Aké výživové doplnky užívate/odporúčate celoročne?

Príspevok v téme: Aké výživové doplnky užívate/odporúčate celoročne?
marek1251487

Ktoré by mali byť každodennou samozrejmosťou? Chápem, že nič nevyváži pestrú a zdravú stravu, preto sa volajú doplnky. Avšak mnohé dopĺňajú aj tú zdravú stravu. Ja užívam konopný proteín kvôli omegám, maca prášok, hydrolyzovaný kolagén. Pijem doma robený kefír, jem doma pečený kváskový chlieb, ovocie zo záhrady, vajcia domáce. Pre mozog si dávam brahmi+gotukola.

Nie som nejaký maniak, ale zaujíma ma, čo vhodné by som k týmto produktom doplnil. Samozrejme prírodné veci. Čo vám prinieslo nejaké zdravotné benefity, na čo nedáte dopustiť? Určite zase toho nejesť na kilá. Len niekoľko. Hľadám nejakú správnu kombináciu, aby sa do tela dostalo všetko prospešné, čo tam nedostanem stravou.

zena

@ Marek, žiadne a celoročne už vôbec! Len vyhodíš do vzduchu peniaze a zbytočne zaťažíš organizmus. Treba jesť dostatok ovocia, zeleniny z nášho regiónu, mäso od domácich chovateľov, bylinky a vyváženú domácu stravu. Iná vec je, ak ti nejaký vitamín alebo minerál chýba, potom treba brať len tento a len určitú dobu alebo v chrípkovom období, či pri nejakej chorobe.
Omegy kys. dostaneš do seba lacným mletým ľanovým semenom a ešte máš aj bonus navyše - čistí črevá!
Nekonzumuješ orechy a semená. Za toto ťa chválim: "Pijem doma robený kefír, jem doma pečený kváskový chlieb, ovocie zo záhrady, vajcia domáce.", ale s tými mliečnymi výrobkami to nepreháňaj.

@ Defcon, začni konzumovať mak, ten obsahuje najviac prírodného vápnika, len pozor, aby si nemal z neho pozitívny drogový test! : D Inak suplementy od Jamieson patria medzi najčistejšie a ty môžeš mať problém so vstrebávaním vápnika.

Defcon

Netreba nic jest, lebo ti to ani nic neda. Mne pred polrokom pri kontrole namerali okrem ineho, nedostatok vapnika. Okrem toho, ze som si kupil super vapnik od jamieson, som nic nemenil. Teraz pred mesiacom som isiel zas na kontrolu a nedostatok vapnika sa mi objavil zas v nezmenenej podobe. Takze vyzivove doplnky, aspon od jamieson, su uplne placebo.