Ste veriaci?

Uujsjj

Vravis ako robot a este aj klames, bohata si nikdy nebola. Jasne ze tvoj bozik netúži, aby bol clovek vzdelany, lebo tam je mizive percento, ze by ostal veriaci. Náboženstvo učí uvažovať cez emocie. Si riadená najviac emociami: strach (z bozika, z pekla, z posmrtneho života), pocity viny (za "hriechy"), pocity hanby (z vlastnej prirodzenosti). Toto je dôvod preco kazdu nedeľu cupikas do kostola. Nie viera. Ale tieto 3 emocie. Tie naucene frazy od farara a z biblie ktore tu rapkas ako o dusu, su len prostriedky na to, aby si neuvažovala sama, vlastným rozumom, raciom, aby si nikdy nespochybnovala. Preco tvoj bozik stvoril gayov a nasledne ich zavrhol (pytam sa ako hetero)? Preco ich odsudzujes a vobec sa nezamyslas nad tym preco ti vlastne vadia oni alebo to ked spolu ziju? Ako byvala veriaca to viem najlepšie. Bola som naucena rozmyslat cez emocie, nikdy nie raciom, len opakovat co som pocula. Prebudenie nebolo velmi pekne. Ale otvorilo mi to oci. Radsej neskôr ako nikdy.

Danielllita

Uujsjj nikto nemá kvalitnejší a lepší život ako človek ktorý ide za Pánom. Boh nikomu nesľúbil ľahký život, naopak upozorňoval náš na to, že veľa ľudí za vieru zaplatí vlastným životom. Že nás budú prenasledovať, vraždiť...ale kto vytrvá až do konca bude zachránený. Čo je majetok a cestovanie oproti večnému životu v Božej prítomnosti? Ježiš tiež nebol bohatý, narodil sa do chudobnej rodiny, pracoval ako každý iný.. .a predsa bol ten najväčší. Ukázal nám, ako žiť, ako sa máme správať k sebe... Ja som bola bohatá, mala som veľa peňazí a predstav si šťastie mi to neprinieslo.. to prázdno v srdci totiť nezaplníš ničím. Iba Boh to miesto môže zaplniť. Máme na výber, Boh rešpektuje našu slobodnú vôľu, nie sme naprogramovaní roboti. Máme na výber. Každý sa rozhodnuje sám za seba, sú len dve cesty: úzka a široká. Široká cesta, po ktorej kráča väčšina je síce na pohľad krásna, ľahká, to je to všetko čo Ti tento svet ponúka a za čím ľudia idú.. kariéra, vzdelanie, úspech, peniaze, majetky ale na jej konci je smrť, večné zatratenie. A tá druhá cesta je úzka cesta, málokto ňou kráča ale iba ona je tou cestou do života. Do večného života. Stačí si len vybrať ktorou cestou chceš kráčať.

Uujsjj

Danielita nemam záujem o bozika co si dopredu vybral svoje ministadečko, co spasi. Co predurcil osudy inych. Napr. ty si zdrava a tvoja suseda je postihnuta. Moj spoluziak umrel na leukemiu a ja som tu. Nemam záujem o bozika, co je proti prírode, stastiu cloveka a radosti zo života. Co jednemu da dobrých rodicov a druhému ziadnych alebo grazlov, pripadne takých co ho tyraju alebo znasilnuju. Všetko co hovoria farari a comu ta ucia veriaci rodicia je LOZ a odpojene od reality. Za dobro a slušnosť nedostaneš dobro, ani za dobre znamky ci spravanie. Treba byt sebecky, dravy, arogantny a bezohľadny, to je to, co sa ceni. Podlizovanie, faloš, pchanie sa do zadku tym co maju viac. Ak niekto chce zbohatnut, musi byt sebec a s..rat na moralku z vysky.

A pre ten druhy nick: peniaze nekupuju len materiálne statky ktore si do hrobu nevezmes, ale najma zdraviu, krasu, status, kamarátov, zivotneho partnera, zážitky, mozes precestovat cely svet a spoznat kopu ludi, zlepsit sa v jazykoch. To mnohych robi šťastnými vies? Zit a neprezivat z almuzny robi ludi stastnymi, vies? Neprevracat kazdy cent a nebyt v strese ci mi nieco vyjde, ci budem mat z coho zaplatit to a to robi ludi pokojnymi a stastnymi vies? Aj krajsimi a zdravsie vyzerajucimi. Neupadaju tak do depresie z chudoby, nie su vyhoreni a maju motiváciu vykonavat tie najbeznejsie činnosti co chudobni casto nemaju. Mozem pokracovat do aleluja. Bohati majú jednoducho kvalitnejsi zivot plny zazitkov. To nie je len o handrach to je o realnych zazitkoch ktore si do hrobu vezmeš. Co si chudobny vezme do hrobu v spomienkach? Dlzoby pre deti a vnucata? Neustaly stres? Rutina? Prežívanie?

Danielllita

Stankovsky, Boh nemôže za utrpenie ľudí. Boh nás miluje. Nedá sa to všetko popísať tu, je to na dlhšiu debatu. Ak chceš daj mi sem Tvoj email a môžeme si napísať.

Stankovsky

Boh je hov*do, ktoré sa ukája na zúfalstve miliónoch ľudí, ktorí ho prosia o pomoc a on nič neurobí. Aký Boh sa takto správa? Boh psychopat a zlý Boh.

Nighthawk

No neviem kde si bohatý zoberú svoj majetok.do hrobu ťažko ale všetko tu nechajú rovnako ako chudobný.
Aj ked v Boha neveríte raz sa budete musieť pred neho postaviť a zložiť mu účet za svoj život.kým žijete môžete sa k nemu vrátit a poprosiť ho o odpustenie. času vela nezostáva pretože Ježiš sa vráti skoro pre tých čo jeho milujú.

Daviiid

Danielllita, však konkretizovať zas nebudem, ale keby sa dalo pobodám Boha v tmavej noci s kudlou do krku, ten pocit, že to je 1:1 by stál za to. :)