Aké výživové doplnky užívate/odporúčate celoročne?

Príspevok v téme: Aké výživové doplnky užívate/odporúčate celoročne?
marek1251487

Ktoré by mali byť každodennou samozrejmosťou? Chápem, že nič nevyváži pestrú a zdravú stravu, preto sa volajú doplnky. Avšak mnohé dopĺňajú aj tú zdravú stravu. Ja užívam konopný proteín kvôli omegám, maca prášok, hydrolyzovaný kolagén. Pijem doma robený kefír, jem doma pečený kváskový chlieb, ovocie zo záhrady, vajcia domáce. Pre mozog si dávam brahmi+gotukola.

Nie som nejaký maniak, ale zaujíma ma, čo vhodné by som k týmto produktom doplnil. Samozrejme prírodné veci. Čo vám prinieslo nejaké zdravotné benefity, na čo nedáte dopustiť? Určite zase toho nejesť na kilá. Len niekoľko. Hľadám nejakú správnu kombináciu, aby sa do tela dostalo všetko prospešné, čo tam nedostanem stravou.

dietka

Tomas 12345: Vynechaním pečiva sa pripravíš o uhľohydráty. Kyslá kapusta je kyselina. Jesť treba pestro, žiadne extrémy. Aj kyslú kapustu, aj pečivo, ale s mierou.

Defcon

Co sa tyka vyzivovych doplnkov, tak celorocne uzivam Carte d’Or. A mozem zodpovedne prehlasit , ze ma vynikajuce zlozenie a cela sa vstrebava, zialbohu. Teraz ju maju v bille v akcii

BJ 2

defcon ty nemehlo, to nevies, ze nedostatok vapnika moze byt aj z toho, ze sa ti zle vstrebava ? Naprikald mozes mat deficit vitaminu D, co byva casty problem.

Zarad viac maku, sezamu, chia semienok, zeleniny a ovocia (napriklad take pomaracne maju okolo 40mg na 100g) a hlavne dopln horcik a vitamin K2, aby sa ti ten vapnik neusadzal akurat tak v oblickovych kamenoch a zlcniku. Lebo to vela doplnacov vapnika pociti, ked takto po rokoch dopadne, s vyrezanym zlcnikom, a pritom vapniku malo telo stale malo, vsetky tie tabletky telo nemohlo zuzitkovat.

caiserka

Celorocne: megaprsia:) a probiotika. + vzdy striedam ine vyzivove doplnky proste ked douzivam kuru, zmenim za druhe. Uzivam bud Zinkosel, ktory striedam s Chlamydil extra a kapucinkou. Lepsie sa tak citim proste musim stravu mam zdravu aj zivotny styl avsak pohybujem sa velmi casto medzi chorymi ludmi.
.

dietka

Marek12...... Ak máš nejaký problém, tak k nemu hľadaj riešenie. Načo akési doplnky a zdravá strava keď ti nič nie je?

Tomáš 12345: Vieš čo sú to metabolické choroby? Vynechať pečivo alebo sa napchávať kyslou kapustou nie je zdravé.