Aké výživové doplnky užívate/odporúčate celoročne?

Príspevok v téme: Aké výživové doplnky užívate/odporúčate celoročne?
marek1251487

Ktoré by mali byť každodennou samozrejmosťou? Chápem, že nič nevyváži pestrú a zdravú stravu, preto sa volajú doplnky. Avšak mnohé dopĺňajú aj tú zdravú stravu. Ja užívam konopný proteín kvôli omegám, maca prášok, hydrolyzovaný kolagén. Pijem doma robený kefír, jem doma pečený kváskový chlieb, ovocie zo záhrady, vajcia domáce. Pre mozog si dávam brahmi+gotukola.

Nie som nejaký maniak, ale zaujíma ma, čo vhodné by som k týmto produktom doplnil. Samozrejme prírodné veci. Čo vám prinieslo nejaké zdravotné benefity, na čo nedáte dopustiť? Určite zase toho nejesť na kilá. Len niekoľko. Hľadám nejakú správnu kombináciu, aby sa do tela dostalo všetko prospešné, čo tam nedostanem stravou.

tomas==

Ja osobne sa snažím získať vitamíny, minerály čo najviac z ovocia a zeleniny hlavne cez leto. Ale inak pravidelne užívam proteín rastlinného pôvodu, výživu na kĺby a magnézium b6 a cez zimu ešte očas C1000mg. Proteín a výživu na kĺby objednávam vždy z Alzy cez túto stránku: www.kodino.com Majú tam vždy nejaké zľavové kupóny a viac ušetrím.

Jack D

Marek, Ty si vlastne takmer dokonaly jedinec (myslene v dobrom). Tam tazko nieco vylepsis, si nastaveny na tej najlepsej ceste.

Jedine co ma este napada je, ze ak zacnes pocitovat ubytok energie, tak sa skus zamerat na testosteron. Muzom po 30-ke sa zacne znizovat tvorba testosteronu co sa u niektorych (hlavne po 40-ke) moze prejavit pocitom slabsej vitality a energie ( a u niektorych aj, samozrejme, v posteli).
Na to existuje dobra bylinka Tribulus terrestris, takze potom len hladaj pripravky z tejto bylinky. Potesis sa Ty a ako vedlajsi efekt aj Tvoja zena. ;)
Mimochodom, vela sportovcov po 30-ke prave toto uziva na zvysenie vykonu a vydrze, pretoze je to ciste, na prirodnej baze a nema to vedlajsie ucinky.
Len necakaj ucinok za par dni, vacsinou sa prisun energie da citit zhruba po 2 tyzdnoch az mesiaci brania. Podla toho co viem, mozes to aj dlhodobo brat, ale nie som lekar, takze treba sa radsej popytat.

marek1251487

@zena: ved prave preto nejem ziadne doplnky - vitaminy, mineraly. toho zjem dost v strave. ale take omegy a kolagen je uz problem. mam 40, cvicim 3x tyzdenne, mam celkom dost vydaj aj zataz. cize ta spotreba latok tam, je trocha vyssia. kolagen sa uz prestava tvorit.. lanove semeno ok, ale je obsahuje vela tuku zbytocne. konopny protein je skoro ti iste, len bez tuku..

@pravdajelenjedna: bol som na preventivnu prehliadku pred mesiacom, vsetko mam v poriadku. menej krvnych dosticiek, inac vse ok. tiez som asi 5 rokov jedol glutamin, bcaa, protein po cviceni, kreatin, alebo karnitin, sem tam pumpa. ale pred pol rokom som to vynechal a vysledky sa napodiv nezhorsili. radsej to vsetko suplujem pestrou stravou, kavou a pod..

vseobecne zjem dost vela ovocia a zeleniny. tvoria polovicu kazdotyzdnoveho nakupu. nieco mam aj zo zahrady. pijem mineralky, za studena lisovane stavy, ryby, varim si sam, takze strava je ozaj kvalitna. nemam chut na cokolady a pod, tak nakoniec nedavam do stravy viac, ako bezny clovek. len jem menej a vydatnejsie..

zatial dakujem vsetkym za prispevky!

Janko 12

Magne B6 . Uzivat magnezium v doplnkoch stravy je nerozumne, spravne je ho dodavat telu z mineralnej vody s obsahom magnezia!

tomas 12345

Pi teplú 37 stupnovu vodu a postupne vynechaj múčne jedlá.

Defcon :

"Prijímanie vápnika samo o sebe nestačí, keďže telo ho nedokáže správne zužitkovať. Spolu s vápnikom sa preto odporúča užívať aj horčík, vitamíny skupiny D – vitamín D2, D3 a K2"

-odkaz odstránený- › dolezitost...
Dôležitosť vápnika pre ženy a dôsledky jeho nedostatku - Kompava spol. s ro

Janko 12

Vitam D, vitamin D a vitamin D, vsetko ostatne ziskas z vyvazenej stravy. Calcium aj od Jamiesona, hoci to je suprova znacka, nepomoze lebo ten sa zle vstrebava vo vysokyvh davkach . Treba ho jest v prirodzenej forme.vňate a zelená listová zelenina (petržlenová vňať, pažítka, žerucha, rímsky šalát, lollo rosso, rukola, kapusta, čínska kapusta, brokolica, karfiol, kel, ružičkový kel, pór, orechy (mandle) a olejnaté semená (najmä sezam) tofu, sušené ovocie (figy najviac), citrusy nízkotučné probiotické mliečne výrobky.

pravdajelenjedna

pri doplnkoch by som sj daval pozor, pokiaľ nemas krvne testy ... nevies ci potrebuješ vitaminy a minerály, pokial to nemas z testov potvrdene

moze ti nastat hypervitaminoza alebo nadbytok mineralov co ma tiez dost negatívny efekt ( napriklad vápnik - obličkové kamene, horcik - zlyhávanie obličiek)

ja ako športovec pouzivam protein, nakopavac pred ťažkými tréningami, citrulin, beta alanin, kreatin a kĺbovu výživu