Aké výživové doplnky užívate/odporúčate celoročne?

Príspevok v téme: Aké výživové doplnky užívate/odporúčate celoročne?
marek1251487

Ktoré by mali byť každodennou samozrejmosťou? Chápem, že nič nevyváži pestrú a zdravú stravu, preto sa volajú doplnky. Avšak mnohé dopĺňajú aj tú zdravú stravu. Ja užívam konopný proteín kvôli omegám, maca prášok, hydrolyzovaný kolagén. Pijem doma robený kefír, jem doma pečený kváskový chlieb, ovocie zo záhrady, vajcia domáce. Pre mozog si dávam brahmi+gotukola.

Nie som nejaký maniak, ale zaujíma ma, čo vhodné by som k týmto produktom doplnil. Samozrejme prírodné veci. Čo vám prinieslo nejaké zdravotné benefity, na čo nedáte dopustiť? Určite zase toho nejesť na kilá. Len niekoľko. Hľadám nejakú správnu kombináciu, aby sa do tela dostalo všetko prospešné, čo tam nedostanem stravou.

caiserka

Celorocne: megaprsia:) a probiotika. + vzdy striedam ine vyzivove doplnky proste ked douzivam kuru, zmenim za druhe. Uzivam bud Zinkosel, ktory striedam s Chlamydil extra a kapucinkou. Lepsie sa tak citim proste musim stravu mam zdravu aj zivotny styl avsak pohybujem sa velmi casto medzi chorymi ludmi.
.

dietka

Marek12...... Ak máš nejaký problém, tak k nemu hľadaj riešenie. Načo akési doplnky a zdravá strava keď ti nič nie je?

Tomáš 12345: Vieš čo sú to metabolické choroby? Vynechať pečivo alebo sa napchávať kyslou kapustou nie je zdravé.

tomas==

Ja osobne sa snažím získať vitamíny, minerály čo najviac z ovocia a zeleniny hlavne cez leto. Ale inak pravidelne užívam proteín rastlinného pôvodu, výživu na kĺby a magnézium b6 a cez zimu ešte očas C1000mg. Proteín a výživu na kĺby objednávam vždy z Alzy cez túto stránku: www.kodino.com Majú tam vždy nejaké zľavové kupóny a viac ušetrím.

Jack D

Marek, Ty si vlastne takmer dokonaly jedinec (myslene v dobrom). Tam tazko nieco vylepsis, si nastaveny na tej najlepsej ceste.

Jedine co ma este napada je, ze ak zacnes pocitovat ubytok energie, tak sa skus zamerat na testosteron. Muzom po 30-ke sa zacne znizovat tvorba testosteronu co sa u niektorych (hlavne po 40-ke) moze prejavit pocitom slabsej vitality a energie ( a u niektorych aj, samozrejme, v posteli).
Na to existuje dobra bylinka Tribulus terrestris, takze potom len hladaj pripravky z tejto bylinky. Potesis sa Ty a ako vedlajsi efekt aj Tvoja zena. ;)
Mimochodom, vela sportovcov po 30-ke prave toto uziva na zvysenie vykonu a vydrze, pretoze je to ciste, na prirodnej baze a nema to vedlajsie ucinky.
Len necakaj ucinok za par dni, vacsinou sa prisun energie da citit zhruba po 2 tyzdnoch az mesiaci brania. Podla toho co viem, mozes to aj dlhodobo brat, ale nie som lekar, takze treba sa radsej popytat.