 gramov.

Popripade poradte ako upravit jedalnicek a stravu.

48Chikita48

Ahoj,
Aktualna vaha ukazuje 66,8 kg.Dnes mam v plane zjest:
Ranajky:jogurt
Desiata:caj
Obed:kuracie maso so zeleninou
Vecera:zazvorovy caj

Behat sa asi nedonutim...

Drzte palcél

tomas 12345

pravdajelenjedna :

Na jej výšku je 68kg v norme, ja mám 68 kilo a som o 7cm väčší a to som úplne chudý.

pravdajelenjedna

jeanValjean : toto je minimálna zložka, nejaké pálenie pri cvičení po nejakej dobe :D kalórie spaľuješ celý čas, a nejaké to že po pol hodine spaľuješ tuk je úplne minimalné až zanedbateľné % ... dôležitý je kalorický deficit

tomas 12345 : nie je 68kg ako 68kg ... naštuduj si niečo o štíhlej obezite

ModraObloha: neviem čo je síce tukový metabolizmus(taký pojem ani neexistuje z vedeckého hladiska) ale asi myslíš ketózu ... väčšinu čo si napísal/a je nezmysel, zo svalov strácaš vždy keď je nedostatok bielkovín, tuk sa tak isto mení na energiu ako aj bielkoviny(naštuduj si niečo o glukoneogeneze) ... ketogénna dieta sa dá použiť pri začiatkoch cukrovky, kde to vie zvrátiť priebeh a dokonca vie vyliečiť ... tak isto aj pri niektorých rakovinách sa používa ako doplnok ku liečbe(niektoré rakovinové bunky sú veľmi vysoko-glykolytické), a ešte sa s tým lieči epilepsia

Poďme si ale pozrieť fakty pre zdravých jedincov, čo to nepotrebujú
Chuďne sa pri kalorickom deficite, nie pri vyradení nejakej zložky z potravy ... pri ketóze je prvotné chudnutie rýchlejšie, pretože 1 gram glukózy drží v tele 3 gramy vody ... ale akonáhle sa človek odvodní tak pálenie tuku je reálne pomalšie
Nevýhody : veľké obmedzovanie pri strave, zakrpatený rast, zvýšené riziko zlomenín kostí až dokonca vysokú pravdepodobnosť obličkových kameňov, stučnenie pečene či žlčové kamene. Nehovoriac o tom, že keto a emočné poruchy majú tiež veľmi blízky vzťah.Pri dlhodobom držaní sa zhoršuje cholesterol. Pri zdravých jedincoch je nízka hladina inzulínu a je nereálne budovať svalovu hmotu(alebo veľmi pomalé)
Zdroje: www.ncbi.nlm.nih.gov
www.ncbi.nlm.nih.gov
www.ncbi.nlm.nih.gov
www.ncbi.nlm.nih.gov

Tomas 12345: ???????????????????

nedietuj : celkom dobrý príspevok, po dlhej dobe niečo normálne čo mi nezvýšilo tlak :D

nedietuj

Základom chudnutie nie je nejesť, ale jesť dostatočne a zdravo. Keď budeš jesť málo, telo si začne zvykať na deficit a ešte viac si spomalíš metabolizmus, čo povedie k väčšiemu priberaniu. Extrémne znížiť príjem stravy a k tomu pridať výdaj, čiže pohybovú aktivitu je neudržateľné šialenstvo. Píšeš, že ak sa donútiš, čo ti pravdepodobne nevydrží dlhodobo, takže k tomu príde. Budeš hladná, vyčerpaná, frustrovaná a možno aj priberieš.

Môj skromný návrh je začať napr. len stravou. Je to menej náročné a s ľahším telom sa neskôr bude ľahšie cvičiť. Schudnúť schudneš, ak budeš jesť dostatočne, ale s rozumom. V prvom rade prestať zajedať zlé stavy alebo to, čo spôsobuje tvoje prežieranie. To bude prvý bod. Keď zvládneš ten, pokús sa spraviť si režim - práve ten ti pri prejedaní pomôže, lebo sa nastavíš jesť v istých časoch. Ak ti bude dlho do ďalšieho jedla, budeš vedieť, že máš buď malú porciu, alebo si dáš za hrsť orechov či niečoho iného výživného. Ak už budeš jesť pravidelne, tak tretím bodom je pozrieť sa na svoje jedlá a zaradiť do nich napr. šalát na zväčšenie objemu. Dáš si normálne, ako si zvyknutá mäso/rybu/tofu s nejakou pokojne tradičnou prílohou ako zemiaky, ryža, cestoviny, čokoľvek, čo ješ, ale pridáš ešte niečo užitočné podľa chuti. Za dve hrste strúhanej mrkvy, nejaký zelený šalát, uhorky, jednoducho niečo, čo rada k tomu zješ. Keď už zvládneš toto, štvrtým bodom je... Vieš čo, na začiatok stačí. Ak sa dostaneš do štádia, že vieš jesť pravidelne, tak, aby ťa porcie zasýtili, a nebudeš sa prejedať a jesť sladkosti (to sa dá len naučiť, budeš si musieť spočiatku odopierať a trénovať to), tak ti pogratulujem, lebo dosiahneš základ.

Väčšina diét končí ešte väčšou tučnotou, preto opakujem, že JESŤ TREBA DOSTATOČNE, ABY ŤA TO ZASÝTILO, ALE VYVÁŽENE. Keď sa priblížiš týmto radám, budeš sýta, zdravšia, chudšia a pôjde to aj bez športu. Jediným odopieraním budú sústa z nudy, z depresia alebo z čoho to máš.